Profile cover photo
Profile photo
V N N V
About
Posts

Post has shared content
Public
http://annatoannatamto.pl/pieklo-niebo-zrozumiec-koree-przepis-na-bibimbap/
Korea w ogólnym tego słowa znaczeniu bez żadnego podziału jest niczym słodko-słony sos. Korea Południowa – kraj do naśladowania, Północna – jedna wielka iluzja. Czy tak naprawdę jest w rzeczywistości ? W życiu nic nie jest czarno białe a przykładem na to może być fakt iż dla mieszkańców Seulu podział na północ i południe traktowano jako stan przejściowy i nie brano na poważnie. Wizyta w Korei wiąże się z zaakceptowaniem obecności przewodników dbających o pozytywny wizerunek kraju. Korea Południowa natomiast jest tą słodszą częścią Korei. To tu buduje się najwięcej statków na świecie, ten kraj rozwija siew niesamowitym tempie.
Photo

Post has shared content
Public
http://annatoannatamto.pl/born-this-way-czyli-recenzja-gender-przewodnik-krytyki-politycznej/
Płeć przestaje być sztywnym zbiorem określonych, trwałych wartości, przypisywanych „naturalnym”- biologicznym predyspozycjom jednostki, by stać się obszerną garderobą pełną tymczasowych kostiumów, umożliwiających nieskrępowaną eksplorację ról
PhotoPhotoPhoto
19.02.2017
3 Photos - View album

Post has shared content
Public
http://annatoannatamto.pl/gdyby-kobieta-recenzja-chodzcie-nami-psychologia-opor/
Ryby nie wiedzą, że pływają w wodzie, dopóki się ich z niej nie wyjmie. Zmiany kulturowe i społeczne są potrzebne abyśmy dostrzegli wszytko to co nas otacza a nie ograniczali pola manewru tylko i wyłącznie do akwarium 😉

Pewnego dnia Carol Gilligan podczas XX zjazdu Harvard Women’s Leadership Project jedna z uczestniczek zapytała : „Czy uważasz się za feministkę?”; „Tak” – odpowiedziała i zapytała czy chcą usłyszeć jej definicje feminizmu. Feminizm dla Carol Gilligan to jeden z ruchów wyzwolenia w dziejach ludzkości. To ruch na rzecz uwolnienia demokracji od patriarchatu. Jedna z niewielu definicji feminizmu gdzie nie pada słowo „kobieta”
PhotoPhotoPhoto
19.02.2017
3 Photos - View album

Post has shared content
Public
http://annatoannatamto.pl/a-wiec-dalej-z-tym-koksem-dopoki-zycie-trwa/
Czytając tę książkę ocieramy się o wydarzenie całego roku 2015. Niejednokrotnie słyszeliśmy o nich w wiadomościach, oglądaliśmy w serwisach informacyjnych . Tu mamy obraz tych wydarzeń oczami holenderskich seniorów. I muszę przyznać, że jest to ciekawy, momentami zaskakujący socjologiczny przekrój opinii i sądów. Wielkie tragedie, doniesienia prasowe ale także prozaiczne sprawy, takie jak problemy z trawieniem lub nietrzymaniem moczu przeplatają się w tak zaskakujący i ciekawy sposób, że trudno się od tej lektury oderwać. Ile można jeszcze “wziąć”z życia mając 85 lat, pieluchę i kłopoty z poruszaniem się ? Okazuje się, że zaskakująco wiele !
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
:) 

Post has attachment
;)

Post has attachment
:)
Wait while more posts are being loaded