Profile cover photo
Profile photo
bahar oil
2 followers
2 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

چگونگی تهیه و پخت لومپیا

🍾🍜🍛🍝🍣🍥🎂🍪
http://baharoil.com/products/

لومپیا دارای سه ویژگی است که به غذاهای خیابانی و به ویژه غذاخوری های متحرک بر روی کامیونت ها کمک می کند جایی در میان غذاهای پرطرفدار برای خود ایجاد کنند: قابلیت حمل، راحتی و تنوع.این غذا معمولا به عنوان نسخه فیلیپینی رولت های بهاری توصیف می شود و در دو نسخه گوشتی و گیاهی پیچیده شده درون نان تولید شده از تخم مرغ یا ذرت و سرخ شده در روغن تا حد طلایی شدن موجود می باشد.
Lumpia
لومپیا به عنوان نسخه فیلیپینی رولت های بهاری توصیف می شود
این خوراک می تواند پیچیده شده و در فریزر قرار داده شود و نسخه یخ زده آن تنها چند دقیقه بیشتر از حالت تازه آن به زمان پخت نیاز خواهد داشت. شما باید یخ درون آن را بدون آسیب رساندن و سوزاندن فضای بیرونی آن، تبخیر کنید و برای این کار باید از دمای مناسب روغن خود اطمینان حاصل کنید که ضامن سرخ شدن و پخت یکنواخت همه جای آن می باشد. هیچ گاه پس از سرخ کردن لومپیا، تلاش نکنید که آن را دوباره به حالت یخ زده درآورید.

Lumpia
لومپیا می تواند پیچیده شده و در فریزر قرار داده شود
سرخ کردن لومپیا
سطح مسطح یک ماهیتابه را با ۲/۱ فنجان از بهترین روغن سالم برای سرخ کردنی بپوشانید که می تواند روغن بادام زمینی، آفتابگردان یا نارگیل باشد که به طور معمول در روش آشپزی فلیپینی مورد استفاده قرار می گیرد.
دما را در حدود حالت متوسط قرار دهید و به روغن حدود ۱۰ دقیقه اجازه دهید که گرم شود. برای کنترل درجه حرارت روغن یک تکه کوچک نان به اندازه ۱ سانت درون آن بیاندازید و زمانیکه طول می کشد به رنگ قهوه ای دربیاید را اندازه گیری کنید.
اگر یک تکه کوچک نان به اندازه ۱ اینچ مکعب در حدود ۶۰ ثانیه به رنگ طلایی دربیاید، نشانگر دمای ۳۵۰ تا ۳۷۵ درجه فارنهایت می باشد که دقیقا همان دمایی است که شما برای سرخ کردن لومپیا به آن نیاز خواهید داشت. اگر زمان بیشتر یا کمتری برای طلایی شدن تکه نان مشاهده کردید، دمای آن را به گونه ای تنظیم کنید که این عمل در طول ۱ دقیقه انجام شود.
لومپیا را از فریزر در آورده و از بسته بندی آن خارج کنید. به اندازه ای لومپیا از فریزر خارج کنید که در فضای ماهیتابه شما قرار گیرد و فاصله ای نیز بین آنها وجود داشته باشد.
با یک دستگیره یا قاشق لومپیا را درون روغن قرار دهید و در ۳۰ ثانیه ابتدایی به وسیله همین دستگیره یا قاشق از برخورد آنها به یکدیگر درون روغن جلوگیری کنید چرا که در اینصورت آنها به یکدیگر خواهند چسبید.
یک قاشق روغن را بر روی آنها در حین پخت بریزید. این کار باعث تسریع عملیات سرخ شدن و پخت یکدست آن می شود.
لومپیا را تا حد طلایی شدن در دمای ذکر شده به مدت ۷ دقیقه قرار دهید و در صورت نیاز آن را با استفاده از دستگیره یا قاشق پشت و رو کنید.
پس از تکمیل فرآیند سرخ شدن آنها را از روغن خارج کرده بر روی دستمال جذب روغن درون یک بشقاب قرار دهید.
یک دماسنج بر روی لومپیا قرار داده و مطمئن شوید تا دمای ۱۶۵ درجه فارنهایت آن را گرم و سرخ کرده اید. اگر دمای آنها کمتر از این مقدار بوده مجددا درون روغن قرار داده و آن را گرم و سرخ کنید تا زمانیکه بخار از آنها بلند شود.
پخت لومپیا
فر را در دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت تنظیم کنید و لومپیا را از فریزر خارج کنید.
لومپیا ها را بر روی یک کاغذ فر یا یک ظرف کم عمق مثل بشقاب بچینید و بین آنها فاصله خالی بگذارید. سپس آن را در مرکز فر در دمای متوسط قرار دهید.
تا زمانیکه سطح بیرونی آنها به رنگ طلایی دربیاید آنها را درون فر نگهدارید و دمای درونی آن را چک کنید که در حدود ۱۶۵ درجه فارنهایت باشد که زمانی در حدود ۱۲ الی ۱۵ دقیقه به طول خواهد انجامید.
Add a comment...

Post has attachment
🌼 کوکو سبزی 🌼

🌟💎 http://baharoil.com/products/ 💎🌟

کوکو سبزی یک غذای اصیل ایرانی است. کوکو سبزی یکی از غذاهایی است که در طول سال و در سال نو نیز استفاده می شود، دارای سبزیجات مغذی و مغز گردو و دیگر مواد درست می شود. باید یک نکته را در نظر بگیریم که درست کردن غذای ایرانی آسان نیست و این، نکته ای است که غذای ایرانی را منحصر به فرد می کند.
این غذایی نیست که بتوانید در طول روز در سر کار خود درست کنید، اما پخت آن در منزل براحتی می توانید انجام دهید.امیدواریم این غذا را درست کنید و نظرات خود را برای ما ارسال کنید .

🔹 مواد لازم برای تهیه کو کو سبزی
✅ سبزی های کو کو سبزی ( شوید، جعفری، تره،شنبله، سیر)
✅ 4 تخم مرغ
✅ یک قاشق غذا خوری آرد
✅ نصف قاشق چای خوری زرد چوبه
✅ نصف قاشق چای خوری نمک
✅ یک چهارم قاشق چای خوری فلفل
✅ یک چهارم فنجان گردو (اختیاری)
✅ روغن سرخ کردنی بهار
✅ زرشک

🔹 روش تهیه کوکو سبزی
شوید، جعفری، تره فرنگی و شنبلیله و سبزیجات را روی تخته با چاقو خوب خرد کنید تا حسابی ریز شود، از مخلوط کن برای خرد کردن سبزیجات استفاده نکنید، مخلوط کن باعث می شود سبزیجات له شود. وقتی سبزیجات خوب خرد شد، آنرا در کاسه ای می ریزیم. در کاسه ای دیگر تخم مرغ ها را شکسته و مخلوط می کنیم.
تخم مرغ ها را به ظرف سبزی های خرد شده اضافه می کنیم. آرد، زرد چوبه، نمک و فلفل را نیز به آن اضافه می کنیم.

مواد را به اندازه کافی با هم مخلوط می کنیم تا یکنواخت شوند. اگر مایل باشید گردو را هم به این مواد اضافه کرده و مخلوط می کنیم. زرشک ها تمیز وشسته شده را هم به مایع کوکو سبزی اضافه می کنیم.
در یک تابه مقداری از بهترین روغن سالم برای سرخ کردنی می ریزیم، مواد مخلوط شده را در تابه می ریزیم با یک قاشق مواد را صاف می کنیم. ابتداحرارت را کمی زیاد می کنیم. وقتی مایع کوکو سبزی کمی شکل گرفت، حرارت را پائین آورده و درب تابه را می گذاریم تا کوکو سبزی آرام مغز پخت شود.

وقتی یک طرف کو کو سبزی سرخ شد، آن را برمی گردانیم تا طرف دیگر آن هم سرخ شود. می توانید کو کو سبزی را برش زده تا راحت تر بتوانید آن را برگردانید.

کوکو سبزی را هم با برنج و هم به تنهایی می توان سرو کرد. مهم نیست که شما آنرا چگونه سرو می کنید، یک کاسه ماست را می توانید کنار آن داشته باشید.
Add a comment...

Post has attachment
💙❤ مرغ با سس خامه 💙❤

🌐 http://baharoil.com 🌐

🔷 مواد لازم :

🔸 سینه مرغ بدون استخوان ۴ عدد
🔸 آرد ۲ قاشق غذا خوری
🔸 پیازچه خرد شده ۲ قاشق غذاخوری
🔸 خامه نصف پیمانه
🔸 سس خردل ۳ قاشق غذاخوری
🔸 نمک، فلفل، آویشن
🔸 روغن مخصوص سرخ کردنی بهار به میزان لازم

🔷 طرز تهیه :

سینه‌های مرغ رو بین دو لایه پلاستیک بذارید و با بیفتک‌کوب، روی اون‌ها بکوبید تا نازک بشن.
آرد، نمک و فلفل رو با هم مخلوط کنید و سینه‌های مرغ رو داخلش بخوابونید.
بعد سینه‌های مرغ رو در روغن مخصوص سرخ کردنی بهار تفت بدید تا پخته بشن.
حالا توی یه تابه‌ی دیگه، پیازچه‌ها رو در روغن مخصوص سرخ کردنی بهار تفت بدید و بعد خامه، خردل و آویشن رو اضافه کنید (در صورت لزوم، به سس شیر بزنید تا رقیق بشه).
مرغ‌ها رو داخل بشقاب بچینید و سس رو روش بریزید و با پیازچه تزیین کنید.
مرغ با سس خامه شما آماده سرو است.

Add a comment...

Post has attachment
❤💙 بهترین روغن سالم برای سرخ کردنی - روغن بهار ❤💙
☎ تلفن : ۲۲۲۳۳۳۴۵ - ۰۲۱ ☎
🌐 وب سایت : http://baharoil.com/products/ 🌐
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
گوشت قلقلی عسلی
گوشت قلقلی عسلی
baharoil.blogspot.be
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded