Profile

Cover photo
Teodora Trpovska (Теа)
Lives in skopje, macedonia
2,431,180 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
♫Leb i Sol – Tako blizu♫ (en is below) Чувствувам посебна љубов во срцето за пиперки полнети со урда (а, од оваа година и со кајмак). Ниедна зима не пропуштам да ги купам на пазар или во супе…
1
Add a comment...
 
♫Village People – YMCA♫ (en is below) Не можам со зборови да ви објаснам колку многу сакам да јадам кисели краставички. Размислував, јас можеби и сум опседната со нив. Ги јадам со (речиси) се…
1
Add a comment...
 
♫Gloria Gaynor – I Will Survive♫ (en is below) Секогаш се трудам да јадам што е можно повеќе свежи состојки, месо, риба, зеленчук и овошје. Но, сакам да имам и практични состојки во кујната к…
1
Add a comment...
 
♫Spice Girls-Wannabe♫ (en is below) Рикотата ми е еден од омилените млечни производи. Може да се користи и во подготовка на благи, но и во солени јадења, токму заради нејзиниот неутрален вкус. Биде…
1
Add a comment...

Teodora Trpovska (Теа)

Share a link to your food blog!\  - 
♫Billy Joel – Just the Way You Are♫ (en is below) Интересно е како магоднос воопшто не сакам да јадам во супа или во салата, но затоа во сосови или со пиперки, оцет и лукче :D го обожавам. Ма…
1
Add a comment...
 
♫Billy Joel – Just the Way You Are♫ (en is below) Интересно е како магоднос воопшто не сакам да јадам во супа или во салата, но затоа во сосови или со пиперки, оцет и лукче :D го обожавам. Ма…
1
Add a comment...
 
♫Nat King Cole – Unforgettable♫ (en is below) Јас обожавам благо-солени комбинации. Козјо сирење исто така обожавам и го комбинирам и со лути, но и со благи комбинации. Козјо сирење одлично о…
1
Add a comment...
 
♫Gipsy Kings – Un Amor♫ (en is below) Авокадото е супер супер супееер храна и се смета за едно од најздравите продукти во светот. Јас се трудам да го јадам најмалку еднаш до два пати во недел…
2
Add a comment...
 
Од волшебната работилница на Александра Иванова која работи под уметничкото име Софија Филигранска, повторно ни стугнуваат нови изненадувања со мирис на летото, овојпат спакувани во уметнички експресии на најпосакуваниот, слаткаст и шарен симбол на летото – лубеницата. За три вљубеници во лубеницата, Александра ќе подари три инспиративни парчиња накит, со кои секогаш летниот шарм ќе го носите со вас, во форма на огрлица, прстен и обетки. ( види с...
1
Add a comment...
 
♫Oliver Dragojević – Cesarica♫ Ова лето, 2016, бев во Хрватска на летување. Храната, просто, ме воодушеви! Затоа, во прилог се само фотографии од вкусната (повеќе морска) храна во Хрватска. О…
1
Add a comment...
♫Billy Joel – Just the Way You Are♫ (en is below) Интересно е како магоднос воопшто не сакам да јадам во супа или во салата, но затоа во сосови или со пиперки, оцет и лукче :D го обожавам. Ма…
1
Add a comment...
 
♫Salt-N-Pepa – Push It♫ (en is below) Туна салатата ми е една од омилените салати кои сакам да ги правам и да ги јадам. Бидејќи израснав со туна од конзерва, вкусот ми е познат и убав и кога …
1
Add a comment...
Basic Information
Gender
Female
Other names
Thea
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
skopje, macedonia
Links