54,479 followers
About
Posts

Post has attachment
Sparťané se letního turnaje v Hradci Králové zúčastnili podruhé a po loňském druhém místě se tentokrát radovali z vítězství. Na úvod sice domácímu Mountfieldu podlehli 4:5 v prodloužení, ale poté porazili 3:2 v prodloužení Pardubice a v přímém duelu o první místo rozstříleli švýcarský Davos 10:2.
Add a comment...

Ve čtvrtek před odjezdem na turnaj do Německa se ke sparťanskému mužstvu připojí útočník ZACH SILL. Třicetiletý ofenzivní hráč s kanadským pasem má na svém kontě 93 zápasů v NHL a naposledy působil na farmě v Hershey. „Zach Sill je důrazný centr s defenzivními vlastnostmi, na kterého máme výborné reference, a už nějaký čas ho máme vyhlédnutého,“ říká sportovní manažer Michal Broš.

Vysoká výhra nad Davosem, dvě asistence, dva góly a pohár, to jsou narozeninové dárky pro MIROSLAVA FORMANA, který slaví 28. narozeniny. „Sehráli jsme výborné utkání. Hráli jsme celý zápas, i když jsme vedli 7:2, tak jsme stále tlačili. Ze systému jsme nevypadli a hráli jsme tak, abychom přidali další góly,“ hodnotil s úsměvem výhru 10:2 Forman.

V přímém souboji o první místo na třetím ročníku turnaje Mountfield Cup sparťané doslova rozdrtili švýcarský Davos, kterému nasázeli hned deset branek! A to v sestavě, ve které nastoupili i hráči z první ligy a chyběla celá řada opor. O osudu utkání s tradičním švýcarským celkem prakticky rozhodla první třetina, po které sparťané vedli 5:1 a vysoké vedení si hlídali a navyšovali po zbytek zápasu.

Sparťané vyválčili z druhého utkání na turnaji Mountfield Cup 2018 dva body. Soupeř z Pardubic se prosadil jednou v první a jednou ve druhé třetině, sparťané ale dvougólové manko ve třetí dvacetiminutovce stáhli díky trefám Jana Košťálka a Petra Kumstáta. V prodloužení rozhodl o sparťanské výhře Andrej Kudrna, který si připsal třetí gól ze dvou zápasů na turnaji.

Sparťané mají za sebou dva přípravné zápasy a do obou nastoupila v obraně slovinská posila BLAŽ GREGORC. Utkání v Hradci Králové, ve kterém si připsal nahrávku na jeden z gólů Andreje Kudrny, pro něj navíc bylo hodně zvláštní. Právě z Mountfieldu totiž do Sparty přišel.

Do prvního utkání na Mountfield Cupu vstoupili sparťané skvěle, když využili všechny tři první přesilové hry. Na konci druhé třetiny vedli díky dvougólovým střelcům Andreji Kudrnovi a Robertu Říčkovi 4:1, ale Hradec Králové dokázal těsně před přestávkou snížit a ve třetí části vyrovnat. V prodloužení rozhodl o druhém bodu pro domácí obránce Dominik Graňák.

Po vítězném vstupu do přípravy proti Karlovým Varům se sparťané představí již druhý rok v řadě na Mountfield Cupu v Hradci Králové. V uplynulé sezoně vybojovali druhé místo a dvě individuální ocenění. Znovu se střetnou s domácími lvy, kteří obhajují vítězství z předešlých dvou ročníků, a Pardubicemi, nováčkem turnaje bude švýcarský HC Davos.

V prvním přípravném utkání na ledě HC Energie Karlovy Vary padlo hned devět branek! Z těsného vítězství se radovali sparťané, kteří od sedmé minuty celé utkání vedli.

Sledge hokejová Sparta Praha má před sebou revoluční sezonu! Po sedmi letech hlásí trvalý návrat do Prahy, kdy se usídlila ve zbrusu nové Škoda Icerink aréně ve Strašnicích. Sledge hokejisté tak budou blíže sparťanským fanouškům a mimo jiné se v sezoně 2018/2019 chystá i mnoho marketingových akcí na podporu loni bronzového týmu České sledge hokejové ligy.