Profile cover photo
Profile photo
Rehafix - Gabinet rehabilitacji i fizjoterapii
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
O suplementach słów kilka. 

Nie od dziś wiadomo, że Polska przeżywa rozkwit w naturalne preparaty zdrowotne oraz linie kosmetyczne. Z praktyki gabinetu bardzo często spotykam się z pytaniami o suplementy, które mają pomóc w regeneracji stawów. Jeszcze do pewnego czasu, z zasady odpowiadałem, że to nie moja działka i proszę iść do apteki czy lekarza, bo oni tym żyją więc powinni wiedzieć. Z czasem, zauważyłem, że w mojej rodzinie także zaczęła się era na polepszacze zdrowia tego typu. Powoli temat stawał się co raz bardziej powszechny i interesujący, a więc trzeba się było temu przyjrzeć z bliska. Po przeglądnięciu rynku oraz rozmowach z pacjentami, niestety nie znalazłem zbyt wielu osób, które były zadowolone ze stosowania czegokolwiek na stawy. No cóż nigdy nikt cudów nie obiecywał, jeżeli się nie dba przez 30 lat o swoje stawy to seria 4 opakowań suplementu nie naprawi tego od tak. Idąc dalej, żeby nie odmawiać pomocy swoim pacjentom, trzeba było przetestować coś co wydało się interesujące na sobie i najbliższej rodzinie, aby z czystym sumieniem polecić coś obcej osobie. 

Teraz może zabrzmi to jak reklama, ale jak coś jest warte polecenia i ma sprawdzoną skuteczność to chyba warto o tym wspomnieć? Skoro już wyrobiłem sobie zdanie na ten temat to go nie zmienię. Nie mogę przejść obojętnie obok preparatu, który został wynaleziony przez Polaków i u nas jest produkowany, a nie zagraniczne przedsiębiorstwo. A co najważniejsze od prawie roku ja, moi rodzice i parę osób z rodziny stosuje regularnie suplement jakim jest naturalny kolagen( www.perfect-coll.pl) Tak jesteśmy zadowoleni, powoli i sukcesywnie zachodzą ciekawe zmiany w organizmie i wiem, że nic innego bardziej do mnie nie przemówi. Dlaczego? Dlatego, że miałem okazję osobiście poznać osoby, które robią to wszystko od podszewki. Nie jest to kolejny koncern, który idzie w masowość i jakieś tam badania. Najważniejsze, że osoby które to tworzą, myślą jak pomóc sobie i innym w pewnych zdrowotnych problemach przez co dodają do tego więcej serca i są bardziej zaangażowane w tworzenie. 

Podsumowując warto dobrze rozejrzeć się na rynku suplementów diety, które mają nam pomagać w regeneracji i opóźnianiu starzenia się naszych stawów. Mamy duży wybór, więc dobrze jest przeskanować składy, firmy oraz to ile preparat jest na rynku. Czasami warto się skonsultować z osobami, które mają na ten temat wiedzę i pomogą coś znaleźć. 

Post has attachment
Kiedy zacząć rehabilitację?? 

Obserwując pacjentów we Wrocławiu oraz w Raciborzu, gdzie obecnie prowadzę gabinet, nasuwa mi się kolejne spostrzeżenie wynikające z pewnych przekonań ludzi żyjących w naszym kraju. 

Wielu z nas towarzyszy głęboko zakorzenione przeświadczenie, że jeżeli odnieśliśmy jakiś uraz i nasz lekarz wpakował nas w gips na 6 tygodni to już nie ma sensu nic z tym robić i trzeba grzecznie czekać na zdjęcie gipsu. Najczęściej po oswobodzeniu miejsca urazowego udajemy się na kontrolę i słyszmy, że rehabilitacja tu nie potrzebna albo Pan to sobie rozchodzi. Jeżeli już do skierowania na zabiegi dochodzi to są one oddalone o parę miesięcy, ponieważ na NFZ nie ma już miejsc. No cóż, cytując klasyka: "taki mamy klimat…" Na szczęście w Polsce istnieje solidny i starający się sektor o to aby dobrze wykonać swoją pracę i pomóc pacjentom. Tak, to gabinety prywatne. 

Wracając do tematu tego wywodu. Totalnie złe jest myślenie, że dzień po operacji, po założeniu gipsu czy jakiegokolwiek opatrunku nie można nic zrobić. W prawdzie istnieją sytuacje wyjątkowe, natomiast 85% przypadków naszych urazów spokojnie można zacząć powolny i porządny proces regenerowania tkanek. Nie szukając daleko idących przykładów, podam jeden ogólny, otóż dlaczego nasi sportowcy wracają bardzo szybko po kontuzjach, operacjach do sportu i osiągają wyniki? Ktoś powie, bo mają kasę!! A ja powiem, bo mają otwartą głowę, otaczają się dobrze myślącymi ludźmi, a ich lekarze nie myślą tylko o sobie. Tak mają pieniądze, to sprawa oczywista. Natomiast nie jest to sprawa kluczowa. Dzisiaj za ćwiczenia, fizykoterapię za 10 zabiegów zapłacisz w zależności od rejonu naszego kraju od 6-20 zł za zabieg. Jeżeli jest to wynik wypadku komunikacyjnego to pieniądze odzyskasz od sprawcy z OC, tak samo jak posiadasz dodatkowe ubezpieczenie. 

Pamiętajmy, że powinniśmy nasze zdrowie stawiać na pierwszym miejscu. To dzięki niemu możemy iść do pracy, zarobić pieniądze, pojechać na wakacje, mieć potomstwo i żyć pełnią życia. Przestój mięśni w opatrunku powoduje bardzo szybkie wyłączenie ich z działania. Powoduje to spadek siły i wytrzymałości, a idzie za tym utrata funkcji. Żeby odbudować siłę mięśniową po unieruchomieniu 2 tygodniowym potrzeba kolejnych 6 tygodni. Popatrzmy jak dużo tracimy czasu i energii na powrót do zdrowia. Gdybyśmy zaczęli rehabilitację przez proste zabiegi i ćwiczenia w parę dni od urazu to powrót do sprawności byłby bardzo przyśpieszony, a po zdjęciu opatrunku różnica w wyglądzie i sile mięśniowej byłaby nie wielka. Ciężko być obiektywnym i chwalić terapeutów czy gabinety rehabilitacji, które starają się pomóc w naprawieniu problemu, jak jest on dawno "przeterminowany" i trzeba o wiele więcej czasu na skuteczną rehabilitację. Gdzie leży wina?? Nie mi to oceniać, ale w głębi duszy wiemy… 

Reasumując, jeżeli Ty czy ktoś z Twoich bliskich macie problem z tym kiedy zacząć wracać do zdrowia po urazie to podpowiem: jak najszybciej! 
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Indywidualne podejście do potrzeb pacjenta, szukanie rożnych rozwiązań...przygotowanie do terapii..wszystko to aby zwiększyć skuteczność ;)

A w wolnym czasie samokształcenie :)
Photo

Z naszym ciałem jest jak z samochodem, albo innym urządzeniem mechanicznym. Im dłużej zwlekamy z podjęciem decyzji o przeglądzie czy serwisie, tym bardziej zużywamy części i później musimy 3x więcej zapłacić...to samo się dzieje z naszym organizmem..im dłużej zwlekasz, bierzesz więcej tabletek...maskując ból, który jest objawem, a nie przyczyną narażasz się na długofalowe i kosztowne leczenie...

Już nawet 1 godzina masażu tygodniowo może uchronić Cię od przykrych doświadczeń bólowych i finansowych..

Zapraszam na DARMOWĄ konsultacje do Rehafix w Raciborzu
tel: 733 333 814

Od 31 Stycznia w RehaFix ruszyłem ze sobotnimi zniżkami na #masaże  relaksacyjne pod tytułem: "SOBOTA Z RELAKSEM"

Tylko w soboty za 50 minutowy masaż pleców gorącymi kamieniami zapłacisz tylko 40 zł !!!
Serdecznie zapraszam w kolejne soboty lutego i marca!!

Kontakt:
tel: 733 333 814
e-mail: rehafix@gmail.com
www: http://www.rehafix.com.pl

Post has attachment
Zapraszam serdecznie do mojego gabinetu rehabilitacji i fizjoterapii w Raciborzu, przy ul. Ocickiej 4a, a pomogę Ci pożegnać się z bólem oraz innymi dolegliwościami zdrowotnymi. 

Serdecznie zapraszam również na relaksujące oraz wyszczuplające #masaże ciała. 

Więcej informacji na mojej stronie internetowej http://www.rehafix.com.pl, zapraszam!

#rehabilitacja   #fizjoterapia  #Racibórz
Wait while more posts are being loaded