Profile cover photo
Profile photo
Sokhansavaran SpeechCompetition
23 followers
23 followers
About
Posts

Post has attachment
اگر در فکر نمایش قوه خلاقیت خود پیش از یک جلسه مصاحبه شغلی برای تصدی شغل موردعلاقه خود می باشید مقاله آموزشی رزومه اینفوگرافیک شروع بسیار خوبی برای پیدا کردن کلمات کلیدی این حوزه است.
Add a comment...

Post has attachment
آموزش حین بازی یکی از برترین، جذاب ترین و موثرترین راه های انتقال دانسته هاست. معتقدیم بازی مافیا یکی از برترین دست ساختهای بشر برای تمرین سخنرانی، فن بیان، مذاکره و گفتگوی سازنده است.
برای تقویت این مهارتهای ضروری همگام ما باشید.
Add a comment...

Post has attachment
مقاله اصول صرف شام کاری به قلم +Fateme Entezari و ویراستاری +amir taghiabadi

خبرهای بهتری در راه است.
Add a comment...

Post has attachment
رقابت نطق آسانسوری-چهارشنبه 4 تیر

www.sokhansavaran.ir/#workshop
Photo
Add a comment...

Post has attachment
مهم نیست کارمند باشیم یا رئیس یا حتی نگهبان یک کارخانه متروکه. تا زمانی که زنده‌ایم به ارتباط با دیگران نیازمندیم و زبان به‌عنوان مهم‌ترین راه شناخته‌شده برای برقراری ارتباط همیشه در خور توجه بوده و هست. همه ما، هر روزه به دنبال معرفی خود به یک نفر یا انبوهی از جمعیت اقدام به سخنرانی می‌کنیم.
سخنرانی و فن بیان همواره و در طول تاریخ آدمی یکی از مهم‌ترین راه‌های تاثیرگذاری بر افراد جامعه و سرمنشأ جنبش‌ها و تحولات زیادی در طول قرن‌های متمادی بوده است. براساس نتایج تحقیق پروژه1‌ پانتئون دانشگاه‌ام‌آی‌تی، مهم‌ترین عامل در ماندگاری نام افراد نحوه سخنرانی و تاثیرگذاری رهبران بوده است. 
بر اساس این تحقیق که توسط گروه ماکروکانکشنز در آزمایشگاه رسانه دانشگاه ام‌آی تی صورت گرفته است، در یک بازه زمانی 6 هزار ساله ارسطو، افلاطون، مسیح، سقراط، اسکندر کبیر، لئوناردو داوینچی، کنفوسیوس، ژولیوس سزار، هومر و فیثاغورث به ترتیب رتبه‌های نخست تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.
افراد این لیست فارغ از تاثیر مثبت یا منفی که در تاریخ نهاده‌اند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند و نقطه اشتراک تمام آنان قدرت خطابه و اقناع مخاطب بوده است. 
اما آنچه در عصر کنونی با توجه به ساختارهای جامعه مهم می‌انگارد، توجه به این مهارت برای موفقیت فرد و جامعه است. سخنرانی و مذاکره دو مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مدیر موفق است و حتی به تعبیری مهم‌ترین ویژگی یک رهبر ماندگار است.
رهبری یک سازمان و مجموعه، پیش از آنکه یک عنوان باشد یک رفتار است و زبان به‌عنوان اولین و تاثیرگذار ترین راه نمایش منش رهبر باید مورد توجه قرار گیرد و آموزش اصول آن برای تبدیل یک مدیر به رهبر امری ضروری است.
در فضای شرکت و سازمان از مدیر منابع انسانی که در تلاش است با ایجاد انگیزه در کارکنان به بهبود راندمان شرکت کمک کند تا مدیرعاملی که در جلسه هیات‌مدیره در تلاش است رای لازم برای صلاحیت اقدامات خود را کسب کند؛ از منشی دفتر مدیریت که با برخورد خود نشان‌د‌هنده طرز برخورد مدیر خود است و مسوول روابط عمومی که با نوع گفتمان خود، در حقیقت استراتژی شرکت در مقابل رسانه‌ها و مشتریان را نشان می‌دهد و بسیاری از مثال‌هایی از این دست درنهایت می‌تواند به موفقیت شرکت و عبور از بحران‌ها کمک کند. 
به‌طور کلی يك مجموعه با استفاده مناسب و بجا از کلمات و انتقال مثبت حسی که پشت کلمات نهفته شده است و مهارت سخنوری و فن بیان نامیده می‌شود، به بهره‌وری بیشتری خواهد رسید.
از سویی در فضای کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار، سخنرانی و اقناع مخاطب به جد مهم‌ترین ویژگی بنیان‌گذار یک شرکت نوپاست. از آغازین لحظه‌های معرفی ایده به همکاران آینده و از نخستین تلاش برای جذب سرمایه‌گذار گرفته تا سخنرانی برای معرفی محصول نهایی به خریدار، این سخنرانی است که می‌تواند یک ایده و باور خام را به ارزش تبدیل کند.
در یک دادگاه جنایی، داشتن نفوذ کلام و قدرت بیان بیشتر برای برتری نفوذ وکیل مدافع‌ و دادستانی بر محیط محاکمه محرز است. 
داشتن بیان فصیح، توام با خونسردی، نکته‌ سنجی و نکته‌دانی یکی از ضروری‌ترین ابزار کار است. یک کیفرخواست‌ هر قدر هم که خوب تنظیم و ترتیب داده شده باشد به خودی خود قادر نخواهد بود آنچه را که محتوی واقعیت خود است، اثبات کند، بلکه این دادستان است‌ که به کیفرخواست یک پرونده جزائی، روح و قدرت قانونی می‌بخشد. 
در بحرانی‌ترین دقایق مبارزه یک واحد نظامی نیز که همه چیز بر حسب مقیاس‌ ثانیه‌ها و لحظه‌ها تغییر می‌کند، تنها یک سخنرانی موجز و موثر فرمانده‌ است که موفقیت واحد را تضمین می‌کند. برای یک نظامی در هر موقعیت و وضعی که قرار دارد، خوب حرف زدن یکی از واجب‌ترین مسائل مورد احتیاج است. 
در اغلب کشورها به‌خصوص در جامعه ارتشی‌ها، سخنرانی، فنی است که رموز آن تدریس می‌شود. سخنرانی در ایران برای اولین بار در دوره مشترک رسته‌ها، جزو یکی از مواد درسی محسوب شد. ذکر اهمیت آنچه گفته شد در کنار توجه مصرانه برترین دانشگاه‌های دنیا در برگزاری مسابقات سخنرانی چون هاروارد، استنفورد و ام‌آی‌تی، دفتر توسعه کارآفرینی و دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف را بر آن داشت تا با برگزاری مسابقه سراسری سخنرانی سخن‌سواران در دانشگاه شریف، نسبت به ترویج این مهم اقدام کنند. مسابقه سخنرانی سخن‌سواران یک رویداد آموزشی-تحقیقاتی است که با هدف ترویج سخنرانی، مذاکره و گفت‌وگو در آحاد جامعه پایه‌گذاری شده است. علاقه‌مندان برای شرکت یا حضور در دومین دوره این مسابقه که 25 اردیبهشت‌ماه همزمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار می‌شود، می‌توانند به آدرس اینترنتی
www.sokhansavaran.ir مراجعه کنند.
پاورقي:
1. www.pantheon.media.mit.edu
Add a comment...

Post has attachment
دومین مسابقه سراسری سخنرانی سخن‌سواران شریف

در فرهنگی همچون فرهنگ ما، برخورداری از زبانی توانا، از نان شب هم واجب‌تر است. زبان‌ها را قدرتمند سازیم؛ ترس‌ها را از دل بیرون کنیم تا شهامت به زبان بازگردد. این تنها راهی است که می‌تواند ما را از بن‌بست‌ها و موقعیت‌های بحرانی نجات دهد. 

بخش قابل توجهی از ارتباطات میان انسان‌ها، در تعاملات شفاهی و گفتگوها اتفاق می‌افتد. به همین سبب، قابلیت‌های کلامی و زبانی شما نقشی تعیین‌کننده در میزان اثربخشی بسیاری از اعمالتان در زندگی ایفا می‌کند. ارتقای ظرفیت‌های زبانی و هوش کلامی و کسب مهارت‌های سخنوری، نه تنها بر کیفیت ارتباطات شما با دیگران موثر است؛ بلکه در تقویت اعتماد به نفس، کاهش استرس و نهایتا ارتقای کیفیت کل زندگیتان تاثیرگذار است. 
اهمیت این موضوع نه تنها در زندگی شخصی بلکه به وضوح و حتی بیشتر از آن در زندگی و موفقیت‌های کاری یک فرد در هر جایگاهی که باشد، تاثیر‌گذار است. مهم است که با درک این موضوع نسبت به فراگیری آن گامی برداشته شود.
از این رو و در کنار تجربه برگزاری دوره نخست مسابقه سخنرانی سخن‌سواران که در زمستان سال 92 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد ما را بر آن داشت این رویداد را باری دیگر در سطحی بزرگتر برگزار کنیم.
امید است با استقبال بی نظیری که از این رویداد در نخستین دوره آن شد گامی بلند در جهت ترویج و آموزش این نیاز ضروری به جامعه به خصوص علاقه‌مندان به مباحث و مهارت‌های مربوط به کارآفرینی برداریم.
علاقه‌مندان جهت شرکت، حضور و یا حضور اینترنتی در دومین مسابقه سراسری سخنرانی سخن‌سواران و نیز کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اینترنتی مسابقه به نشانی www.sokhansavaran.ir مراجعه نمایند. لازم به ذکر است ورود و شرکت برای عموم مردم آزاد است.
همچنین دبیرخانه دومین مسابقه سخنرانی شریف مفتخر است اعلام نماید همزمان با این مسابقه، نخستین جشنواره طراحی اِلمان‌های گرافیکی مسابقه سخن‌سواران را برگزار می‌نماید تا با برداشتن یک گام در حوزه‌ی هنرهای تجسمی در راستای ترویج هر چه بیشتر اهداف عالیه‌اش گام بردارد.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت مسابقه سخن‌سواران و مطالعه آیین‌نامه مسابقه اقدام به ارسال آثار خود نمایند.
Add a comment...

Post has attachment
انتشار خبر "مسابقه سخن‌سواران" در پرتال دوره ها و همایش های تخصصی دانشگاه شریف

http://training.sharif.ir/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
کارگاه ه 5 اسفند را از دست دادید؟....استرس دارید که چگونه بدون آمادگی قبلی در مسابقه سخنرانی کنید؟
نگران نباشید یک فرصت دیگر هنوز باقیست.
کارگاه 4 ساعته "سخنرانی بداهه" صبح روز 18 اسفند با تدریس داور مسابقه، جناب آقای محمدپیام بهرامپور برگزار میشود.
لازم به ذکر است که یک نفر از این کارگاه برای مسابقه انتخاب خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

http://bahrampoor.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA/tabid/427/ProdID/99/CatID/76/ImpromptuSpeechWorksop.aspx
Photo
Add a comment...

Post has attachment
و اینک داوران مسابقه سخنسواران معرفی میشوند:
1.استاد بزرگ دوبله ی ایران نصرالله مدقالچی (مدرس گویندگی)
2.رامبد جوان (مدرس تآتر)
2.دکتر مجید محمودی مظفر (مدرس زبان بدن)
4. جناب آقای محمد پیام بهرامپور(مدرس سخنرانی)
Photo
Photo
2014-02-24
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
مسابقه های مشابه "سخن‌سواران" در سطح دنیا:


1. MIT Can Talk : چالش سخنرانی در دانشگاه ام آی تی
2. Stanford Speech Contest : مسابقه فن بیان دانشگاه استنفورد
3. Toastmasters: مسابقه بین‌الملی توستمسترز
4. Deloit Speech Competition
5: Martin Luther King Day Speech Competion: مسابقه ی سخنرانی روز مارتین لوترکینگ
PhotoPhotoPhotoPhoto
2014-02-23
4 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded