Profile cover photo
Profile photo
bayram kızılkaya
20 followers
20 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Firmamızda ihtiyacınız olan hatta aklınıza bile gelmeyen her türlü ürünü bulabileceksiniz. Sadece evinizin aylık temizlik ihtiyacınızı karşılayarak gelir sahibi olabileceğiniz gibi , kişisel bakım ürünleri ile , kozmetik ürünleri ile , elektronik aksesuar ürünleri ile , ev tekstili ürünleri ile , pratik mutfak araç ve gereçleri ile , oto aksesuarları ile , bahçe malzemeleri ile , bilgisayar sarf malzemeleri ile , web sitesi hosting hizmetleri ile aylık alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. http://step6proje.com/b_kizilkaya
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has shared content
______İki Osmanlı_____
İngilizler Hindistan'ı işgal eder, Hindistan Kralı Osmanlı'dan yardım ister. Yıllardır savaş içinde olan Osmanlı bu yardımı karşılıksız bırakmamakla birlikte 350 kişilik bir askeri birliği gemiyle Hindistan'a gönderir.

350 kişilik birlikten 20 kadarı hastalıktan yolda şehit olur, kalan 330 Osmanlı askeri Hindistan'a çıkarlar ve İngilizlerle savaşmaya başlarlar.

Mühimmat açısından kısıtlı olan Osmanlı askerleri birkaç günlük mücadeleden sonra teknolojik donanıma sahip İngiliz askerleri karşısında yenik düşerler. 40 kadarı esir alınır, diğerleri de savaşta şehit olur.

Savaş bittikten sonra bu 40 Osmanlı esir askeri İngilizler gemilerde çalıştırmaya başlarlar. Bu gemi bir seferinde Avustralya'ya uğrar. İki Osmanlı esiri bir yolunu bulup kaçarlar.

Bir süre sonra, adı Karadeniz diyarından Menteşeoğlu Abdullah olan, baba mesleği dondurmacılığa başlar. Karahisar diyarından Tarakçıoğlu Mehmet de Kasaplık yapar.

Birinci dünya savaşında Avustralya Çanakkale'ye asker çıkarır ve bizim iki Osmanlı askeri olayı duyarlar. Hemen buluşup durum değerlendirmesi yaparlar.

Biz Osmanlı askeriyiz ve Avustralya'da yaşıyoruz. Avusturalya devleti Osmanlı'ya savaş açmış ve bizim ülkemizi işgale gitmiş. Bundan dolayı biz de Avustralya devletine savaş açalım derler.

Alırlar kağıdı kalemi ve yazarlar:

Sayın Avustralya Başkanı Eksalans hazretleri;
Biz iki Osmanlı askeri, ülkenizde bulunuyoruz. Duyduk ki devletimiz Osmanlı'ya Avustralya devleti olarak savaş açmış ve Çanakkale'ye asker göndermişsiniz. Bundan dolayı iki Osmanlı askeri olarak biz de Avustralya devletine savaş açmış bulunmaktayız.

Bu bir Osmanlı fermanıdır. Ekselansların bilgilerine duyurulur.

Karahisar diyarından Tarakçıoğlu Mehmet,
Karadeniz diyarından Menteşeoğlu Abdullah

İki Osmanlı askeri, Sidney'in 250 km. uzağında Karlıdağlar denilen bölgede önce virajlarda tren raylarını sökerek 3 treni devirirler. Üçüncü tren kazasında askeri muhimmat bularak silahlanırlar. Aynı bölgede 8 karakol basarlar ve karakollardaki askerlerin tamamını vururlar.

Ne olduğunu bir türlü çözemeyen Avustralya devletinin sonunda iki Osmanlı askerinin yazmış olduğu mektup akıllarına gelir ve mektubun atıldığı bölgeye 250 kadar asker gönderirler.

İki Osmanlı askeri aranmaya başlanır. Bir kaç gün sonunda sıcak çatışma olur ve Osmanlı askerleri bu Karlıdağlar da şehit edilir.

İki askerin mezarı şu an da Sidney'e 250 km. uzakta Karlı Dağlar'da. Avustralyalılar iki Osmanlı askeriyle savaştık demek zorlarına gittiği için bu askerlere Hindistan asıllı diyorlar.

Oysa Hindistan'da ne Karahisar diyarı, ne de Karadeniz diyarı diye bir bölge yok.

Animated Photo
Add a comment...

Post has attachment
İhtiyaclarınızı daha ucuza almak istermisiniz.?kaliteyi ucuza alın 
ayrıntılar için tıklayınız:www.hesaplisepetim.com
Artık Hepsi Deparda !
Artık Hepsi Deparda !
hesaplisepetim.com
Add a comment...

Post has attachment
Çalıştığınız firmada kariyer yapmak,ekibini büyütmak istermisiniz..?
ayrıntlar için tıklayınız:
http://www.teknodepar.com/basvuru?a_aid=50be70b48d5f8&a_bid=eda0a345
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Uluslararası iş projemizde görevlendirilmek üzere ; internet 

üzerinden çalışabilecek, bilgisayar ve internet kullanımına 

hakim, iş disiplinine sahip, ekip arkadaşları aranmaktadır.
Detaylı Bilgi ve Ön Başvuru İçin Buraya Tıklayınız :
http://isbulmarobotum.blogspot.com.tr/
evinde işini kur para kazan
evinde işini kur para kazan
evindeisinikur.blogspot.com
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded