Profile cover photo
Profile photo
Marcin Wiatroszak
9 followers -
Medycyną przeciwstarzeniową, dermatologią estetyczną i szeroko pojętą chirurgią plastyczną zajmuje się od kilkunastu lat.
Medycyną przeciwstarzeniową, dermatologią estetyczną i szeroko pojętą chirurgią plastyczną zajmuje się od kilkunastu lat.

9 followers
About
Posts

Post has attachment
Pacjenci zgłaszający się na konsultacje do naszej Kliniki często zadają pytanie w jakim powinni zacząć poddać się zabiegom medycyny estetycznej i czy istnieje konieczność ciągłego powtarzania zabiegów.  
Trudno jest określić wiek, w którym najlepiej rozpocząć zabiegi medycyny estetycznej. Głównym kryterium nie jest faktyczny wiek wynikający z numeru PESEL, ale wiek biologiczny pacjenta, na który, poza czynnikami genetycznymi, wpływ ma przede wszystkim tryb życia. Skóra osób palących, czy korzystających bez odpowiedniej ochronny z promieni UV, starzeje się znacznie szybciej. Istnieje szereg zabiegów polecanych szczególnie osobom młodym, pomagających zapobiegać starzeniu się skóry, a także zabiegi specjalnie dedykowane pacjentom po czterdziestym czy pięćdziesiątym roku życia, u których oznaki starzenia już się pojawiły.
Dla uzyskania najlepszego efektu estetycznego kluczową rolę w terapii odgrywa metoda małych kroków. Lepiej raz na jakiś czas poddać się zabiegowi poprawiającemu ogólną kondycję skóry, czy konkretnej okolicy twarzy, niż przy jednorazowej wizycie w klinice oczekiwać odmłodzenia o 10 lat. Próby sprostania takim wymaganiom stawianym przez pacjentów, zazwyczaj kończą się niepowodzeniem w postaci nienaturalnego, przerysowanego efektu. Dla uzyskania naturalnych i długotrwałych efektów warto zaplanować harmonogram zabiegów na cały rok i działać krok po kroku. Postępowanie zgodnie z takim planem jest gwarancją utrzymania pięknego wyglądu na długie lata.
W przypadku zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy zaleca się wykonanie pierwszego zabiegu stosunkowo niewielką ilością preparatu z ewentualnym uzupełnieniem przy kolejnych wizytach. Takie postępowanie powoduje, że zdeponowany preparat znacznie lepiej implantuje się w tkankach, a ponadto dajemy czas skórze na dostosowanie się do nowej objętości. Takie postępowanie jest szczególnie istotne w przypadku pacjentek poddających się zabiegowi powiększania ust po raz pierwszy.  Takie ostrożne, krok po kroku, deponowanie kwasu hialuronowego zapobiega hiperkorekcji oraz umożliwia dokładne zaplanowanie objętości oraz kształtu ust w ostatecznym efekcie.
Panuje powszechny mit, że raz rozpoczęta przygoda z medycyną estetyczną, powoduje konieczność ciągłego powtarzania zabiegów. W rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca. Dla przykładu jednorazowa terapia zmarszczek mimicznych okolicy czoła z zastosowaniem toksyny botulinowej powoduje wygładzenie istniejących zmarszczek, a relaksacja mięśniowa zapobiega tworzeniu się głębokich zmarszczek również po okresie działania preparatu. Wynika to z faktu, że nasza pamięć mięśniowa „oducza się” nadmiernego marszczenia czoła, co ma pozytywny efekt estetyczny na długo po ustaniu efektu relaksacji mięśniowej wywołanego botuliną. Powtarzanie zabiegów wynika z chęci pacjentów na utrzymanie efektu lepszego wyglądu.
Dla zachowania młodego wyglądu znacznie lepsze jest wykonanie zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej raz na kilkanaście miesięcy u osób stosunkowo młodych, zapobiegając w ten sposób powstaniu głębokich, utrwalonych zmarszczek, których terapia jest znacznie bardziej złożona i wymaga zastosowania wielu technik dla uzyskania pożądanego efektu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej, bo 38-osobowej grupy dermatologów od lat zainteresowanych problemami estetycznymi skóry. Dzisiaj organizacja liczy blisko 400 najlepszych dermatologów zajmujących się dermatologią estetyczną. Większość z członków prowadzi prywatną praktykę, w której są wykonywane zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze, uznane na świecie metody.
Rokrocznie Stowarzyszenie organizuje liczne sympozja i warsztaty. W skali roku z takich form kształcenia (weryfikowanych przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie) korzysta ponad 1000 lekarzy, którzy poprzez uczestnictwo w tych spotkaniach otrzymują punkty edukacyjne.
Jednym z takich spotkań oraz okazją do zapoznania się z nowinkami technicznymi oraz metodami leczenia był XV Jubileuszowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (07-09.03.2014). Marka, jaką przez piętnaście lat zyskał Kongres, gwarantował uczestnikom bardzo wysoki poziom merytoryczny spotkań. Goście mogli uczestniczyć w wykładach wybitnych specjalistów z kraju i z zagranicy (prof. Eckart Haneke z Niemiec, dr Leonardo Marini z Włoch, dr Catherine De Goursac z Francji, dr Herve Raspaldo, chirurg plastyk z Nicei, dr Koenraad De Boulle z Belgii, dr Philippe Deprez z Hiszpanii, który specjalizuje się w różnego rodzaju peelingach oraz dr Edward Krulig, chirurg plastyczny z Wenezueli o polskich korzeniach) oraz wziąć udział w pokazach technik zabiegowych m.in. MASTER CLASS WORKSHOP - "Znaczenie punktów podporowych w miękkim liftingu twarzy z użyciem kwasu hialuronowego".
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
XV Jubileuszowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Klinika Wiatroszak
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Wnętrza Kliniki Wiatroszak
47 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Zabieg w Klinice Wiatroszak
50 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded