Profile cover photo
Profile photo
trzyczęściowy garnitur
80 followers -
Blog poświęcony kulturze, historii, polityce, muzyce i społeczności LGBTQetcetera.
Blog poświęcony kulturze, historii, polityce, muzyce i społeczności LGBTQetcetera.

80 followers
About
trzyczęściowy garnitur's posts

Post has attachment
Nie liczmy na to, że z odrzuceniem przez Sejm projektu ustawy wprowadzającej kary za edukację seksualną skończyła się nagonka na osoby niehetero. Wciąż trwa i nie wiem, kto miałby ją powstrzymać.

Post has attachment
Kongres Kobiet uznał, że nominacja Ewy Kopacz na stanowiska premiera RP to ważny krok w dążeniu do realizacji ideałów stowarzyszenia. O uwaleniu przez Ewę Kopacz konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet "zapomniał".
Nie jest to zaskoczenie, ale mimo wszystko słabo.

Post has attachment
Trochę osobistych wynurzeń o nieosiągalnej póki co zwyczajności.

Post has attachment
Jako że za sprawą Jędrzeja i Macieja, którzy ostatnio uroczyście poświadczyli swój związek i z tej okazji jest dość głośno o nich w mediach, ileś tam osób może zechcieć wybrać się do notariusza i nieco zabezpieczyć swoich partnerów czy partnerki, przypominamy, w czym notariusz nie pomoże. Nie po to, by storpedować pomysł - same parę lat temu zabezpieczyłyśmy się notarialnie - ale by przestrzec przed robieniem sobie zbędnych nadziei, a przede wszystkim przed nabraniem się na obietnice nieuczciwych kancelarii (niestety się zdarzają), które mogłyby zechcieć na historii panów Idziak-Sępkowskich nieco skorzystać.

Post has attachment
Czy wiecie, że twórcy pewnych obrzydliwych plakacików przyznali, że informacje zamieszczone na nich wyssali ze swoich brudnych paluchów? O tym i o co, moim zdaniem, im chodzi, piszę dziś na blogu.

Post has attachment
Wypoczęłam po paradzie, czas więc... trochę ponarzekać. Bo choć było nieźle organizacyjnie i całkiem ludnie, to mam wrażenie, że warszawska parada, zamiast zmieniać rzeczywistość, zajmuje się głównie poprawianiem samej siebie.
Ale może się mylę.

Post has attachment
Gdy wygra PiS... może być gorzej (jak stwierdził ktoś anonimowy w komentarzach do poprzedniej notki na blogu). To może popatrzmy, jak jest teraz.
Zachęcam do dodawania swoich "nadal" w komentarzach. Oczywiście po przeczytaniu notki i dowiedzeniu się, czym to "nadal" jest. :)

Post has attachment
Adam Szejnfeld i piękny pokaz arogancji, czyli niech te lesby i geje będą dla nas miłe, bo jak nie, to strzelimy focha, a tak w ogóle to przyjdzie PiS i was zje.

Post has attachment
Bilion prezesa mnie natchnął i postanowiłam odkurzyć bloga. Dziś o tym, że w dzieciństwie byliśmy chyba jednak trochę mądrzejsi.

Post has attachment
Za rok chcemy się obudzić w innym kraju, i to niekoniecznie rozumianym metaforycznie.
Wait while more posts are being loaded