+Rokiškis Rabinovičius Apie ACTA ir autorių teises. Kaip ir kas kart suerzino (komentaruose) nesupratimas, kas tai yra dalinimasis todėl pakomentavau:

O bardakai bardakėliai…

Viskas prie ko prisiliesite ne gamtoje yra kažkada išrasta ir sukurta žmogaus. Net ir jūsų sriubos puode plaukioja autorinės kokios nors Beatos teisės. Net ir mezgimo raštai yra sugalvoti žmonių bei naudojami jūsų, o tai reiškia – n u k o p i j u o t i !

Ir kėdė, ir ratas, ir absoliučiai viskas yra bendras žmonijos turtas kuriuo ji naudojasi ir iki šiol niekam nebuvo į galvą atėjusi idėja tai apmokestinti. Ir žinokite, naudojasi ne tik savo asmeniniams tikslams, bet ir milijonus uždirbinėja štai tokia IKEA !

Kodėl kažkokia Spyrs ar įrašų kompanija yra lygesnė nei broliai Grimai?
Kodėl cituoti kažkieno žodžius galima kiek širdis geidžia, o kažkieno filmo pažiūrėt jau ne?
Kodėl sukurta XY vadybos teorija yra teisėtai taikoma visur ir kiekvienoje komercinėje įmonėje tų, kas bibliotekoje/universitete apie tai perskaitė, o štai Gūglės logoritmas yra tabu?
Kodėl muzikantai iki tapdami “verslo žvaigždėmis” klausosi muzikos, iš jos mokosi, o jų klausytojai jau tampa nusikaltėliais?
Kodėl mokytojui už išmokintą vaiką vieną kartą sumokėjo ir viskas tuo pasibaigė, joks genijus dividentų jam nebepervedinėjo?
Kodėl teisininko paruošta sutartis netampa intelektine nuosavybe ir kitam atvejui aš galiu ja naudotis kaip šablonu + platinti internete?
Kodėl galima naudotis kitų šalių “best practice” ir tai nėra niekieno teisių pažeidimas??
Kodėl galų gale tie kas kuria yra pateptieji darantys savo klientams malonę??

Kažkas sumanė, kad kast griovio nenori, bus geriau pop-star’u ir visi kiti turi jam/jai laižyti vieną vietą ir už tai dėkoti?

Iki šiol verslui galiojo taisyklė – jeigu kažką parduodi, tai turėjai sugebėti uždirbti pinigus motyvuodamas pirkėją, o ne jį bausdamas. Galų gale, jeigu skambančiųjų byrėjimas buvo per prastas, tuomet tekdavo pereiti į paprastąjį griovių kasimą.
Dabar gi viskas pasikeitė. Mianas ir entelektas tapo šventove, kuriai reikia melstis ir dėkoti nori nenori, reikia nereikia. Neduokdie, jiems limuzinui neužteks ar keturių kambarių buto pensijoje nebeišlaikys – taigi skandalas ir kalti dėl to piratai.

Menas, kūrybas, mąstymas yra idėjiniai dalykai. Arba “nebeužtvenksi upės bėgimo”, arba kiek vandens bepiltum – rūgs ten viskas. Kaip ir kiekvienam žmogui galioja ta pati taisyklė – kiek duota talento, kiek sugebėjimų parduoti ir kiek daug ir didelių poreikių, taip žmogus ir gyvena. Visko by default reikalauja tik intelektinės nuosavybės teroristai.
Shared publiclyView activity