Profile cover photo
Profile photo
Poliklinika Słoneczna Poznań - stomatolog dziecięcy, pediatra, ginekolog, ortodonta
About
Posts

Post has attachment
Wyniki Ogólnopolskiego Monitoringu Zdrowia Jamy Ustnej nie napawają optymizmem, gdyż ponad 85 proc. 6-latków i aż 95 proc. 18-latków ma próchnicę. To alarmujące dane, z których jasno wynika, że w naszym kraju w dalszym ciągu nie kładzie się odpowiedniego nacisku na profilaktykę chorób jamy ustnej. Czy obecność w szkole dentysty dziecięcego, którego uczniowie darzą zaufaniem, może stanowić rozwiązanie tego problemu?
Add a comment...

Post has attachment
Czego wymaga się od przyszłego dentysty? Poznania anatomii i systematyczności – to oczywiste, ale student na kierunku lekarsko-dentystycznym musi się także charakteryzować niezwykłą odpornością fizyczną i psychiczną, posiadać wysoko rozwiniętą empatię i sprawność manualną, a także mieć wyrobioną zdolność analitycznego myślenia.
Add a comment...

Post has attachment
Pierwsza wizyta u stomatologa powinna się odbyć wtedy, gdy dziecko ma zęby mleczne. Nieleczone zęby mleczne mogą wpływać na ogólne zdrowie dziecka, bardzo często także przyczyniają się do problemów z zębami stałymi. Dlatego pierwszy przegląd uzębienia powinien się odbyć wtedy, gdy dziecko posiada jedynie zęby mleczne. 

Post has attachment
Bakterie żyjące w jamie ustnej żywią się cukrem zawartym w napojach gazowanych i przetwarzają go na kwas, który znacząco osłabia szkliwo zębów. Spożywanie dużych ilości napojów gazowanych, może znacznie zmniejszyć jego grubość.

Post has attachment
Problemy z uzębieniem to poważny problem dużej części Polaków i to coraz młodszych. Próchnica wczesnego dzieciństwa zbiera zastraszające żniwo, nie mniej groźne są choroby przyzębia oraz wady zgryzu. Prawidłowo prowadzona profilaktyka powinna zaczynać się w bardzo wczesnym wieku. Postarajmy się aby wizyta u stomatologa nie kojarzyła się negatywnie.

Post has attachment
Produkty jakie spożywamy mają ogromny wpływ na stan naszego uzębienia. Oczywiście higiena jamy ustnej również odgrywa w tej kwestii istotną rolę. Co w przypadku gdy pomimo starań, stan uzębienia nadal nas nie zadowala, czy czas na protezę zębową?

Post has attachment
O tym, że wizyty u stomatologa nie należą do najprzyjemniejszych zapewne każdy się przekonał. Nie powinno się jednak zbyt sceptycznie podchodzić do tego typu wizyt. Stomatolog też człowiek i chce zostać przyjacielem rodziny. 

Post has attachment
Zęby oprócz swojej podstawowej funkcji, czyli siekania i rozdrabniania pokarmu,  stanowią  „rusztowanie” dla skóry twarzy i bez ich podparcia dochodzi do jej szybszego wiotczenia, co nas widocznie postarza. Ubytki zębowe negatywnie wpływają również na pozostałe, nieraz zdrowe zęby, które bez oparcia ze strony sąsiadów zaczynają się z czasem chwiać i tracić stabilność.

#polklinika_słoneczna   #stomatologia_poznań   #proteza   #estetyka  
Add a comment...

Post has attachment
Zintegrowany System Pacjenta (ZIP)  pozwala nie tylko na sprawdzenie historii wizyt u lekarza rodzinnego, innych specjalistów czy listy odbytych zabiegów. Umożliwia również wgląd w kartę ortodontyczną.

#poliklinika_słoneczna   #ZIP   #historia_leczenia    #ortodonta_poznań   
Add a comment...

Post has attachment
Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z dentystą dziecięcym? Odpowiedź jest prosta - "lepiej zapobiegać niż leczyć".

#poliklinika_słoneczna   #dentysta_dziecięcy   #próchnica   #profilaktyka   #stomatologia_poznań  
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded