Profile cover photo
Profile photo
PRoaktif İletişim
17 followers -
Marka Yönetimi, Satış ve Pazarlama İletişimi, Medya İlişkileri, Konu ve Gündem Yönetimi, Liderlik İletişimi, Kriz İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Online İletişim Danışmanlığı ve Hizmet
Marka Yönetimi, Satış ve Pazarlama İletişimi, Medya İlişkileri, Konu ve Gündem Yönetimi, Liderlik İletişimi, Kriz İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Online İletişim Danışmanlığı ve Hizmet

17 followers
About
Posts

Post has attachment
Google’dan Tehlike Altındaki Dilleri Kurtarıyor

Google'ın endangeredlanguages.com adresinden ulaşılan web sitesi tehlike altında bulunan 3054 dil ile ilgili kapsamlı tanıtım bilgileri ve dillerden örnekleri barındırıyor. Ayrıca haritada Türkiye‘de tehlike altında olan 8 dil olduğunu görüyoruz. Ve en önemlisi sizde yok olmaya yüz tutan bu dillerden birinin kullanıldığı bölgede yaşıyor ve bu projeye destek vermek istiyorsanız, ses,video ve metin dosyalarını sisteme yükleyebiliyorsunuz.

(pazarlamasyon.com)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Newsweek dergisi artık kağıda basılmayacak. 80 yıllık derginin 2013 yılından itibaren sadece global dijital edisyonu yayınlanacak. Ve yeni dijital ürüne Newsweek Global adı verilecek.
Add a comment...

Post has attachment
QR Kod Kullanımında Gelinen Son Nokta

Güney Kore’de faaliyet gösteren bir süpermarket zinciri olan EMart, öğle yemeği saatinde oluşan boşluğu telafi etmek amacıyla çok yaratıcı bir QR Kod hazırlamış.

Sadece güneş ışınlarının doğru açıyla gelmiş olduğu zaman diliminde işlevini gerçekleştiren QR kodlar sayesinde öğlen vaktinde QR Kodu cep telefonları ile okutan kişiler EMart'ın internet sayfasına ulaştı. Web sitesine yönlenen kişilere 12 dolara hediye kuponu veren süpermarket zinciri bu sayede 12 binden fazla kuponun kullanıldığı bu kampanyada yeni üye sayısında %58 artış sağlayarak öğle yemeği vaktinde verilen sipariş hacmini de %25 artırdı.
Add a comment...

Post has attachment
TÜRKİYE’NİN İLK SOSYAL MEDYA ARŞİVİ HİZMETE GİRDİ

Medyada yer almış eski bir habere ihtiyacımız olduğunda ya kütüphanelerin ya da medya takip şirketlerinin yolunu tutarız. Peki sosyal medyada yer almış bir habere, mesaja ulaşmamız gerektiğinde nereye başvurmalıyız? Sosyal medyanın da arşivi var mı? Evet artık var! 

İnternet dünyasına kazandırdığı yaratıcı çözümleriyle tanınan genç işadamı Yasin Kesen, Türkiye’de yapılmayanı yaptı ve sosyal medya arşivini kurdu. www.sosyalmedya.in çatısı altında güçlü bir ar-ge ekibiyle beraber Facebook, sözlükler, bloglar ve Twitter’ı takibe alan Yasin Kesen, 2006 yılından bu yana sosyal medyada yazılan tüm iletileri arşivliyor. Türkiye’deki bütün Twitter kullanıcılarının mesajlarını anlık kaydeden sistemde biriken tweet sayısı 1 milyarı aştı bile. Twitter, 3 bin 200 tweetten öncekileri göstermediği için Kesen’in arşivi kişi, kurum ve kuruluşlar için önemli bir veri kaynağı.

16 Ekim itibariyle sosyalmedya.in arşivinde 1 milyar 226 milyon tweet bulunuyor.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Twitter'dan İlk Resmi Yasak Hamlesi

Twitter, dün aldığı kararla ilk kez ülke yasalarına göre spesifik bir karar vererek, Almanya’nın belli bir içeriğe erişmesini bloke etti.

Ntvmsnbc'de yayınlanan habere göre, Twitter’ın baş hukuk danışmanı Alex Macgillivray, şirketin ilk kez bu kapsamda bir ülkede belli bir içeriği yasakladığını doğruladı. Ocak ayında açıklanan uygulama, böylece ilk kez kullanılırken, neo-Nazi örgütünün mesajlarına Almanya dışındaki ülkelerde erişim sağlanabileceği ifade edildi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Siber Güvenliğimiz Artık Ondan Soruluyor

Cumartesi günü Resmi Gazete‘de yayınlanan karar ile duyurulan Ulusal Siber Güvenlik Kurulu’nun başında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım olacak.

Görevleri ise şu şekilde;

Ulusal Siber Güvenliğin sağlanması için politika, strateji ve eylem planlarını hazırlamak,

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait bilgi ve verilerin güvenliği ile mahremiyetinin güvence altına alınmasını sağlamaya yönelik usul ve esasları hazırlamak,

Ulusal Siber Güvenliğin sağlanmasında kamu kurum ve kuruluşlarında teknik alt yapının oluşturulmasını takip etmek, uygulamaların etkinliğinin doğrulanmasını ve test edilmesini sağlamak,

Ulusal bilgi teknolojileri ve iletişim alt yapısı ve sistemleri ile veri tabanlarının güvenliğini sağlamaya, kritik alt yapılan belirleyerek bunlara yönelik siber tehdit ve saldırı izleme, müdahale ve önleme sistemlerini oluşturmaya, ilgili merkezleri kurmaya, kurdurmaya, bu sistemlerin denetimi, işletimi ve sürekli güçlendirilmesine yönelik çalışmaları yapmak,

Ulusal Siber Güvenliğin sağlanmasında her türlü milli çözümlerin ve siber saldırılara müdahale araçlarının geliştirilmesi ve üretilmesini teşvik etmek, kullanımını sağlamak,

Ulusal Siber Güvenlik açısından kritik kurum ve konumlar için gerekli ve yeterli sayıda uzman personelin temini, eğitimi ve gelişimini planlamak, koordine etmek ve yürütmek.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Uluslararası Sosyal Medya Derneği kuruldu

USMED'in yazılı açıklamasına göre dernek, sosyal medyada etkin e-ticaret uzmanı, sosyal medya danışmanı, editör, eğitimci, akademisyen, tasarımcı gibi farklı meslek dallarından kurucuları bir araya getiriyor.

Uluslararası sahada sosyal medya, dijital medya ve mobil medya kullanıcısı olan şahıs ve kuruluşların temsil edileceği dernek, yapacağı faaliyetlerle sosyal toplulaşmanın da getireceği dayanışmayı bilince dönüştürmeyi, sosyal sorumluluk projelerinin çoğaltılmasını ve yeni medya sahasını geliştirmeyi amaçlıyor.

(Zaman)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Gazete içeriklerinin kaynak göstererek dahi kullanılamayacağını belirten "Gazetelerin İçeriği Sadece Gazetelerindir" başlıklı bildirge...
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Bugün itibariyle artık hiçbir televizyon, radyo ve internet sitesi gazete haberi veremeyecek.

Gazeteler, ortak yayımladıkları bildiride içeriklerinin kaynak göstererek dahi kullanılamayacağını belirtti.

İşte o gazeteler: 

Akşam, Bugün, Cumhuriyet, Fanatik, Fotomaç, Güneş, Habertürk, Hürriyet, Daily News, Milliyet, Posta, Radikal, Sabah, Star, Takvim, Today’s Zaman, Türkiye, Vatan, Yeni Şafak ve Zaman.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
China Today, Türkiye'de Turkuvaz Medya Tarafından Yayınlanacak

China Today'in, Türkiye'de Turkuvaz Medya bünyesinde yayınlanması için Çalık Holding ve CIPG (Çin Ulusal Yayın Grubu) arasında protokol anlaşması imzalandı.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded