Profile cover photo
Profile photo
Przychodnia Weterynaryjna
6 followers
6 followers
About
Posts

Post has attachment
Koty często wymiotują, ponieważ podczas wylizywania się połykają swoje kłaczki lub dlatego, że zbyt łapczywie jedzą karmę. Często jednak wymioty u kotów są jednym z objawów niewydolności nerek, chorób wątroby lub zaburzeń trawienia. Zachęcamy do odwiedzenia nas na http://weterynaria.slask.pl/uslugi-weterynaryjne/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli zauważysz, że Twój kot częściej niż zwykle odwiedza kuwetę, miauczy i wyje podczas oddawania moczu, wylizuje swoje genitalia i nie może oddać moczu to natychmiast zabierz go do weterynarza. Nagłe zatrzymanie moczu jest szczególnie niebezpieczne u kocurów! Dowiedz się więcej na http://weterynaria.slask.pl/uslugi-weterynaryjne/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli u Twojego pupila pojawi się nagłe krwawienie z oczu, uszu lub rana pulsująca, natychmiast zabandażuj krwawiące miejsce i niezwłocznie udaj się ze zwierzęciem do weterynarza. Więcej informacji o leczeniu zwierząt znajdziesz na http://weterynaria.slask.pl/uslugi-weterynaryjne/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Z uwagi na dobro kotów kastracji można dokonywać najwcześniej po pierwszej rui u kotek i po ukończeniu 8 miesięcy u kocurów. Optymalnym wiekiem do dokonania kastracji pod względem zdrowotnym i fizycznym oraz behawioralnym jest 12 miesięcy. Dowiedz się więcej na http://weterynaria.slask.pl/uslugi-weterynaryjne/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czy wiesz, że stany zapalne wywołane zakażeniami bakteryjnymi lub uszkodzeniami tkanek, infekcje wirusowe, choroby niezakaźne oraz choroby nowotworowe sprawiają, że liczba krwinek białych u zwierząt jest znacznie podwyższona? Warto zatem pamiętać o regularnych badaniach profilaktycznych. Więcej informacji na http://weterynaria.slask.pl/uslugi-weterynaryjne/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wiele osób po rozmnożeniu swoich pupili zastanawia się kiedy oddać maluchy pod opiekę nowym właścicielom. Uznawany przez wiele czas 6 tygodni to jednak dużo za wcześnie! Tak szybkie odebranie zwierząt od matki staje się sierotą, co może trwale odbić się na ich psychice. Odpowiedni wiek to 8-12 tygodni. Dowiedz się więcej na http://weterynaria.slask.pl/uslugi-weterynaryjne/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Osoby przygarniające dorosłe koty lub psy, nie znając historii ich szczepień należy potraktować jak szczenięta lub kocięta w wieku powyżej 12 tyg. Należy je zaszczepić odpowiednią szczepionką dwukrotnie w odstępie 3 tygodni oraz je odrobaczyć. Dowiedz się więcej, wchodząc na http://weterynaria.slask.pl/uslugi-weterynaryjne/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Właściciele kotów często narzekają na domowe zniszczenia w postaci ścierania mebli kocimi pazurkami. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ koty są drapieżnikami, którymi oznaczają własne terytorium oraz rozciągają w ten sposób swoje mięśnie. Najlepiej wówczas zorganizować kotu prawdziwy drapak, by odciągnąć jego uwagę od cennych mebli. Więcej informacji na http://weterynaria.slask.pl/kontakt/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Koty mają bardzo podobne charaktery do ludzi. Niektóre uwielbiają towarzystwo nowych ludzi, inne reagują na nich obojętnie, ale są również takie, które na widok znajomych w mieszkaniu chowają się w swoich ulubionych miejscach. Nie ma się czym martwić, nie wolno też zmuszać kota do przywitania się z gośćmi. Dowiedz się więcej o życiu kotów, wchodząc na http://weterynaria.slask.pl/kontakt/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Specjalizujemy się w różnych dziedzinach weterynarii. Zajmujemy się m.in. leczeniem stomatologicznym, kardiologicznym, dermatologicznym oraz ginekologią i położnictwem. Jesteśmy w stanie także zdiagnozować choroby wewnętrzne i wykonać zabiegi chirurgiczne. Szczegóły na http://weterynaria.slask.pl/uslugi-weterynaryjne/.

Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded