Profile cover photo
Profile photo
Parviz Tariveh
26 followers
26 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment


غذيه/ پوستي که پنج برابر ميوه‌اش، ويتامين دارد!


بررسي ها نشان مي دهند، پوست سيب خاصيت ضد سرطاني دارد و مي تواند بسياري از بيماري ها را بهبود بخشد و همچنين ميزان ويتامين و املاح و مواد معدني آن چندين برابر خود سيب است.
تحقيقات جديد نشان مي دهند که صد گرم سيب تازه به همراه پوست خود، حاوي ترکيب آنتي اکسيداني آنتي اکسيدان، ترکيبي است که از رشد سلولهاي سرطاني جلوگيري مي کند.
يکي از خواص سيب اين است که در حفظ طراوت و شادابي پوست موثر است.با استفاده از سيب مي‌توان ناراحتي‌هاي شايعي مانند خشکي پوست، ترک خوردگي پوست، رنگ پريدگي و بسياري از بيماري‌هاي پوستي طولاني و مزمن را از بين برد.
بررسي ها نشان مي دهند، پوست سيب خاصيت ضد سرطاني دارد و مي تواند بسياري از بيماري ها را بهبود بخشد و همچنين ميزان ويتامين و املاح و مواد معدني آن چندين برابر خود سيب است.
يکي ديگر از خواص سيب اين است فشارخون را منظم مي‌کند.خوردن سيب و حتي بو کردن سيب، باعث کاهش فشار خون مي‌شود. بررسي انجام شده توسط دانشگاه ييل (YALE) نشان داد که تنها يک بار بو کشيدن سيب، فشارخون بيماران را پايين مي‌آورد.
دانشمندان با انجام آزمايشاتي روي پوست سيب دريافتند خواص ويتامين و آنتي اکسيدان هاي آن بيشتر از خود آن است و مي تواند در سلامتي نقش زيادي داشته باشد از اين رو پزشکان توصيه مي کنند با مصرف روزانه 3 عدد سيب از بروز 70 درصد از بيماري ها پيشگيري مي شود.
Add a comment...

آيا رژيم غذايي مي تواند شما را باهوش تر کند؟


سلامت نيوز/ بايد بدانيد که شما ماحصل چيزي هستيد که مي خوريد بنابراين براي اينکه مغز تيز، جوان و سالمي داشته باشيد بايد بدانيد که چه غذاهايي بخوريدو چه غذاهايي نخوريد.
هميشه اين سوال مطرح است که آيا رژيم غذايي شما مي تواند شما را باهوش تر کند؟ پاسخ بله است. تحقيقات نشان مي دهد که آنچه که شما مي خوريد تاثير بسيار زيادي بر مهارت هاي روزانه ي مغز شما دارد هم چنين مي تواند شما را از فراموشي و آلزايمر حفظ کند.
اين برنامه (بهبود حافظه) شامل غذاهاي و مواد مغذي کليدي است که با بازي ها و ورزش هاي روزانه سازگاراي دارند و سلول هاي مغز را سالم نگه داشته و از آسيب به مغز حفظ مي کنند.
بايد اين نکته را به خاطر داشته باشيد که حافظه ي شما، ميزان توجه تان، توانايي آموختن تان متاثر از غذاهاي سالمي است که مي خوريد.
ماهي
غذاهاي دريايي مانند ماهي قزل آلا، توناياتون و ديگر انواع ماهي ها حاوي امگا 3 مي باشند که براي سلامتي مغز بسيار مفيد مي باشد. کارشناسان مي گويند که امگا 3 تقريبا براي انتقال سيگنال ها بين سلول هاي مغز ضروري مي باشد.
در مطالعه اي که در سال 2006 صورت گرفت، محققان دانشگاه تاف يافتند که افرادي که سه بار در هفته ماهي مي خورند و سطح بالايي از دي اچ اي در خونشان دارند سي و نه در صد کمتر مبتلا به آلزايمر مي شوند.حداقل دو بار در هفته ماهي بخوريد.
سبزيجات و غذاهاي گياهي
سبزيجات و غذاهاي گياهي حاوي آنتي اکسيدان هايي مانند ويتامين سي هستند. گياهان هم چنين حاوي موادي براي حفاظت از مغز هستند.
محققان دانشکده ي پزشکي دانشگاه هاروارد بيش از 13000 زن را مورد مطالعه قرار دادند و يافتند که آن هايي که غذاهاي گياهي و سبزيجات کمتر مي خورند مغز آن ها يک يا دو سال عمر مي کند.
اوکادو، چربي، چيزهاي هسته دار و دانه دار مانند آجيل ها
تمامي اين ها حاوي آنتي اکسيدان هايي مانند ويتامين اي هستند. در يک مطالعه محققان دريافتند که افرادي که ميزان متوسطي از ويتامين اي مي خورند تا شصت و هفت درصد احتمال ابتلا به بيماري هاي مغزيشان را کاهش مي دهند
شکلات
رژيم غذايي خود را که براي بهبود وضعيت مغزتان با هفتاد درصد کاکائو تکميل کنيد. کاکائو شامل فلونويد نوع ديگري از آنتي اکسيدان ها که با سلامتي مغز مرتبط است. سيب، انگور ، پياز، چاي و آبجو مي باشند.
ادويه کاري
هندي ها از ادويه جات بسيار استفاده مي کنند. غذاهاي داراي ادويه نيز براي مغز مفيد مي باشند. مطالعات روي حيوانات نشان داده اند که ادويه ي کاري شامل ترکيباتي است که پروتئين هايي را که در مغز باعث ايجاد آلزايمر مي شوند از بين مي برد. اميلويد يکي از اين پروتئين هاست که باعث ايجاد آلزايمر مي شود.
ميوه هايي مانند توت فرنگي و تمشک نيز ممکن است از مغز شما محافظت کند. اگر چه مکانيزم آن کاملا فهميده نشده است. اما برخي دانشمندان فکر مي کنند آن ها به ايجاد روابط سالم بين سلول هاي مغز کمک مي کنند.
تمامي حبوبات
حبوبات به حفظ گلوکز خون کمک مي کنند. از آنجايي که گلوکز منبع اصلي سوخت مي باشد. حفظ سطح گلوکز بسيار مهم است. وقتي گلوکز خون شما کم شود شما احساس خستگي خواهيد کرد و مشکل تمرکز خواهيد داشت.
آب
تمام سلول هاي بدن شما نياز به آب دارند. بنابراين سلول هاي مغز شما نيز از اين قاعده استثنا نيستند. در واقع، حدود سه چهارم مغز شما آب است. يک مطالعه ي جزئي در دانشگاه اوهايو صورت گرفت که نشان داد آن هايي که آب کافي به بدنشان مي رسد درمقايسه با کساني که به اندازه ي کافي آب نمي خورند، در آزمون هاي قدرت مغز بهتر عمل مي کنند.
قهوه
کافئين ماده ي است که اگر از آن زياد استفاده شود مي تواند باعث گيجي شود اما مقدار متوسطي از آن مي تواند ميزان توجه و نيز مهارت هاي ديگر مغز را افزايش دهد. مطالعه اي در سال 2007 صورت گرفت که نشان داد که زنان بالاي شصت و پنج سال که روزانه سه فنجان قهوه مي خورند بهتر از ديگران قادر به يادآوري کلمات هستند. مطالعه ي ديگري نشان داد که نوشيدني هاي کافئيني ممکن است آسيب هاي مربوط به مغز را تا سي درصد کاهش دهد.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

نوع داده انتزاعی یا تجریدی (Data Abstract)
در زبان C++ انواع داده ای مختلفی مانند int,char,... تعریف شده اند و می توان از آنها در طول برنامه استفاده نمود اما نوع داده انتزاعی نوعی است که صرفا توسط خود کاربر تعریف می شود و نوع خاصی را شامل نمی شود و با ایجاد یک شی از آن نوع داده انتزاعی یا تجریدی می توان از داده ها و روال ها و رخدادهای درون آن بهره گرفت .
از این دسته می توان به Class, struct اشاره نمود که صدها و هزاران نوع از آنها را می توان با داده ها و روالهای مختلف تعریف نمود و با استفاده از یک یا چند شی آنها را در برنامه پیاده سازی کرد .

محرمانگی یا بسته بندی (Encapsulation)
این مفهوم دقیقا این است که در خارج از کارخانه BMW نمیتوان مدلی از آن اتومبیل را ساخت مگر اینکه تمامی شرایط را فراهم نمود و این یعنی ساخت یک کارخانه دیگر با همان امکانات و طرح و یعنی دیوانگی محض. یا اینکه خریدار با فشار دادن پدال ترمز، اتومبیل را متوقف می سازد در حالی که از چگونگی اجرای سیستم ترمز بی خبر است .
در برنامه نویسی نیز به همین مفهوم است یعنی داده ها و روالها را بگونه ای که در خارج از آن نوع داده انتزاعی قابل دسترسی نباشند را تعریف کنیم و عملیات و روال ها دور از چشم کاربر و پشت صحنه کار خود را انجام می دهند بدون اینکه کاربر نحوه انجام آنرا متوجه شود .

وراثت (Inheritance)
در کارخانه BMW ممکن است از یک سری خصوصیات و روالهای معینی برای مدلهای مختلف تولیدی استفاده نمود مانند آرم آن شرکت که در تمامی مدلهای تولیدی موجود است و در اصطلاح به آنها ارث رسیده است .
در برنامه نویسی شی گرا نیز همین گونه است یعنی برخی اوقات انواع داده انتزاعی به عنوان طرح کلی یا پدر ساخته می شود که در نوعهای دیگر یا فرزندان هم قابل استفاده است .

چند ریختی (polymorphism)
طرف میره کارخانه BMW و تقاضا می کند که روی همین دنده ای که وجود دارد یک دنده هوایی برای پرواز کردن هم قرار بگیرد. شرکت هم سیستمی را پیاد سازی می کند که مثلا دنده X مثل قبل کار کند و در این شرایط به دنده هوایی تبدیل شود .
در برنامه نویسی شی گرا هم این مورد صادق است و میتوان برای یک نمونه چندین تعریف مجزا را بیان نمود مثل عملگر جمع یا ... !!!

کلاس (Class)
همان طرح با خصوصیات و روالهای مشخص و تعریف شده در کارخانه است که با استفاده از آن یک نمونه را ساخته و به بازار وارد می کنند .

شی (Object)
همان مدلی است که در تهران زیر پای شخص خاصی است. یعنی استفاده از خصوصیات و روالهای تعریفی در Class برای استفاده از آن .
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded