Profile cover photo
Profile photo
İSTANBUL VALİLİĞİ
77 followers
77 followers
About
Posts

Post has attachment
20 Aralık'ta açılacak Avrasya Tünelinin ismi milletimizin önerileriyle belirlenecek.

Ankete katılmak için: http://www.udhb.gov.tr/avrasya/
Photo

Post has attachment
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.
PhotoPhotoPhotoPhoto
5.12.2016
4 Photos - View album

Post has attachment
İstanbul Valisi Vasip Şahin, İSMEP kapsamında yapımı devam eden Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.
PhotoPhotoPhotoPhoto
5.12.2016
4 Photos - View album

Post has attachment
Yargıtay 1. Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca ve Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu; İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti.

Haberi okumak için:http://www.istanbul.gov.tr/tr/guncel/haberler/yuksek-yargidan-vali-sahine-ziyaret
PhotoPhotoPhotoPhoto
2016-10-18
4 Photos - View album

Post has attachment
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi başladı.

Haberi okumak için:http://www.istanbul.gov.tr/tr/guncel/haberler/cumhurbaskani-erdoganin-katilimiyla-uluslararasi-istanbul-hukuk-kongresi-basladi
PhotoPhotoPhotoPhoto
2016-10-17
4 Photos - View album

Post has attachment
Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Süleymaniye Külliyesi'nde toprağa verildi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve milletvekilleri katıldı.
Photo

Post has attachment
İstanbul Valisi Vasip Şahin bir süredir Şile’de yürütülmekte olan “Mavi Kuşak Bilim Kampı”nı başarı ile bitiren öğrencilere sertifikalarını verdi.

Haberi okumak için:http://www.istanbul.gov.tr/tr/guncel/haberler/vali-sahin-mavi-kusak-bilim-kampi-katilim-ve-basari-belgesi-toreninde-ogrencilere-sertifikalarini-ve
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-10-12
5 Photos - View album

Post has attachment
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü ve İstanbul Valisi Vasip Şahin sanayiciler ile buluştu.

Haberi okumak için:http://www.istanbul.gov.tr/tr/guncel/haberler/bilim-sanayi-ve-teknoloji-bakani-ozlu-sanayiciler-ile-bir-araya-geldi
PhotoPhotoPhoto
2016-10-12
3 Photos - View album

Post has attachment
Kore Cumhuriyeti Chungcheongbuk-Do Eyaleti Valisi Si Jong Lee, İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret etti.

Haberi okumak için: www.istanbul.gov.tr/tr/guncel/haberler/kore-cumhuriyeti-chungcheongbuk-do-eyaleti-valisi-leeden-vali-sahine-ziyaret
Photo
Photo
18.05.2016
2 Photos - View album

Post has attachment
VALİ ŞAHİN'İN MÜZELER HAFTASI MESAJI

Anadolu, tarih boyunca pek çok medeniyete beşiklik etmiş, bağrında sayısız kültür ve inancı yeşertmiş eşsiz bir coğrafyadır. Beşeriyetin hafızası hükmünde olan müzelerimiz, sahip olduğumuz bu eşsiz coğrafyanın binlerce yıl evveline uzanan birikimini bugün bizlere taşımaktadır.

Geçmişinden bîhaber olan nesiller geleceğini sağlam temeller üzerinde inşa edemez. Bugünün nesillerinin geçmişinde yaşananlara şahitlik edebilmesi, ecdadını gelenek göreneklerinden, giyim-kuşamına, inanç ve kültür motiflerinden, kullandıkları eşyalara, sanat eserlerinden konuştukları dile kadar her konuda tanıması, müzeler vasıtasıyla mümkün olmaktadır. Ufku açık, geçmişini idrak etmiş, millî kültürüne vâkıf, tarihî mirasına sahip çıkan bireylerin yetişip, istikbâlin sağlam temeller üzerine kurulmasında müzeler mühim bir köprü vazifesi görmektedir.

18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlayacağımız Müzeler Haftası vesilesiyle tüm halkımızı bütün tarihi ihtişamı ve tabii güzellikleri yanında eşsiz hazinelere sahip olan şehrimizdeki müzelerimizi gezmeye davet ediyor ve Müzeler Haftası’nı kutluyorum.
Photo
Wait while more posts are being loaded