Profile cover photo
Profile photo
Schody Balustrady Piotr Gański
10 followers
10 followers
About
Posts

Post has attachment
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej
Add a comment...

Post has attachment
Balustrady balkonowe - rodzaje i prawidłowy dobór
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Filmik obrazujący montaż schodów drewnianych

https://www.youtube.com/watch?v=lpbZazuDJyg
Add a comment...

Post has attachment
Jak wygląda montaż balustrady
https://www.youtube.com/watch?v=2-ZZ7RzUKOo
Add a comment...

Pragniemy złożyć żarliwe życzenia:
szczęścia, zdrowia, powodzenia,
oby troski życia zaginęły w mroku
podczas nadchodzącego Nowego Roku!
Add a comment...

Post has attachment
Metaloplastyka co to jest?

Metaloplastyka – dziedzina twórczości obejmująca wyrób artystycznych przedmiotów z metalu, jak również przedmioty wykonane tą techniką. Dziełem metaloplastyki mogą być przedmioty użytkowe (lampy, świeczniki, szyldy, kraty itp.) lub dekoracyjne (rzeźby, płaskorzeźby, kompozycje abstrakcyjne). Termin stosowany w sztuce współczesnej, zastosowany po raz pierwszy w latach 20. XX wieku.

Niektóre definicje ograniczają metaloplastykę do technik kształtowania metalu na zimno (ślusarstwo artystyczne). W pojęciu szerokim metaloplastyka obejmuje również kowalstwo artystyczne, złotnictwo oraz wszystkie inne techniki obróbki metali znane od starożytności
Add a comment...

Post has attachment

Tradycyjne, ozdobne ogrodzenia kute.

Rolą ogrodzenia jest wyznaczenie naszej prywatnej przestrzeni. Dzięki niemu wiemy, że to właśnie tu jesteśmy u siebie. Poza tym pełni inne funkcje, zależne od usposobienia właściciela. Mimo iż ogrodzenie kojarzy się z odgradzaniem i zabezpieczaniem przestrzeni, nie dla wszystkich jest to priorytetem. Ogrodzenia bardzo często pełnią rolę estetycznego dopełnienia posesji, a właściciel kładzie główny nacisk na wzornictwo.


Ogrodzenia kute tradycyjne, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa równie dobrze jak inne, przede wszystkim dają ogromne możliwości wzornicze. Ręczne wykonywanie zdobniczych elementów ogrodzenia pozwala na nieskrępowane folgowanie wyobraźni. Ogrodzenia kute wedle uznania mogą być mniej lub bardziej bogate i ozdobne. Jednak wybór tego rozwiązania zawsze gwarantuje szykowny wygląd i godne podkreślenie klasy posesji.

Niezależnie od wzornictwa ogrodzenia kute należy odpowiednio zabezpieczać przed rdzą. Najskuteczniejszym zabezpieczeniem antykorozyjnym jest cynkowanie ogniowe. Ten sposób zabezpieczenia antykorozyjnego polega na wytrawianiu elementów w kwasach i moczeniu w płynnym cynku, w wyniku czego na powierzchni powstaje jednolita warstwa ochronna. Tak zabezpieczone elementy ogrodzenia można malować.

Najbardziej trwałym sposobem koloryzacji ogrodzeń kutych jest malowanie proszkowe. Dzięki niemu uzyskuje się efekt idealnej powierzchni. Natomiast dzięki patynowaniu można uzyskać klasyczny wygląd starego złota, miedzi, srebra. Efekt końcowy jest naturalny, gdyż na takie właśnie odcienie patynują metale.

Ogrodzenia kute tradycyjne to połączenie klasycznej dziedziny sztuki, jaką jest kowalstwo artystyczne, z funkcją użytkową. Takie ogrodzenie może stanowić skuteczną zaporę lub finezyjnie podkreślać urodę budynku i jego otoczenia, a często i jedno, i drugie.

Przejdź do galerii z przykładami naszych realizacji ogrodzeń stalowych kutych. Pamiętaj, że to tylko niewielka próbka naszych możliwości a ograniczeniem formy jest jedynie Twoja wyobraźnia.
Ogrodzenia kute. Opole
Ogrodzenia kute. Opole
ogrodzenia.co.pl
Add a comment...

Post has attachment
Jak dobrać balustradę do schodów?

Gdy wybraliśmy już schody, mamy za sobą nie całą, ale tylko część decyzji, związanej z dostaniem się z jednej kondygnacji na drugą.

Później przychodzi czas na wybranie do naszych pięknych schodów odpowiedniej poręczy i balustrady. Jeśli decydujemy się na komplet, zazwyczaj poręcz jest już dobrana w zestawie, ale wiele osób woli samodzielnie stworzyć unikatowe połączenie schodów i balustrady. Pierwszy rodzaj schodów to schody drewniane.

Jakie poręcze do nich pasują?

Praktycznie każde. Drewno jest materiałem uniwersalnym, naturalnym i ekologicznym. Wybór poręczy jest uzależniony od charakteru schodów, jaki chcemy uzyskać. Jeśli marzą się nam klasyczne schody drewniane, zainwestujemy również w drewniane poręcze. Całość będzie wysmakowana, ale jednocześnie tradycyjna. Takie schody rewelacyjnie sprawdzają się w klasycznie urządzonych domach i biurach. Jeśli jednak chcemy, aby nasze klasyczne schody drewniane zyskały nieco nowoczesnego charakteru, zdecydujmy się na modne balustrady metalowe lub eleganckie poręcze stalowe z drewnianymi wykończeniami. Takie proste, ale jednocześnie eleganckie formy idealnie pasują do drewnianych schodów. Jeśli z kolei posiadamy metalową konstrukcję, można również dobrać do niej z powodzeniem kilka rodzajów balustrad. Do metalowych schodów pięknie pasują balustrady stalowe, dodają elegancji i estetyki schodom, ale jednocześnie nie roztłaczają ich.

Warto zdecydować się na balustrady kute, jeśli zależy nam na ozdobnych motywach. Takie kute elementy mogą stać się dekorem w pomieszczeniu. W przypadku schodów kamiennych, najlepiej zrezygnować z masywnej poręczy, aby nie przytłoczyć całej konstrukcji jeszcze bardziej. Niezbyt dobrze prezentują się również cienkie poręcze. Jeśli już koniecznie szukamy do kamiennych stopni balustrady, postawmy na drewno, zbliżone kolorem do kamienia. Z kolei schody szklane wymagają delikatnych poręczy, najlepsze okażą się te cienkie, metalowe, dające wrażenie niemal przezroczystych, aby nie przytłoczyć lekkiego szkła.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded