Profile cover photo
Profile photo
Kulturantki Kulturantki
7 followers -
Książki. Kino. Teatr. Muzyka. Sztuka. Inspiracja.
Książki. Kino. Teatr. Muzyka. Sztuka. Inspiracja.

7 followers
About
Posts

Post has attachment
Miałyśmy przyjemność objąć patronatem medialnym świetną książkę Katarzyny Dworskiej "Tajemnica Avinionu". Każdy, kto kocha baśnie dla dorosłych będzie zachwycony! Teraz autorka stara się, aby światło dzienne ujrzały dalsze przygody bohaterów. Chcielibyście ją wesprzeć? Zachęcamy do odwiedzenia strony: https://polakpotrafi.pl/projekt/tajemnica-avinionu-bunt
Add a comment...

Post has attachment
Wielu z nas z utęsknieniem wyczekuje rozpoczęcia ferii zimowych, a część już je rozpoczęła. Jednak perspektywa zimowych szaleństw przy obecnej aurze pogodowej jest mało optymistyczna. Dodatnie temperatury i deszcze raczej niewiele mają wspólnego z naszymi oczekiwaniami. W zależności od regionu od 15 stycznia do 25 lutego dzieci nie pójdą do szkoły, a dorośli zaplanowali urlop. Jak zorganizować ten czas, by mimo pogody był źródłem wielu pozytywnych emocji i wspomnień?
#feriezimowe #inspiracje #czaswolny #urlop
Add a comment...

Post has attachment
Polska kryminałem stoi, można by rzec, patrząc na półki w księgarniach, uginające się pod ciężarem przeróżnych pozycji z tego gatunku. Czytelnicy lubujący się w tych klimatach, absolutnie nie mogą narzekać na niedobór lektur napisanych przez rodzimych twórców.
#kryminał #powieścikryminalne #polcyautorzykryminałów
Add a comment...

Post has attachment
Wspólną cechą filmów Patryka Vegi jest na pewno to, że bardzo szybko zaskarbiają sobie sympatię widzów. Składa się na to wiele czynników. Uwielbiamy je za scenariusze, wierność przedstawianych postaci, a także obsadę. Co tu wiele mówić, u Vegi zawsze gra plejada polskich aktorów. Nie inaczej jest w przypadku filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Co warto wiedzieć o tym filmie i dlaczego warto go obejrzeć? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście.

#film #kinopolskie #pitbullniebezpiecznekobiety #patrykvega
Add a comment...

Post has attachment
Większość z nas jako ulubione gatunki muzyczne poda m.in. pop, elektronikę, house czy r’n’b”. Coraz chętniej słuchamy także muzyki klubowej i kawałków granych przez różnych DJ-ów. Jednak zanim zaczął tworzyć Avicii czy Paul van Dyk, inni artyści ukształtowali muzykę elektroniczną. Jak to się zaczęło?
#muzyka #muzykaklubowa #ElectronicBeats
Add a comment...

Post has attachment
"Świat urokliwych małych księgarenek powoli odchodzi w zapomnienie. Rynek przejmują wielkie koncerny, dla których nie zawsze liczy się jakość oferowanej literatury, a wielkość sprzedaży. Na szczęście coraz więcej jest na rynku księgarni internetowych, powstających z prawdziwej pasji do literatury i chęci zapewnienia czytelnikom szerokiego wyboru, korzystnych cen i wysokiej jakości indywidualnej obsługi. To właśnie miłość do książek jest tym, co odróżnia wielkie koncerny od prawdziwych pasjonatów." - polecam, Ewa.
#książki #księgarniainternetowa #przyjemna.pl
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli w Twoim sercu gra muzyka elektroniczna, z pewnością słyszałeś kiedyś o portalu Electronic Beats. To część większego projektu lifestyle’owego, który za cel stawia sobie promowanie muzyki klubowej i wydarzeń z nim związanych. Sceny Electronic Beats – a więc koncerty i imprezy współorganizowane przez Electronic Beats – to prawdziwa ekstraklasa, jeśli chodzi o wydarzenia na scenie muzyki klubowej.
Add a comment...

Post has attachment
Z Wrocławiem związało swoje życie kilku uznanych już pisarzy. Wielu z nich urodziło się poza Dolnym Śląskiem, ale od lat żyją i tworzą we Wrocławiu.Oprócz wymienionych w tekście, jest również wielu innych wrocławskich twórców. Kogo znacie? :)
http://www.kulturantki.pl/ksiazki/wspolczesni-wroclawscy-pisarze/
Add a comment...

Post has attachment
Co warto zrobić latem oprócz zbudowania największego zamku z piasku na całej plaży, wykorzystania całego miejsca w pamięci telefonu na zdjęcia nadmorskich zachodów słońca i wypróbowania wszystkich smaków radlerów produkowanych przez polskie browary? Z pewnością godne polecenia są letnie festiwale kulturalne, gdzie rządzą dobra muzyka i jeszcze lepsza zabawa. Które z nich wybrać, by mieć gwarancję, że zarówno muzyka, jak i cała oprawa festiwalu będzie stać na najwyższym poziomie? Poszukaj w programie sceny Electronic Beats! Gdzie będzie ją można znaleźć tego lata?

#wydarzenia #muzyka #festiwal #electronicbeats
Add a comment...

Post has attachment
Książki, których fabuła jest osadzona w XIX wieku mają dla mnie swój urok i już samo umiejscowienie w czasie sprawia, że z chęcią po nie sięgam. Jednym z tytułów, których akcja rozgrywa się właśnie w tamtym okresie jest „Noc sztyletników” Adama Węgłowskiego. Kto chce przenieść się do Londynu terroryzowanego przez Kubę Rozpruwacza?

#książka #recenzja #kryminał #nocsztyletników #adamwęgłowski #wydawnictwooficynka
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded