Profile cover photo
Profile photo
InBus
21 followers -
inbus.ua
inbus.ua

21 followers
About
Posts

Post has attachment
Єреван. Найдавніше місто на Землі

Єреван – місто з неповторним колоритом та атмосферою. Тут на просторих вулицях зустрічаються давня історія та сучасність, співіснують європейські цінності та східні традиції. Сонячний, гостинний, насичений ароматом національної кухні, Єреван, вулицями якого неспішно крокують перехожі, приваблює туристів з усього світу.

Деякі фахівці впевнені, що столиця Вірменії – найдавніше місто на Землі. Адже воно на 29 років старше за Рим. Єреван оповитий всілякими легендами та історіями. Найдавніша пов'язана з біблійним Ноєм. Згідно з оповіддю саме тут, на горі Арарат зупинився ковчег після Всесвітнього потопу.

Сьогодні Єреван – сучасний мегаполіс, в якому є метро, музичні фонтани, цікаві скульптури та квіткові композиції. Місто музеїв, студентів, а ще – «рожеве» місто. Майже всі будівлі в Єревані зведені з рожевого туфу, звідси і назва.Визначні пам'ятки
Пам'яток багато, причому на будь-який смак. Історичні, сучасні, оригінальні, природні, гастрономічні. Їх можна зустріти як в центральній частині міста, так і в околицях.

Національний історичний музей Вірменії розташований в самому серці Єревана, на площі Республіки. В його стінах зібрані понад 400 тис. експонатів, які розповідають про життя в тутешніх місцях, починаючи з кам'яного віку. Коштовності, статуетки, керамічні вироби, книги, одяг – всі ці речі розповідають про багату історію Вірменії.

На околиці Єревану височіє Фортеця Еребуні. Саме вона вважається предком столиці Вірменії. Дата появи: 782 рік до нашої ери, засновник: цар Вавилонського царства Аргішті I. Зараз на пагорбі Арін-Берд залишилися кам'яні руїни, деякі з них вказують на те, що на цьому місці колись стояли багаті, помпезні споруди.
Матенадаран – інститут найдавніших рукописів, тут їх зберігається близько 120 тисяч. І не тільки вірменською, але і латинню, перською, грецькою, грузинською і навіть японською мовами. Найдавніший рукопис фонду – «Євангеліє діви Марії» датоване 7 століттям. Кладучи руку саме на цю книгу, президенти Вірменії проголошують присягу під час інавгурації. Найбільший рукопис – «Збірка вибраних промов і проповідей» – це один лист, виготовлений зі шкури теляти. Найменший експонат – календар 15 століття вагою 20 грамів.

В Єревані можна побачити не менш цікавий архітектурно-ландшафтний комплекс «Каскад» – він простягається від центральної частини міста до парку Перемоги. Споруду прикрашають численні фонтани, оригінальні клумби і скульптури. Поруч з Міністерством оборони стоїть величний 54-метровий монумент «Мати-Вірменія», присвячений перемозі у Великій Вітчизняній війні. У меморіальному комплексі Цицернакаберд розповідається про геноцид вірмен.Місто фонтанів, оригінальних пам'ятників і гастрономічних витворів
Скільки в Єревані фонтанів, точно не відомо. Найбільший – музичний, розташований на площі Республіки. Щовечора водяні струмені розпочинають свій танець під звуки міжнародних хітів і національних мотивів. По всьому місту також розкидані маленькі фонтанчики, з яких можна пити воду, адже саме для цього вони і призначені. Місцеві жителі ніколи не купують воду в магазині, її вони наливають у пляшки прямо тут.

Скульптури в Єревані на кожному кроці. У бронзі, граніті, камені – увічнені відомі актори, історичні діячі та інші цікаві персонажі. Біля підніжжя Каскаду «сидить» гігантська пташка ківі яскраво-блакитного кольору. Поблизу «розляглась» вражаючих розмірів скульптура жінки, що курить. Ця композиція – подарунок одного колумбійського скульптора. Можна зустріти пам'ятники кішкам, зайцям, чайникам, антилопам.

Що стосується тілесної, а не духовної їжі, її тут аж надмір – голодним не залишиться ніхто. У кафе і ресторанах годують смачно і ситно, ще й за досить прийнятними цінами. Фастфуд складається виключно з місцевих мереж – жодного «Макдональдза».

Єреван – безпечне місто. Тут можна спокійно прогулюватися пізно ввечері
Цікаві факти
Улюблений коньяк Вінстона Черчилля – вірменський;
В Єревані є метро: одна гілка і 10 станцій з'єднують північний захід і південний схід міста;
У столиці Вірменії дуже поширений стоматологічний туризм. Лікувати зуби сюди приїздять в буквальному сенсі з усього світу. Ціни на послуги невисокі, а лікарі – справжні майстри своєї справи.


Єреван – безпечне місто. Тут можна спокійно прогулюватися пізно ввечері. Єреван – надзвичайно доброзичливе місто, вірмени завжди радо зустрічають гостей. Єреван – місто багатогранне, цікаве для молоді та старшого покоління, у ньому чимало розваг для дітей. Єреван – місто, що дарує захопливі краєвиди, чого лише вартує вид на величний Арарат!

Столиця Вірменії за свою історію переживала різні періоди, але вміло зберегла свою чарівність і привабливість. Ці якості можна побачити в архітектурі, природі, людях, вони витають в повітрі, проникають в музеї – панують усюди. Ось чому Єреван – місто, яке не залишає байдужим, проникає в серце, западе в душу і змушує повертатися до нього знову і знову.Квитки: Миколаїв – Єреван - 23:20 (ПН,ЧТ)
PhotoPhotoPhotoPhoto
25.06.2018
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Безвізовий режим для України - розберемося в деталях
Україна нарешті домовилася про надання безвізового режиму з Євросоюзом для своїх громадян. Вже 11 червня українці зможуть відвідувати ЄС і країн Шенгенської зони без оформлення візи. Але для цього доведеться підготуватися і зібрати необхідну інформацію. Що ж таке безвізовий режим для України і як ним користуватися?
Коли буде безвізовий режим
Документ, який регламентує введення безвізового режиму між Україною і Європейським союзом, був офіційно підписаний 17 травня 2017 року Страсбурзі. Згідно з угодою, діяти він почне через 20 днів після публікації його змісту в Офіційному журналі ЄС, тобто вже 11 червня 2017 року.
Необхідні довідки, паспорти, документи варто починати збирати вже зараз, щоб мати можливість поїхати в ЄС відразу після початку дії безвіза.
Принцип роботи безвізового режиму
Дозвіл українцям відвідувати країни Євросоюзу і Шенгенської зони без оформлення візи працює в строго обмеженому часовому проміжку. Жителям України не можна перебувати там більше 90 діб (з 180-денного періоду).
Якщо є причини, які змушують затриматися в ЄС на термін в 91 день і більше, доведеться оформляти візу. Важливо пам'ятати, що навіть наявність візи не дозволяє жити, вчитися або легально працювати в Євросоюзі. Для цього доведеться оформляти відповідні документи.
Список країн, для відвідування яких не потрібна віза
Безвізовий режим дозволяє українцям відвідувати 30 держав:
• країни, що перебувають і в Євросоюзі, і в Шенгенській зоні (22 держави);
• країни Шенгенської зони, що не входять до Євросоюзу (Норвегія, Ліхтенштейн, Ісландія, Швейцарія);
• країни Євросоюзу, що не входять до Шенгенської зони (Кіпр, Хорватія, Болгарія, Румунія).
Великобританія і Ірландія - виключення, які відвідувати без візи не дозволяється.
Що потрібно для поїздки (документи, довідки, підстави)
Щоб мати можливість перетнути кордон без якихось проблем і відвідати країни ЄС і Шенгенської зони, треба:
1. Мати з собою біометричний або закордонний паспорт старого зразка (тільки з діючою візою), проїзний документ дитини.
2. Обґрунтувати мету і умови відвідування. Наприклад, туристу доведеться надати запланований маршрут подорожі (мета) і роздруківку броні готелю або запрошення (в довільній формі), плюс зворотні квитки (умови перебування). Якщо мета - відвідати родичів з проживанням у них, то треба мати контактну інформацію приймаючої сторони і підтвердження, що родичі мешкають на території ЄС легально.
3. Тримати при собі необхідну кількість грошей для перебування в Євросоюзі (розрахунок - 50 євро на добу, можна врахувати оплачені квитки та проживання), або ж обґрунтувати свою платоспроможність (наприклад, кредитною карткою або гарантіями запрошуючого).
4. Мати медичну страховку (туристичну). Бажано дізнатися, яка страховка рекомендована для відвідування Євросоюзу.
5. У випадку подорожі автомобілем мати Green Card (міжнародну «автоцивілку»).
6. Не бути людиною, якій заборонили відвідувати Євросоюз (депортованим з тимчасовою забороною на в'їзд в ЄС).
7. Не становити небезпеки для суспільства і міжнародних відносин (не перебувати в списках Інтерполу і Європолу). У тих, хто недавно їздив до Ірану або Сирії, можуть виникнути проблеми.
Формально ці документи, крім паспорта, не потрібні в строгому порядку, але без них можуть просто не пустити в країну. Проте їх наявність є гарантією того, що співробітники прикордонної служби не загорнуть невдачливого мандрівника назад в Україну.
Простежується тенденція: чим частіше українець їздить в ЄС або країни Шенгенської зони, тим менше шанс, що у нього запитають додаткові документи (хоча, все одно, краще їх мати при собі). А якщо виїзд перший - варто підготуватися до того, що будуть вимагати показати всі документи.
Пам'ятайте! При спілкуванні прикордонники можуть попросити надати тільки перераховані документи. І то не завжди, крім закордонного паспорта або проїзного для дитини. Всі інші документи, міфи про які розходяться з різних джерел (особливо банківські виписки або будь-які документи на нерухомість), не знадобляться! У рідкісних випадках можуть попросити зателефонувати в банк, щоб перевірити платоспроможність. Не більше.
Біометричний паспорт: що це таке
Біометричний паспорт є обов'язковою умовою для відвідування Євросоюзу. Він являє собою документ нового покоління з вбудованою в нього мікросхемою.
На чіпі будуть зберігатися біометрична інформація власника (відбитки вказівних пальців рук), фотографія і електронний підпис. Це дозволяє забезпечити більшу безпеку даних від копіювання. По суті, біопаспорт - гарантія, що документи не підроблені.
Хто може отримати біометричний паспорт в Україні
Згідно із законодавством, закордонний паспорт має право оформляти громадянин України в будь-якому віці. Послуга суто добровільна і оплачується згідно мит.
До 16 років громадянин країни може обзавестися закордонним паспортом, дійсним протягом 4 років. Оформлений після досягнення цього віку документ дійсний 10 років.
Які переваги в даний момент дає біометричний паспорт
Головна перевага - єдина можливість перетинати кордон з ЄС без наявності візи. Крім того, біометріка дозволяє не турбуватися про збереження інформації та ідентифікації власника. Якщо раніше могли бути непорозуміння на кордоні з серії «Ви не схожі на фото» (особливо якщо паспорт робився кілька років тому), то зараз досить порівняти відбитки.
Оформлення біометричних паспортів в Україні
З початку 2015 року в країні стали випускати біометричні паспорти. Вони витіснили старі закордонні паспорти - тепер отримати документ без чипа неможливо.
Де і як оформити біометричний паспорт
Такий документ видає ДМС (Державна міграційна служба України). Для отримання слід звернутися до відділення, закріплене за місцем проживання. Можливе оформлення в спеціалізованих сервісних центрах.
Для оформлення буде потрібно нижченаведений пакет документів і вже оплачений адміністративний збір. Квитанцію на нього можна отримати як у відділенні, так і безпосередньо на сайті ДМС. Після оплати в той же день треба принести все необхідне в своє відділення ДМС і написати заяву. Заявника сфотографують на місці і відразу приймуть документи.
Для отримання новенького біометричного паспорта також знадобиться здати відбитки пальців. Використовується спеціальний сканер. Потрібні тільки відбитки вказівних пальців рук.
Що для цього потрібно
Щоб отримати новий закордонний паспорт з чіпом для зберігання біометричних даних, доведеться зібрати певний пакет документів:
1. Паспорт громадянина України. Не тільки оригінал, а й копії всіх сторінок в двох примірниках. Жителі Києва і Київської області приносять не дві, а три копії.
2. ІПН та його копія.
3. Всі наявні закордонні паспорти, навіть якщо вони прострочені. Разом з ними повинні бути копії перших «пластикових» сторінок.
Важливо! Ніяких інших документів у ДМС вимагати з громадянина України не мають права! За оновленим із 1 січня 2016 року законодавством необхідно приносити тільки перераховані вище документи і паспорти. Довідки про відсутність судимостей і тим більше військовий квиток більше не потрібні.
При цьому бажано уточнити деякі моменти:
1. Прізвище в паспорті та ІПН повинне бути однаковим. В першу чергу правило стосується людей, які змінили прізвище.
2. Ксерокопія ІПН роздрукована на окремому аркуші.
3. Місце реєстрації в паспорті зазначено не менше, ніж півроку тому. Якщо місце проживання змінювалося недавно - варто взяти з собою довідку з ЖЕКу.
Це дозволить уникнути паперової тяганини і проблем з документами.
Вартість і терміни оформлення біометричного паспорта
Для отримання закордонного паспорта нового зразка (з біометричним чіпом) доведеться виплатити адміністративний збір. Він складається в такий спосіб:
1. Оплата державного мита на закордонний паспорт (253 гривні без урахування пільг, якщо вони є).
2. Оплата вартості бланка (книжки) для біометричного паспорта, який має спеціальний чіп (304,32 гривні).
У сумі за новий закордонний доведеться заплатити 557,32 грн. Щоб в паспортному столі не «навішали» зайвих оплат, варто оплачувати адміністративний збір на сайті міграційної служби України.
При цьому на отримання поширюється дія пільг. При цьому, необхідно підтвердити право на таку пільгу відповідним документом (додатково надається копія). Пільги надаються наступним категоріям громадян:
• інваліди Великої Вітчизняної війни;
• учасники бойових дій (ВВВ, АТО і т. д.) - в розмірі 50%;
• інваліди I та II груп;
• чорнобильці I і II категорій;
• діти до 16 років.
Документ буде робитися протягом 20 робочих днів. У перекладі на календарні - приблизно місяць. Якщо оформлення термінове - то жаданий документ можна чекати протягом 7 робочих днів. Примітно, що паспорт може «приїхати» в відділення ДМС і раніше. Тому рекомендується відстежувати його готовність на сайті ДМС.
Отримання дитячого біометричного паспорта
Спеціальні закордонні паспорти для неповнолітніх видаються з 2015 року. Якщо раніше дитина була внесена в документи батьків, то можна користуватися відмітками до 2018 року. Інакше доведеться робити окремий паспорт.
Перелік необхідних документів для оформлення біометричного закордонного паспорта дитині до 16 років:
1. Паспорт і / або ID-карта (якщо у дитини він вже є) громадянина України та свідоцтво про народження.
2. Паспорт одного з батьків, який привів дитину на оформлення.
3. ІПН дитини, якщо він є. Але спеціально його робити необов'язково.
4. Раніше виданий закордонний паспорт або проїзний документ, чинний або з закінчилися терміном дії (при другому і подальшому оформленні). Якщо документи втрачено - варто обзавестися паперами, які підтверджують це.
5. Якщо хтось із батьків - громадянин іншої держави, необхідно надати довідку про те, що у дитини дійсно українське громадянство.
6. Квитанції про сплату збору або ж документи, які підтверджують, що громадянин звільнений від сплати (пільги).
Фотографування дітей на паспорт старше 12 років відбувається в відділенні ДМС. Для документів дитини молодшого віку можна принести глянсову фотографію самостійно (10x15 сантиметрів), або ж довірити зйомку працівникам ДМС.
Важливо! До 16 років з дитиною обов'язково повинен бути один з батьків. Після 16 років громадянин має право оформляти паспорт самостійно.
Дитина до 12 років після закінчення оформлення отримує паспорт, в якому на чипі записана лише фотографія. А вже після досягнення віку 12 років громадянин зобов'язаний здати відбитки пальців для занесення їх на чіп. А діти старше 14 років обов'язково повинні принести ID-карту.
Які проблеми виникли у грузин і як їх не повторювати
Безвізовий режим для громадян Грузії було введено 28 березня 2017 року. Їм так само дозволено відвідувати всі ті країни, що і українцям. Природно, не обійшлося без певних проблем на перших порах.
Наприклад, Міністерство закордонних справ Грузії вчинило серйозну помилку при створенні порад для виїжджаючих громадян. До переліку були включені документи, які суперечать Прикордонному кодексу Євросоюзу. Зокрема, банківські виписки, документи на нерухомість і довідки з роботи. Які на кордоні не потрібні нікому, в тому числі і самим мандрівникам.
Крім того, були проблеми і конкретно у громадян. В першу чергу, іноді грузини намагалися в'їхати на територію ЄС за документами без чипа. Щоб такого не сталося, достатньо оформити відповідний документ.
Друга проблема - недостатнє обґрунтування мети, з якою людина в'їжджає в Євросоюз. Для її обґрунтування потрібен вищенаведений пакет документів. Щоб не було проблем, рекомендується уважно перевірити всі папери, а також наявність необхідної суми грошей.
Питання та відповіді
Питання: Чи можна відмовитися здавати відбитки пальців при оформленні закордонного паспорта з біометрикою?
Відповідь: Ні, не можна. Здача відбитків пальців - обов'язкова процедура для отримання закордонного паспорта. Це основна вимога для перетину кордону. Відмовитися від здачі відбитків можуть тільки діти до 12 років.
В: Що робити, якщо релігійні переконання не дозволяють оформляти біометричний паспорт?
Про: У такому випадку - тільки оформляти візу. Без біометрії відвідувати ЄС можуть тільки діти до 12 років. Крім того, Українська православна і Українська греко-католицька церкви зняли всі заборони щодо отримання паспортів з біометрикою.
В: Де зберігаються відбитки пальців для біометричних паспортів?
Про: Дактилоскопічні дані (відбитки), фотографія і підпис будуть зберігатися на вбудованому в паспорт чіпі в зашифрованому вигляді.
В: Що таке недостатнє обґрунтування мети поїздки?
Про: Недостатнім обґрунтуванням мети поїздки називається відсутність будь-яких «рекомендованих» документів. Що потрібно взяти, щоб непорозумінь точно не виникло:
1. Підтвердження мети поїздки (квиток на концерт, запрошення, приблизний план туристичної поїздки і так далі).
2. Документи на дитину (його свідоцтво про народження, довіреність від другого батька, якщо він не їде, біометричний паспорт).
3. Наявність достатньої кількості грошей, з розрахунку € 50 на добу.
4. Зворотний квиток на Україну (якщо подорож - не на автомобілі).
5. Поліс медичного страхування на час перебування в ЄС.
6. Green Card ( «Зелена карта») для авто.
В: Чи можна в'їхати на територію Євросоюзу за старими, нечипованних закордонними паспортами?
Про: Виключно при наявності ще дійсної візи.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Нарешті! 😁 ✌
Тепер на inBus можна обрати собі місце. 🚌
👉Важливо! Якщо ви наш постійний клієнт, можливе не коректне відображення цієї функції. Для уникнення цієї проблеми необхідно очистити кеш вашого браузера.
У разі виникнення питань, служба підтримки сайту inBus завжди рада допомогти😉 ☎ 🌈
https://inbus.ua/⬅
Photo
Add a comment...

Post has attachment
У Харькові розпочався сезон фонтанів!🌄⛲
Завдяки тепленькому сонечку фонтанний сезон у цьому році розпочався раніше. Вже працюють фонтани біля ХНАТОБа та Дзеркального струменя🌈
Квитки до весняного Харкова купуй на InBus🚌 🇺🇦
https://goo.gl/6Kchk8
Photo
Add a comment...

Post has attachment
У Дніпрі слабка стать не така вже і слабка! 👠🤜
Або як поліція навчала жінок давати відсіч.
https://goo.gl/BZpSoV
Квитки з Миколаєва до Дніпра тільки на inBus 🚌
https://goo.gl/HkWyQH
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Найтолерантніші водії в Херсоні!
Водіїв Херсонщини навчили мистецтву толерантного паркування.🚙🛣
Квитки до толерантного Херсону на inBus🚌
https://goo.gl/CKxYns
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Квитки на рейс Чернігів-Полтава на InBus!🚍
https://goo.gl/F75mbk
Photo
Add a comment...

Post has attachment
🎉Кіровоградщина посіла 7 місце у рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів піднявшись за рік одразу на 15 пунктів. Так тримати!🎉
🚌Квитки з Миколаїва до Кропивницького тільки на InBus!
https://goo.gl/neeN4H
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ти ще не чув?
Чернігівська область також з нами! Мерщій за квитками на InBus :)
https://inbus.com.ua/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Миколаїв тепер також у темі!
Квитки з Миколаївської області тепер можна купити онлайн, тільки на InBus.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded