Profile cover photo
Profile photo
FORPSI
45 followers -
FORPSI - prostor pro váš úspěch
FORPSI - prostor pro váš úspěch

45 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
Vedeli ste, že na našom hostingu si môžete nainštalovať CMS, ako napr. Wordpress, Drupal, Joomlu...? Na jeseň navyše chystáme novú službu na vlastnej doméne, ktorej prostredníctvom si pohodlne vytvoríte web. Ak vás zaujímajú CMS, tak o asi najpopulárnejšom sa dozviete viac tu:

https://www.wplama.cz/65-duvodu-proc-pouzivat-wordpress/
Add a comment...

Public
Tento týždeň sme rozšírili počet doménových koncoviek, ktoré sú chránené technológiou DNSSEC o nasledujúce koncovky: .com, .net, .org, .biz, .info, .cloud, .pl a .tv. Doteraz bolo možné využívať túto službu len pre domény .cz, .eu a .hu. Služba DNSSEC bude automaticky aktivovaná pri registrácii alebo predlžení domény. Nastavenie zabezpečenia môže zákazník spravovať vo svojej administrácii v detaile domény. Ak vás téma zaujíma a chcete sa dozvedieť viac, pripravili sme pre vás článok v našej znalostnej báze.

https://support.forpsi.com/kb/a2781/dnssec.aspx?KBSearchID=275787
Add a comment...

Post has attachment
Public
Mate už zriadené HTTPS? Ak nie, nový Chrome 64 od včera váš web označuje ako „Nezabezpečený“.
S doménou a webhostingom od Forpsi máte certifikát DV SSL zadarmo.
https://touchit.sk/nainstalujte-si-chrome-68-uz-dnes-upozorni-vas-na-nezabezpecne-weby-este-doraznejsie/181922
Add a comment...

Post has attachment
Public
Česko je nám blízke tak geograficky, ako aj historicky. Vďaka tomu nie sú naše trhy nijako výrazne odlišné. Využite tejto podobnosti a dajte o sebe vedieť aj našim susedom.
Zadovážte si doménu .CZ za akciovú cenu 5,60 €.
https://bit.ly/2mq6U3a
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Minulú nedeľu sa v Prachaticiach konal už 8. ročník Pretekov o perníkovú kosť. V 9 disciplínach sa predstavilo dohromady 19 psích pretekárov. Účastníci si okrem výhier v podobe kŕmenia a samozrejme perníkovej kosti odniesli aj ceny venované našou spoločnosťou.
PhotoPhotoPhoto
22.06.18
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Public
V tomto roku sme opäť podporili už 2. ročník športovej akcie s názvom Beh Brlohom. Pretekov sa opäť zúčastnili nielen športoví nadšenci, ale napríklad aj mamičky s kočíkmi vo svojej vlastnej kategórii. Ďakujeme všetkým zúčastneným.
http://www.behbrlohem.eu/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Traja z našich kolegov sa zúčastnili medzinárodného kybernetického cvičenia Cyber Europe 2018, ktoré v rámci Českej republiky zaisťuje združenie CZ.NIC. Do akcie sa zapojilo 30 krajín a cez 900 hráčov, ktorí v priebehu dvoch dní riešili viac ako 23 000 podnetov.
Naši kolegovia reprezentovali Českú republiku po boku odborníkov z CZ.NIC, Úradu pre civilné letectvo, Masarykovej univerzity v Brne, Seznam.cz, T-Mobile a ďalších.

Viac sa môžete dočítať v priloženej tlačovej správe.
https://www.enisa.europa.eu/news/enisa-news/cyber-europe-2018-get-prepared-for-the-next-cyber-crisis
Add a comment...

Post has attachment
Public
Cez víkend sa do Brna po 6 rokoch vrátili preteky Superbikov. V hlavnej triede WorldSBK sa jazdci stajne Aruba na strojoch Ducati umiestnili v obidvoch pretekoch na stupni víťazov. V sobotných pretekoch obsadil druhé miesto Marco Meladri, v nedeľných pretekoch potom na treťom mieste prišiel Chaz Davies. Skvelé umiestnenie si v nedeľu pripísal aj M. R. Rinaldi – junior stajne Aruba – ktorý obsadil šieste miesto.
Gratulujeme!
PhotoPhotoPhoto
11.06.18
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Public
Microsoft v posledných rokoch zmenil prístup k verejnosti a akvizícia GitHub-u je ďalším krokom v jeho snažení. Veľký počet ľudí považoval GitHub za nezávislú a necenzúrovanú platformu. Myslíte, že sa vnímanie GitHub-u po zásahu Microsoft-u zmení? Aký je Váš názor na tento krok a Microsoft celkovo?

http://www.forbes.cz/microsoft-koupil-vyvojarskou-sluzbu-github-proc-nas-to-neprekvapuje/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Pamätáte sa na týchto starčekov? Na dnes totiž pripadá Deň počítačov, tak sme
zabrúsili trochu do histórie. Ak porovnáme výkon jedného z počítačov na fotke (BBC Micro) s dnešními bežnými pracovnými stanicami, zistíme, že za posledných 30 rokov sa napríklad výkon procesora (2 MHz) zvýšil viac ako tisícnásobne a kapacita pevného disku (20 MB) je štandardne minimálne 10 000x väčšia. Ktovie, aké čísla budeme môcť porovnávať napríklad za ďalších 30 rokov.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
25.05.18
5 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded