Profile cover photo
Profile photo
Aurimas Račas
750 followers -
.
.

750 followers
About
Posts

Post has shared content
Džiaugiatės? Nu, džiaukitės, džiaukitės.

Oi Rūta, Rūta
Add a comment...

Post has shared content
Džiaugiatės? Nu, džiaukitės, džiaukitės.

Oi Rūta, Rūta
Add a comment...

Post has attachment
Denis Sokolov was tagged in Aurimas Račas's album.
Photo
Commenting is disabled for this post.

Post has shared content

Post has shared content
LT eksportas ir importas vienu žvilgsniu.
Daugelis argumento apie Lietuvos energetinį saugumą nėra linkę vertinti pakankamai rimtai. Saugumas toks dalykas, atrodo tarsi duotybė. Panašiai, kaip ir laisvė ar sveikata. Tai default būsena. Tik kai to netenki, suvoki, kad praradai kažką itin reikšmingo. Taip ir su tuo saugumu. Kol žmonės nesugeba pajusti jo padarinių tiesiogiai, tol nesureikšmina jo trūkumo žalos. Žinoma, nuo to jie netampa teisūs. 

Bet, kad jau taip, tai kalbėkim „pragmatiškesniais“, ekonominiais argumentais.

Komentaras iš grafiko:

„Mineralinės žaliavos ir el. energijos importas sudaro liūto dalį Lietuvos užsienio prekybos deficito ir yra ta prekybos sritis, per kurią iš Lietuvos išplaukia daugiausiai lėšų. Iki uždarant Ignalinos AE, buvome el. energijos eksportuotojai. Dabar jai įsigyti kiekvienais metais išleidžiame beveik milijardą litų. Statydami Visagino atominę elektrinę (VAE) šį rodiklį galėtume vėl pakreipti savo naudai. Paaiškėjus, kad Lietuvoje yra pramoninei gavybai pakankami skalūnų dujų ištekliai, galėtume minimizuoti gamtinių dujų, kurioms kasmet išleidžiame per 4 milijardus litų, importą, o galimai, priklausomai nuo išteklių kiekybės, ir tapti eksportuotojais. Visa tai ne tik iš esmės didintų mūsų energetinį saugumą, bet ir būtų milžiniškas postūmis mūsų ekonomikai ir ūkio konkurencingumui.“
Photo
Add a comment...

Post has shared content
10 priežasčių, kodėl Lietuva – biotechnologijų šalis

1. Per pastaruosius 5 metus kasmetinis biotechnologijos pramonės pardavimų augimas viršijo 15%;
2. 2005-2011 m. biotechnologijų eksportas kasmet augo po 16%, o bendras vidutinis eksporto augimas siekė 10,2%;
3. Lėšos, skiriamos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbams, kasmet augo vidutiniškai 34%;
4. 80% šio mūsų šalies sektoriaus produkcijos eksportuojama į daugiau kaip 70 šalių. Daugiausia į Švediją, Vokietiją, Italiją, Didžiąją Britaniją, Daniją. Mūsų darbu domisi ir JAV bei Izraelis;
5. Gyvybės mokslų srityje Lietuvoje dirba 130 įmonių (ir 47 institucijos). Latvijoje ir Estijoje kartu sudėjus – 90;
6. Naujausius pasaulinį pripažinimą pelniusius vaistus nuo vėžio, kurie yra 25–35% pigesni, tačiau ne mažiau veiksmingi (pirmasis vaistas Lietuvos farmacijos istorijoje, registruotas JAV), sukūrusi „Sicor Biotech“ stato 3000 kv. m. gamyklą;
7. UAB „Biotechpharma“ atidarė Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą (ir jis Rytų Europoje toks yra vienintelis). Investuota 16 mln. eurų;
8. „Thermo Fisher Scientific“ atidarė Molekulinės biologijos mokslų kompetencijos centrą. Investuota 11 mln. eurų;
9. Biotechnologijų produkcijos eksportas sudaro 0,9% Lietuvos BVP. Planuojama, kad iki 2020 m. sieks bent 2%;
10. Biotechnologijų sektorius Lietuvoje auga po daugiau nei 20% kasmet.

Kad Lietuva toliau sėkmingai veržtųsi į priekį reikia štai tokio požiūrio:
http://vz.lt/?PublicationId=cb227405-1180-4b65-b9bd-abced1e64aa6

Parengta pagal:
http://mokslas.delfi.lt/mokslas/selinantis-tigras-tunantis-drakonas-lietuvos-gyvybes-mokslu-pramone.d?id=59853159

http://www.investlithuania.com/lt/investuok/sektoriai/biotechnologijos

Panaudotos „Fermentas“ ir „Biotechpharma“ fotografijos.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Mieli kolegos, norėčiau paprašyti jūsų PAGALBOS.
Norėčiau pakeisti profesiją, deja, nežinau kokioms kompanijos būtų naudingas žmogus su tokiais talentais, todėl būčiau dėkingas, jeigu komentaruose surašytumėte firmų pavadinimus (ir interneto svetainių adresus), net jei tos firmos neieško darbuotojų šiuo metu.


Man būtų įdomu:
1) Idėjos (man patinka galvoti: kaip patobulinti vieną ar kitą daiktą, scenarijus trumpiems filmukams, situacijas ir t.t. Tačiau idėjos realizavimą būčiau linkęs patikėti tos srities ekspertams.)
2) Brand‘as (Būtų įdomu stebėti prekės ženklo sukūrimą, vystimąsi, pokyčius, įtaką visuomenei)
3) Rašymas (Aš nesu nei vienos srities specialistas, tačiau moku naudotis google, todėl teoriškai galėčiau rašyti apie bet ką)
4) Prijaučiu verslumo skatinimo renginiams ir startup kultūrai.
5) Reklama, marketingas, rinkodara, viešieji ryšiai (aš suprantu, jog šitoje srityje nereikia daug darbuotojų, tačiau pagalvojau, jog ši profesija yra geriausiai galinti nuraminti mano kūrybinį perteklių)

Mano talentai/privalumai (argumentuoti):

Keturkampis Apkritimas http://co.nepo.lt/ - Nuo 2006 metų internete publikuojami penkis kartus per savaitę mano kuriami komiksai. Iš viso publikuota beveik 1700 komiksų, per šešis metus nepraleista nei viena diena.
Komiksus be autoriaus leidimo ne kartą yra pasiskolinę tokios svetainės kaip http://www.millionreasonswhylithuaniaisthebestcountryintheworld.com/ http://www.demotyvacijos.lt ir http://www.cvbankas.lt/ (ką veikia paskutinis puslapis šitoje kompanijoje aš nesu tikras)
Savaime suprantama, jog nekiekviena idėja yra gera, tačiau esant gausiam idėjų skaičiui, gerų idėjų skaičius taip pat yra didelis.
Tai ne tik parodo, jog idėjos man niekuomet nesibaigia, bet kad galiu dirbti prie ilgalaikių projektų be akivaizdžių pabaigos datų.

Turbūt niekas taip apie save nėra sakęs, bet stipriausia mano savybė yra plagijavimas. Jeigu pamatau, ką nors kas man labai patinka, visuomet stengiuosi nusikopijuoti. Aišku, aklai kopijuoti nėra įdomu, daug įdomiau patobulinti idėją dalykais, kuriuos autorius pamiršo. Kopijuoju tiek idėjas, tiek virtualius, tiek fizinius daiktus.
Turbūt šio teiginio iliustracija būtų http://www.nepo.lt/lt/degtuku-namas/

Mano meninio stiliaus rašinys:
http://www.nepo.lt/lt/nuomone/idejos/zvaigzdetas-dangus/
Mano publicistinio stiliaus rašinys:
http://www.nepo.lt/lt/nuomone/publicistika/samoningas-sapnas---lucid-dreaming/
Aš nelankiau jokių žurnalistų kursų, todėl greičiausiai šis stilius nedaug skiriasi nuo pirmojo, tačiau skirtingos temos tikiuosi padės pajausti mano rašymo galimybes.

Du kartus dalyvavau Verslauk! konkurse, nuėjau iki finalo, bet laimėti nepavyko. Tris kartus dalyvavau Startup Weekend. Pavyko praeiti Startup Highway pirmą etapą.
Kodėl aš pasakoju apie šitas savo nesėkmes? Rezultatai akivaizdžiai parodo, jog žinau ką įrašyti, jog mano idėjos patiktų biurokratams, tačiau viešas pristatymas yra mano silpnoji vieta. Norisi tikėtis, jog per daugybę nesėkmingų bandymų mano viešo pristatymo įgūdžiai pagerėjo, vis tik aš nesu žmogus orkestras, tačiau galiu būti naudingas priedas prie komandos.

Esu sukūręs keturis viral produktus:
Du komiksus (vienas iš jų yra priežastis, kodėl jūs dabar skaitote šitą tekstą)
~2010 Facebook programėlė skirta tik lietuviams per du mėnesius pabandė ~10.000 žmonių
~2006 puslapis-galvosūkis. Deja neturiu statistikos, bet savo populiarumo viršūnėje per savaitę išnaudojo mėnesio duomenų srautą.
Žinau, kad mano pasiekimai nėra įspūdingi palyginus su tikrais viral produktais, tačiau tą pasiekiau neinvestavęs nei cento į reklamą, vienas be kitų pagalbos, kai prie rimtų projektų dažnai dirba didelės komandos.
Jeigu būtų tik viena sėkmė, tai būtų galima vadinti atsitiktinumu, o dabar galima tikėtis, jog ateityje bus penktas ir šeštas viral.

Man priklauso kryžiažodžių kūrimo įrankiai http://www.crossroads.lt

Mano trūkumai

Esu visiškas abstinentas (Vienas kolektyvas labai aktyviai norėjo „prisirašyti“, aš jiems nupirkau butelį Vytauto. Likau nesuprastas.)
Vertinu savo privatumą. Nemėgstu kalbėti apie savo asmeninį gyvenimą ir atskleisti apie save daugiau nei mano nuomone būtina pagal situaciją (Ar man vienam atrodo keista, kai viršininkas užduodamas klausimą „Kaip sekasi?“ tikisi, jog pasakosiu, ką veikiau savaitgalį, o ne kokį darbą padariau šiandien?)

Įdomesni mano gyvenimo įvykiai:

2012 mano darbai demonstruoti Modernaus Meno Centre vykusioje parodoje
2011 išleista knyga (programavimo pradžiamokslis)
2007 – 2009 Publikuoti straipsniai IT temomis žurnaluose „Juristas“, „Biuro administravimas“, „Buhalteris“.
2007 kovo 14d. ir 2008 balandžio 4d. vykusiose Login konferencijose apdovanotas už geriausią IT tinklaraštį ir geriausią medijos tinklaraštį atitinkamai. (Tiesa pasakius, konferencija tuo metu dar nesivadino Login)
Turbūt reiktų atkreipti dėmesį, jog žmonių gavusių du apdovanojimus iš Login konferencijos skaičius yra ribotas, o sugebėjusių padaryti tą du metus iš eilės, skaičius dar labiau ribotas.

Ateities planai
Išmokti ispanų kalbą
2014 metų gale išleisti antrą knygą

Jeigu kas nors neaišku, ar ko nors svarbaus nepaminėjau, surašykite pastabas/klausimus komentaruose. Busiu dėkingas už visus pasiūlymus.
Mane taip pat galima pasiekti ritas@nepo.lt
PS. Kadangi neturiu gyvenimo inkaro, tai (darbo) vieta man nėra svarbi, keliausiu ten, kur įdomiausi vėjai pūs.
Add a comment...

Post has shared content
#VRK #prioritetai #rinkimai
fiksuoju, kas surašyta FB ir Tadas Langaitis apsiėmė padėti koordinuojant. deadline - sekmadienio vidurdienis:

1. pažeidimų žemėlapis - naudojame http://www.skaidrumolinija.lt/, padeda Sergejus Muravjovas/TILS, užduotys:
(a) suformuoti rinkimų pažeidimų žemėlapį, prioritetą skiriant Zarasų-Visagino, Trakų-Vilniaus, Širvintų-Vilniaus, Biržų-Kupiškio ir Šilutės-Pagėgių apygardoms
(b) pažeidimų intensyvumo pagrindu paruošti siūlymus savanoriams stebėtojams II turui, savanorių sąrašus su prašymu registruoti nuo pasirinktos NVO VRK turi gauti iki trečiadienio

2. I turo rezultatų analizė, ieškant dėsningumų, prioritetą teikiant dažniausiai tarp pažeidimų autorių minimoms Darbo partijai ir partijai "Tvarka ir teisingumas", užduotys, daugiau kontaktų - https://plus.google.com/106828599061691995897/posts/QmJPnEHuJX7:
(a) išskirti įtartinai susijusias asmenų grupes ir kartu veikiant, tikėtinai, pasiektus rezultatus (balsų skaičių)
(b) palyginti su registruotais pažeidimais iš [1]

ačiū visiems galintiems prisidėti
Add a comment...

Post has shared content
Sounds like a challenge :) Gal kas turi pakankamai laiko ir nagų niežtėjimo? (girdėjau, kad rinkimų rezultatai turi būti patvirtinami per savaitę, tad laiko nedaug)
#VRK #rinkimai #data_mining  
ieškau rimtų data mining specialistų - tokie pavyzdžiai kaip kad http://awesomescreenshot.com/051jbhb96 rodo, kad iš pradinių duomenų galima pastebėti ir atsekti daug įdomių koreliacijų. ar būtų sugebančių/norinčių/galinčių išknisti pradinius duomenis ir juos išanalizuoti įtartinus veiksmus identifikuojančiais pjūviais? prieiga prie duomenų - techninis ir su VRK leidimu sprendžiamas klausimas
Add a comment...

Post has shared content
This is hilarious. A perfect antidote to the hundreds of obnoxious posts about everyone's new iPhones. 
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded