Profile cover photo
Profile photo
Zero Pesë
2 followers
2 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Kundershtimi rreth Xhamisë në Sojevë çelë udhë për të kundërshtuar çdo objekt publik përmes peticionit!

Ekzekutivi i Komunës së Ferizajt në mbledhjen e rregullt të KK-së, të martën, i ka propozuar Legjislativit ta heqë nga rendi i ditës propozim-vendimin për dhënien e një parcele në shfrytëzim, në të cilën parashihej dislokimi i xhamisë së fshatit Sojevë.…
Add a comment...

Post has attachment
U rrënua objekti i vjetër që paraqiste rrezik për sigurinë e qytetarëve

Komuna e Ferizajt rrënoi sot objektin e vjetër afër restorant “Orchide”, pasi një komision i Drejtorisë së Gjeodezisë e Kadastrit, vlerësoi se paraqiste rrezik për sigurinë e qytetarëve. Për më tepër, ky objekt kishte qenë cak i zjarreve të shpeshta kohët…
Add a comment...

Post has attachment
Rrënohen disa mure në fshatin Rahovicë për krijimin e rrugëve më të gjera

Komuna e Ferizajt ka angazhuar sot disa eskavatorë për rrënimin e mureve në afërsi të shkollës së fshatit Rahovicë për të krijuar rrugë më të gjera për qarkullim. Me këtë rast u rrënuan muret e familjeve Sylejmani dhe Maliqi të cilat është konstatuar se e…
Add a comment...

Post has attachment
Ithtarët e islamit nga të gjitha anët e botës duke mos kursyer as mundin e as mjetet materiale tubohen në Meken e dashur, në Medinën e ndritur për ta adhuruar Zotin, njëherit plotësojnë shtyllën e pestë të islamit. Me plotësimin e kësaj shtylle të islamit…
Add a comment...

Post has attachment
Rini e harruar nga gjithçka. Sot është dita e jonë

Rinia e Kosovës është e harruar nga klasa politike, procesi në vendimmarrje, nga praktika profesional dhe nga të gjitha gjërat. E dimë që Kosova ka një rini shumë të pasur ndoshta një thesar për Kosovën që çdo shtet ëndërron ta ketë por është pothuajse e…
Add a comment...

Post has attachment
Këta janë aeroplanët që Turqia do t’ia japë Kosovës /Foto/

Pas lajmeve të bujshme ditëve të fundit, në të cilat “paralajmëronin një luftë në Kosovë” mediat serbe sot kanë dalë edhe me një “goditje” tjetër. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” mes…
Add a comment...

Post has attachment
82 aksidente dhe mbi 2360 tiketa të shqiptuara në 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24 orët kanë ndodhur 82 aksidente në komunikacion. Sipas Policisë, 28 aksidente janë me të lënduar e 54 pa të lënduar, shkruan lajmi.net Në raportin e Policisë thuhet poashtu se gjatë këtyre 24 orëve janë shqiptuar…
Add a comment...

Post has attachment
Mikullovci: Seanca e radhës të hënën, s’ka nevojë për takime konsultative që nuk parashihen me Rregullore

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur për Telegrafin se seanca e radhës do të mbahet të hënën, në ora 10:00 Ai ka thënë për Telegrafin se është në të drejtën ekskluzive të tij që ta thërras mbajtjen e seancës, kur ai e sheh të…
Add a comment...

Post has attachment
Ferizaj: Rrëmbyen një femër, arrestohen dy persona

Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që, i njëjti së bashku edhe me një të dyshuar tjetër mashkull K-Shqiptar, dyshohet se kanë rrëmbyer viktimën femër shqiptare. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje,…
Add a comment...

Post has attachment
Drejtori komunal i arsimit ferizajas Muhamet Halili në një konferencë për medie të mbjtur sot ka raportuar për punën 6 mujore të këtij sektori , priudhë kjo e shoqëruar me të arritura e sfida . Në të dhënat që ka paraqitur, ai ka treguar se janë shënuar…
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded