Profile

Cover photo
meraj khaja
Works at دانشگاه حهان
Attended دانشگاه پیام نور
Lives in کابل, افغانستان
23 followers|65,395 views
AboutPostsPhotos+1's

Stream

Pinned

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
ﺗﺰرﻳﻖ  : ﺗﺰرﻳﻖ ﺧﻮد ﺳﻪ ﮔﻮﻧﻪ اﺳﺖ : اﻟﻒ-ﭘﻮﺳﺖ ﺗﺰرﻳﻖ ﺑﻪ . ب-ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ ﺗﺰرﻳﻖ ﺑﻪ . ج-رگ ﺗﺰرﻳﻖ ﺑﻪ . ﺗﺰر ﻳﻖ ﺑﻪ ﭘﻮﺳﺖ و ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ ﻏﻴﺮﻣﻐﺬي ﺑـﻮده و ﺑﻨـﺎﺑﺮاﻳﻦ از دﻳـﺪﮔﺎه ﻣﻌﺎﺻﺮان روزه را ﺑﺎﻃﻞ ﻧﻤﻲ ﻛﻨﻨﺪ و اﺑﻦ ﺑﺎز: واﺑﻦ ﻋﺜﻴﻤﻴﻦ: اﻳﻦ دﻳﺪﮔﺎه را ﺑﻪ ﺻﺮاﺣﺖ ﺑﻴﺎن ﻛﺮده ا ﻧﺪ، ﺑﺎ اﻳﻦ اﺳﺘﺪﻻل ﻛﻪ اﺻﻞ ﺑﺮ ﺻﺤﺖ روزه اﺳﺖ ﻣﮕﺮ ﺧﻼف آن، ﻳﻌﻨﻲ ﺑﻄـﻼن روزه ﺛﺎﺑـﺖ ﺷـﻮد و ﭼـﻮن ، ﺗﺰرﻳﻖ ﺑﻪ ﭘﻮﺳﺖ و ﻳﺎ ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ ﺧﻮردن و ﻳﺎ آﺷﺎﻣﻴﺪن ﻧﺒﻮده و ﺑﻪ ﻣﺜﺎﺑـﻪ ﺧﻮردن و آﺷﺎﻣﻴﺪن ﻫﻢ ﻧﻤﻲ ﻧﻤﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ روزه را ﺑﺎﻃﻞ  ﻛﻨﺪ .
 ·  Translate
2
meraj khaja's profile photo
 
 مسلمانان باید آگاه باشند سیاست تفریقه اندازی ومذ هب جنگ اندازی غرب از دیرزنان ادامه دارد نه تنها در عراق آغاز یافته در افغانستان ودیگر ممالک اسلامی هم دامنه پیدا خواهدکرد .
 ·  Translate
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
What a funny game,I got a highscore,can you challenge me|-_^|?
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
داکتر عبدالکریم ذاکر نایک ( حفظه الله ) خار چشم دشمنان اسلام عزیز !
داکتر عبدالکریم ذاکر نایک (حفظه الله ) دعوتگر بلند آوازه مسلمان هندی تبار و بزرگترین پژوهشگر و مناظر ادیان در حالی که در مکه معظمه به سر می برد از سوی حکومت سیکولار بنگله دیش و برخی منابع حکومتی هند، متهم به پخش انگیزه های افراط گرایی در سطح جهان گردیده و انگیزه ی دو حمله خونین ماه سرطان در شهر "دهاکه" پایتخت کشور بنگله دیش را به سخنان وی نسبت داده اند.
بدین لحاظ، نشرات تیلویزیون صلح (Peace TV) در بنگله دیش ممنوع و متوقف گردیده و تمام منابع دعوتی مربوط به این مبلغ بزرگ مسلمان در هند نیز از سوی حکومت هند به حالت تعلیق در آمده و یا هم، تحت نظارت جدی سازمان اطلاعاتی و پولیس هند قرار دارد.
داکتر نایک در 18 اکتوبر سال 1965 در شهر ممبئی هند متولد گردیده است و بعد از فراغت از بخش جراحي طب، در سال 1991 به دلیل دلبستگی زیاد به پژوهش روی مسایل اسلامی، نصف وقت خود را به دعوت اسلامی اختصاص داده است و در سال 1997 تمام مصروفیت های زندگی را کنار گذاشته و با علم طب خدا حافظی کرده است و تمام وقت خود را برای تحقیق و تبلیغ مسایل اسلامی وقف کرده است.
امروز با گذشت بیست سال از فعالیت های دعوتی، ایشان توانسته اند مرکز تحقیقات اسلامی،‌ شبکه تیلویزیونی صلح (Peace TV) و مکاتب و مدارس دینی با کیفیت، ده ها اثر، صدها مقاله، هزاران حلقه سی دی، و نزدیک به دوهزار سخنرانی در کنفرانس های علمی و دعوتی در کشورهای مختلف جهان ایراد نماید و به عنوان بزرگترین دعوتگر و مناظر مسلمان در مقابل اندیشمندان سایر ادیان به بحث و استدلال بپردازد.
تلاش روی توقف فعالیت های دعوتی داکتر ذاکر نایک و برچسپ زدن پخش انگیزه های افراط گرایی بر وی، در ادامه توطئه های استعماری جهانی مبنی بر سرکوب ساختن اندیشه ی اسلامی یک توطئه خصمانه و هدفمندانه ی دشمنان اسلام پنداشته می شود که مطابق به حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم (ملت های جهان عنقریب بر شما فرود خواهند آمد، آنچنان که مردمان گرسنه بر دور ظرف غذا گِرد می آیند)، امروز همه دست به دست هم داده و بر امت اسلامی هجوم آورده اند.
دانشمندان مسلمان، نویسنده گان، شاعران، جوانان روشنفکر، آگاه و با احساس و دست اندرکاران رسانه ها در گوشه و کنار مختلف جهان اسلام، مسئولیت دارند تا به گونه ی قاطع و بی دریغ در مقابل این نوع توطئه های هدفمندانه ی دشمنان اسلام از طریق رسانه ها، ایستادگی نمایند؛ در غیر آن صورت، انتظار داشته باشند که روزی در این سیل توطئه های اهریمنی جهانی غرق خواهند شد.
(وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِأَعْدَائِكُمْ ۚ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ وَلِيًّا وَكَفَىٰ بِاللَّهِ نَصِيرًا) و خداوند به دشمنان شما داناتر است، و کافی است که خدا سرپرست (شما) باشد و کافی است که خدا یاور (شما) باشد.
 ·  Translate
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
همه‌کس‌ کشیده محمل به جناب‌ کبریایت
من و خجلت سجودی‌که نریخت‌گل به پایت
نه به خاک دربسودم نه به سنگش آزمودم
به‌کجا برم سری راکه نکرده‌ام فدایت
نشود خمار شبنم می جام انفعالم
چو سحر چه مغز چیند سر خالی از هوایت
طرب بهار امکان به چه حسرتم فریبد
به بر خیال دارم‌ گل رنگی از قبایت
هوس دماغ شاهی چه خیال دارد اینجا
به فلک فرو نیاید سرکاسهٔ گدایت
به بهار نکته سازم ز بهشت بی‌نیازم
چمن‌آفرین نازم به تصور لقایت
نتوان کشید دامن ز غبار مستمندان
بخرام و نازها کن سر ما و نقش پایت
نفس از تو صبح خرمن نگه از تو گل به دامن
تویی آنکه در بر من تهی از من است جایت
ز وصال بی‌حضورم به پیام ناصبورم
چقدر ز خویش دورم ‌که به من رسد صدایت
نفس هوس‌خیالان به هزار نغمه صرف است
سر دردسر ندارم من بیدل و دعایت.
 ·  Translate
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
سند چشم انداز المصطفی، جایگاه بین المللی قم را ارتقاء خواهد داد استاندار قم به همراه جمعی از معاونان و مدیران، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی، رئیس المصطفی دیدار و گفت و گو کرد. دانشنامه امام جواد علیه السلام. دیدار مدیران موسسه نورالمبین با آیت الله اعرافی ...
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
أستغفر الله العظيم وأتوب إِليه
نستغفرك ربي عن إهمالنا
ونستغفرك ربي عن جهلنا
ونستغفرك ربي عن تقصيرنا
ونستغفرك ربي ونتوب إليك
عن كل عمل عملناه لايرضيك
استغفر الله.
 ·  Translate
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
آيا علماي اهل سنت بر جواز جشن ولادت پيامبر اسلام (صلي الله عليه وآله) فتوا داده اند؟ (جديد)
http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=31884
-- Shared from Freeme plug-in
 ·  Translate
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
عبادت یعنی چه؟
در تعابیر اسلامی عبادت تنها به انجام اعمالی چون: نماز، روزه، زکات، حج و… گفته نمی شود؛ بلکه عبادت شامل تمام افعال و اقوالی است که انسان آن را انجام داده و یا بر زبان می راند، چنانچه در آیه ۱۶۰ سوره انعام به این امر اشاره شده است. (قُلْ إنَّ صَلاتِی وَنُسُکِی وَمَحْیَایَ وَمَمَاتِی للهِ رَبِّ العَالَمِینَ) بگو که نماز من، حج من، زندگی و مرگ من تماماً از آن الله رب العالمین است. و همچنین قول رسول الله صلی الله علیه وسلم که در ضمن حدیث طویلی فرمودند: “… و در نزدیکی کردن با همسران تان نیز صدقه است” صحابه با شنیدن این موضوع گفتند: آیا کسی با برآورده کردن شهوتش نیز دارای اجر می گردد؟ رسول الله صلی الله علیه وسلم در جواب فرمودند: مگر نه این است که اگر کسی شهوتش را در راه حرام استفاده کند گناه محسوب می شود؟! پس کسی که در راه حلال استفاده نماید، به او اجر خواهد رسید.
تقوی با عبادت به دست می آید و نتیجه تقوی رستگاری است
اگر در آیات قرآن تدبر نماییم، می بینیم که علت انجام عبادات، حصول تقوی است، و هدف از رسیدن به تقوی نیز دست یافتن به فلاح و رستگاری در آخرت می باشد. چنانچه الله متعال می فرماید: (یَا أَیهَا النَّاسُ اعْبُدُوا رَبکُمُ الَّذِی خَلَقَکُمْ وَالَّذِینَ مِنْ قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ) ای کسانیکه ایمان آوردید! عبادت بکنید آن پروردگاری را که شما و پشینیان را خلق نمود تا که به پرهیزگاری برسید. در این آیه هدف از عبادت حصول تقوی و در آیه دیگر هدف از تقوی رسیدن به رستگاری و فلاح است، چنانچه الله متعال می فرماید: (یَا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللهَ وَابْتَغُوا إِلَیْهِ الوَسِیلَهَ وجَاهِدُوا فی سَبِیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ) ای مؤمنان! تقوی را پیشه کنید و برای رسیدن به الله به واسطه هایی (چون دعا و اعمال نیک) دست یازید و در راه عبادت الله کوشش نمایید باشد که رستگار شوید. به همین ترتیب سعادت و خوشبختی به دست نمی آید، مگر با عبادت الله و عملی نمودن دستوراتش؛ مگر ممکن است که شخص به سعادت و خوشبختی برسد، حال آنکه به خالق خود کفر ورزیده و از راهی که او تعیین نموده منحرف گردد؟!. چنانچه آیات زیادی بیانگر این امر است که از آن جمله می توان به این آیه اشاره نمود: (وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنْکـًا) و کسیکه از یاد من (الله) روگردانید، قطعا زندگی تنگی برای او خواهد بود.


 ·  Translate
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
وَلَا تَقُولَنَّ لِشَيْءٍ إِنِّي فَاعِلٌ ذَلِكَ غَدًا
و زنهار در مورد چيزى مگوى كه من آن را فردا انجام خواهم داد

سوره کهف آیه (۲۳)

اگر در ذهنتون کاری در نظر دارید همین اکنون انجام بدید

گاهی اوقات: " بعد " ، می شود " هرگز "

 ·  Translate
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

meraj khaja

Shared publicly  - 
 
قابل مطالعه کاربران محترم.
 ·  Translate
1
Add a comment...
Work
Occupation
استاد وخطیب مسجد جامع
Skills
مهارت دربخش كمپیوتر و زبان: دری" عربی" پشتو
Employment
  • دانشگاه حهان
    استاد بخش علوم دینی‎, 2013 - present
  • استاد‎, 12
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
کابل, افغانستان
Previously
بدخشان, افغانستان
Links
Story
Introduction

بنده معراج الدین فرزند نظرخواجه ازولسوالی نسی دروازولایت بدخشسان وفعلاً باشنده ناحیه)16)ولایت کابل درس وتحصیل ام قرار ذیل است

1.    دروس ابتدای دینی ؛  مدت (8) سال درمدارس دینی پاکستان.

2.    تعلیما ت ثا نوی؛   دردارالعلوم احیاء العلوم ولایت بد خشا ن .

3.  فراغت چهارده ؛ سال1389 ازدارالمعلمین دروازهای ولایت بدخشان،در رشته علوم د ینی باکسب نمرهٔ اول.

4.  لسانس وکار شناسی؛  سال1392ه،ش ازدانشگاه عالی بین المللی پیام نورایران د ررشته تعلیمات اسلامی  بااخذ نمرات عا لی.

معدل نمرات94 % د ر كل .
واکنون محصل دوره ای ماستری در دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه  درکابل

 

Education
  • دانشگاه پیام نور
    علوم دینی وعربی‎, 2011 - 2014
Basic Information
Gender
Male
meraj khaja's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Online Academy
plus.google.com

زکات علم نشر آن است

دانلود کنکور کاردانی و کارشناسی و ارشد و دکتری 94
elec20.ir

در این سایت می توانید سوالات امتحانات پیام نور 94 و امتحانات نهایی تمامی رشته های هنرستان و سوالات کنکور کاردانی به کارشناسی سال 93 و 94 سرا

CM Security Antivirus AppLock - Android Apps on Google Play
market.android.com

★CM Security received the Oscar of the antivirus world for the 7th time★ CM Security ranked #1 by the AV-TEST again! AV-TEST, a leading