Profile

Cover photo
Aktf AKDEMİ
Worked at aktif akademi
Attends Anadolu University
Lives in ERZURUM
75 followers|3,810 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
#aziziyebelediyesi #aktifakademi #zekaoyunları

Aktif Akademi Akademik Danışmanı, Doç. Dr. Halim ULAŞ, zekâ oyunlarının, dijital kültürün hâkim olduğu bir toplumda, bu kültüre alternatif en etkili unsurun zekâ oyunları olduğunu vurguladı. Dr. Ulaş bu bağlamda, insana şiddetin her geçen gün arttığı günümüz şartlarında, zekâ oyunlarının önemli bir çıkış noktası olarak eğitim-öğretim sürecine dâhil edilmesi gerektiğini önemli vurguladı. 

Dr. Ulaş, Azizeye Belediyesinin sosyal sorumluluk kapsamında desteklediği bu projenin çok ciddi bir yaygın etki göstereceğini ve projeye her türlü maddi ve manevi destek veren Aziziye Belediye Başkanı sn. Muhammed Cevdet Orhan’a teşekkürlerini ifade etti. 

Aziziye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, sn. Nihat Pesen, yaptığı konuşmada, Aziziye Belediyesi olarak sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerini son derece önemsediklerini, bu ve benzeri organizasyonlarla eğitim farkındalığının artırılacağını, gelecek adına daha sağlıklı nesillerin yetişmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.
 ·  Translate
7
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
ERZURUM'DA SON DRAMA EĞİTİMİ
 ·  Translate
7
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
#aktif #akademi 

Bizi Web Sitelerimizden de Takip Edebilirsiniz 

www.aktifdrama.com
www.aktifakademi.org
 ·  Translate
Drama eğitimi, eğlenceli matematik, singapur matematiği ve zeka oyunları ile kavram bilgisi gelişerek kolay öğrenmenin yolları bulunmaktadır.
10
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
ÖZEL OKUL
Daha iyi kazanç, daha az zaman. Özel okulda eğitimciler daha çok, hatta bazen 7/24 çalışır. Ama bu onları çok da geliştirir.
Çocuklarını “daha iyi imkanlarda daha iyi bir eğitim alması” için özel okulda okutan ailelerin beklenti ve taleplerini karşılamak en az eğitim süreci kadar yoğun bir çalışma gerektiriyor.

Özel okullarda eğitimciler tenha sınıfların keyfini çıkarır, az sayıdaki öğrencisinin öğrenme durumunu sınıf içinde veya dışında daha kolay takip edebilir.

Yeni projeler geliştirmek, projeleri uygulamak için daha fazla imkan ve kaynak vardır. Hem okulda, hem de öğrencide…

DEVLET OKULU
Daha az kazanç, daha bol zaman. Devlet okullarında eğitimciler kendilerini istedikleri şekilde geliştirebilecek zamana sahiptir. Erken emeklilik sonrası özel sektörde çalışma olasılığı da başka bir artı.
Farklı aileler ve gelir gruplarından çok sayıda çocukla çalışma şansı bulan eğitimcinin bilgi ve deneyimini arttırma şansı olur. Güzel hatıralar da cabası…
Tabii ki kalabalık sınıflar… Kalabalık sınıflarda eğitim-öğretim kalitesini sağlamak her zaman daha zordur. Kalabalık sınıflar daha fazla özveri demektir.
Eğitimin aslında neyi değiştirmek için var olduğunu görmek, eğitimcilerin yeni projeler için yaratıcılığını ve motivasyonunu arttırır.
 ·  Translate
11
Add a comment...
 
#mardin #mental #aritmetik 

10-11 Ocak Tarihleri Arasında Mardin 'de Yapılacak Olan Mental Aritmetik Eğitimine Kayıtlarımız Devam Ediyor ...

Fırsatları Kaçırmayın !!!

KAYIT FORMU :https://docs.google.com/forms/d/1VUk2wkcTb-fsfifT_m6cAgDtjrZr3H6EvPBsUDVwtM4/viewform
 ·  Translate
10
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
Genler zekada eğitimden daha fazla rol oynuyor!
Ebeveynlerin verdiği eğitimin çocukların zekası üzerindeki etkisinin fazla olmadığı belirlendi.

ABD'de yapılan araştırma, sanılanın aksine ebeveynlerin iyi eğitim vermesinin çocuğun zekasını çok geliştirmediğini, asıl rolü genlerin oynadığını gösterdi.
Florida Üniversitesi'nden Kevin Beaver, daha önceki araştırmaların çocuğun zekasının, akşam kitap okumak gibi ebeveynlerin bazı davranışlarıyla artabileceğini gösterdiğini ancak yaptıkları çalışmanın bunun doğru olmadığını ortaya koyduğunu vurguladı.
Ebeveynlerin eğitimi ve çocuğun zekası arasındaki ilişkiyi araştıran bilim adamları, çalışmaya genetik etkenlerin önemini incelemek üzere evlat edinilmiş gençleri de dahil etti.
Ebeveynlerin davranışlarını değerlendiren, gençleri 18 ve 26 yaşında IQ testine tabi tutan bilim adamları, eğitimin zeka üzerine etkisinin genler kadar olmadığı sonucuna vardı.
Ancak bilim adamları, bu sonuçların çocuklara eğitim verilmesinin bırakılması anlamına gelmediğine, ebeveynlerin eğitiminin dil, kelime hazinesi ve yazma becerisine büyük katkıda bulunduğuna dikkati çekti.
 ·  Translate
10
Add a comment...
Have him in circles
75 people
Bilgehan Kamber (bkamber)'s profile photo
AKTİF DRAMA's profile photo
zeynep oylum's profile photo
idris izmirli's profile photo
EDA KURT's profile photo
Aktif AKDEMİ's profile photo
Kenan Sormadangel's profile photo
büşra peker's profile photo
hilal aktaş's profile photo

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
Aktif Akademi Yaz Kampı Çalışmaları Başladıı :))

Kayıt İçin Geç Kalmayın. Kontenjan Sınırlıdır :)))

Kayıt ve Detay İçin: https://docs.google.com/forms/d/121Y2OQDtIvNqBmku15GFMgEVLa1WUPTa1ZPiqQl7tlY/viewform
 ·  Translate
Drive
AKTİF AKADEMİ BODRUM-TURGUT REİS YAZ KAMPI(27 TEMMUZ - 2 AĞUSTOS 2015)EĞİTİMLER İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN 0850 303 2 666 05321323007-05321133209 NOT: KESİN KAYIT İÇİN ALINAN ÖN ÖDEMENİN GERİ İADESİ YAPILMAMAKTADIR. BİLGİNİZE. BODRUM TURGUT REIS MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI 27-28-29-30 TEMMUZ EĞİTİMLERİ *DRAMA 1.KUR EĞİTİMİ *DRAMA 2.KUR EĞİTİMİ *DRAMA 3.KUR EĞİTİMİ *ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ *MENTAL ARİTMETİK 1.KUR EĞİTİMİ 30-31 TEMMUZ 1-2 AĞUSTOS EĞİTİMLERİ *DRAMA 2.KUR EĞİTİMİ *DRAMA 3.KUR EĞİTİMİ *DR...
2
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
Başarılı Öğretmenin 5 Özelliği
1. Adil olmak: Sınıf içerisinde öğrencilere karşı davranışlarında adil olan öğretmenler, hem insani bakımdan hem de yaptığı işin gerektirdiği davranış stili bakımından başarılı olmaktadırlar. Bu adalet anlayışı içerisinde aynı davranışı gösteren bir öğrenciye ceza veriyorsa, başka bir öğrenci gösterdiğinde de ceza vermesi veya tam tersi olarak güzel bir davranışta ödül vermesi şeklinde örneklendirilebilinir.

2. Teknolojiyi kullanmak: Günümüz teknolojinin hızlı bir şekilde geliştiği bir zaman dilimi içerisinde yer almaktadır. Evinde televizyon seyreden öğrenci, okulda daha ileri bir teknik kavramı görmezse gelişim sürecini tam sağlayamayacaktır. İdealist bir öğretmen gerekli şartları oluşturup başarıyı elde edecektir.

3. Veli ile işbirliği: Öğrencilerin başarıları yada başarısızlıklarında yatan en önemli nedenler içerisinde aile içerisindeki yaşantıları sayılabilinir. Veli ile işbirliği içerisinde olacak olan bir öğretmen, olumsuz davranışların önüne geçebilir yada olumlu bir davranışı pekiştirebilir. Bu da başarıyı arttıran en önemli husustur.

4. İdare ile işbirliği: Öğrencilerin sahip olduğu başarılı duruma pekiştireç olabileceği gibi başarısız öğrencinin başarısızlığına neden olan davranışlarında önüne geçebilecek bir tıkaç olabilir. Öğrencilerin durumlarını idare ile birlikte ele almak ve beraber kararlar almak başarıyı olumlu yönde etkileyecektir.

5. Diğer öğretmenlerle işbirliği: Diğer öğretmenlerle işbirliği içerisinde olmakta başarıyı olumlu yönde etkileyecektir. Bir öğretmenin bir konuda tecrübesi, diğer öğretmende fazla olabilir; bu da işbirliğinin önemini daha iyi ortaya koymaktadır.
 ·  Translate
12
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
Aktif Akademi Erzurum Eğitimleri 17-18 Ocak 

Kesin Kayıtlar İçin: www.aktifdrama.com
 ·  Translate
9
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
El Biçiminize Göre Karakteriniz
Ellerinizin biçimi ve parmaklarınızın sıralanış biçimleri, genel karakteriniz hakkında bilgi veriyor. Resimlere bakıp karşılaştırma yaparak merak ettiğiniz kişilerin karakteri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

El Biçiminize Göre Karakteriniz
Ellerinizin biçimi ve parmaklarınızın sıralanış biçimleri, genel karakteriniz hakkında bilgi veriyor. Resimlere bakıp karşılaştırma yaparak merak ettiğiniz kişilerin karakteri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konik Biçiminde Eller
Eğer parmaklarınıza doğru gitgide incelen bir el yapınız varsa, ellerinizin konik biçimindedir. Yaşam enerjiniz oldukça yüksektir. Neşeli ve hareketli bir yapıya sahipsiniz. Rutin ve tek düze bir hayat asla size göre değil. Hayal gücünüzün ve altıncı hissinizin kuvvetli olması, size girişimlerinizde başarılı olma imkânı tanıyor.

Psişik Eller
Eğer sivri uçlu ve biçimli ellerim var diyorsanız, duygusal zekânızın oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kırılgan ve hassas bir yapınız var. Çevrenize karşı son derece duyarlısınız. Görsellik sizin için ön planda. Ellerinin değdiği her şeyi güzelleştirebilen insanlardansınız.

Kare Biçiminde Eller
El ayanız kare biçiminde, parmaklarınız ve tırnaklarınız küt kare uçlara sahipse, sizi üç kelimeyle tanımlayabiliriz: Kuralcı, prensip sahibi, iş kolik. Rutini bozmak size göre bir davranış biçimi değil. Tek düze, planlı programlı bir yaşamınız var. Yenilgi kelimesi lügatinizde yer almaz. Siz başarıya koşullanmış insanlardansınız. Ayrıca pratik zekânızla her işin üstesinden kolayca gelebiliyorsunuz.

Spatula Eller
Kürek gibi ellerim var diye sakın üzülmeyin! Sizin el biçiminize sahip olup da, zekâ düzeyi düşük çıkan insan henüz görülmedi. Akıl, fikir, mantık, yaratıcılık, girişimcilik… Daha saymaya gerek var mı? Elleriniz size, hayatta başarılı olmanın garantisini veriyor!

Karışık Eller
Diğer el biçimlerinin ayrı ayrı etkilerini taşıyan ellerinizde her parmağınızın tek tek incelenmesi gerekiyor. Şunu söylemeden geçmeyelim tüm bu biçimsizliğe rağmen en şanslı ellere sahipsiniz. Karışık el biçimi sizin çok yönlülüğünüzün işaretidir. Birbirinden farklı pek çok alanda başarılı olma sansınız vardır. Tüm el biçimlerinin karakteristik özellikleri sizin elinizde toplanarak sizi; sezgileri kuvvetli, duyarlı, prensip sahibi, zeki bir insan haline getiriyor.
 ·  Translate
12
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
HADİ, EMPATİ YAPALIM !!!
Bir ortamda, 3-5 arkadaşınızla toplantı halinde, mesleki bir konu görüşüyorsunuz.
- Vakfın, derneğin, şirketin yönetim kurulu üyeleri ile haftalık ya da aylık “değerlendirme” toplantısı yapıyorsunuz.
- Öğretmenler odasında veya öğretmenler toplantısında, ciddi bir olayı görüşmek üzere toplantı halindesiniz.
• Birkaç kişi fikrini söyledi ve sıra size geldi.
- Konuşulan neyse, o konu hakkındaki fikrinizi, görüşünüzü, düşüncenizi belirtmeye çalışırken,
- Doğru veya yanlış, iyi yada kötü, meramınızı, dileğinizi, temenninizi ortaya koymak üzereyken, ağzınızı açar açmaz, sözlerinizin başında; toplantı başkanı veya sohbet ortamının itibarlı kişisi şunlara benzer, veya şunlardan bir-ikisini size söyledi:
- “ Tamam tamam…anlaşıldı…”
- “ Git be kardeşim…saçmalama…”
- “ Oldu mu şimdi…ne alakası var bu dediklerinin konumuzla…”,
- “ Bir şeyden haberin yoksa, bari sus…”,
- “ Kapa çeneni be arkadaşım…”,
- “ Anlaşıldı…yeter…gerisi kalsın…”…
gibisinden geri dönüşler aldığınızda, kendinizi nasıl hissedersiniz…
- Moraliniz, ruh haliniz, dengeniz nasıl olurdu…
• Hala kendinizi:
- Böyle bir aileye “ait” biriymiş gibi hisseder miydiniz…
- Tekrar o toplantılara katılmak ister miydiniz…
- Bir daha, o kişilerle birlikte olur muydunuz...
- Şayet zorunlu olarak katılmak durumunda olursanız, ağzınızı açıp iki kelam etmeyi dener miydiniz…
- Ailenizin, annenizin, babanızın, kardeşlerinizin, dernek yönetim kurulunun, açık açık bir yanlışın içine girdiklerini görseniz, gıkınız çıkar mıydı…
• Sanırım ki hayır…
• Peki;
- Söz konusu ettiğim o toplantılarda, bu verdiğimiz örneklere benzer geri dönüşümler almadığınızı düşünelim.
- Toplantı başkanının veya sohbetteki “itibarlı” kişinin yada kanaat sahibinin;
- Sizin; o, uçuk fikirlerinizi, yersiz-zamansız düşüncelerinizi, alakası olmayan konuşmanızı, sözünüzü kesmeden, gözlerinizin içine bakarak dinlediğini var sayalım.
• Siz, sözünüzü tamamladıktan sonra başkanın veya o kişinin size cevabi seslenişinin şöyle gerçekleştiğini düşünelim: 
- “ Evet…tabii…kardeşimiz, arkadaşımız, büyük bir medeni cesaret göstermek suretiyle, fikrini beyan etti…
- Ancak, söyledikleri için sanırım, bütçemiz uygun değil…
- Belki ileride fikirlerini değerlendiririz, bu konuda kendisine tekrar söz hakkı verebiliriz…”… demiş olsaydı,
- Siz konuşurken, kimse bıyık altından gülmeseydi,
- Oradakilerden hiç birisi size alaylı alaylı bakmasaydı; acaba, sizin ruh haliniz nasıl olurdu…
• Büyük bir olasılıkla, oradan moral-motivasyon içinde ayrılırdınız…
- Kendinizi; 
- İçinde yaşadığınız ailenizin,
- O ailenin, o grubun “vazgeçilmez” ve “değerli” bir üyesi gibi algılamaya devam ederdiniz…
- Onlara karşı, güçlü bir aidiyet hissi beslerdiniz…
• Empati şu:
- O toplantının; bir aile toplantısı olduğunu düşünün. 
- Toplantıya katılanların da; annenizin, babanızın, ablanızın, ağabeylerinizin, kardeşlerinizin olduğunu farzedin.
- Öte yandan; ilgili toplantın, gerçekten bir dernek, vakıf, şirket…toplantısı da olabilir.
- Toplantıda; mantıksız fikirleri, yersiz-yurtsuz düşünceleri, bazen de saçmalamaları olan kişinin de; 3-5 veya 8-10 yaşlarındaki oğlunuz, kızınız olduğunu varsayın.
• Her iki örnekte maruz kaldığınız hitap tarzının hangisini, kendi çocuklarınıza uygularsınız…
* Umarım, bu fikir jimnastiği ile sizi yormamışımdır.
 ·  Translate
11
Add a comment...

Aktf AKDEMİ

Shared publicly  - 
 
Etkili Öğrenmenin Anahtarı 
Avusturalya’da eğitimcilerden oluşan bir grubun öğrenme konusunda yaptığı araştırma şu sonuca ulaşmıştır. Öğrenciler öğrenmenin ne olduğu konusunda farklı fikirlere sahiptirler.
En çarpıcı sonuç ise düşük başarı seviyesine sahip öğrencilerin etkili öğrenme için gerekli olan bilişsel ve üstbilişsel öğrenme stratejileri konusunda başarısız oldukları sonucudur. Buradan yola çıkararak ulaşılan ise okul başarısı düşük olan öğrencilerin, nasıl öğrendikleri konusunda eksik bilgilere sahip oldukları sonucudur.
Etkili öğrenme stratejilerini öğrencilere öğretmenin, öğrencilerinin öğrenme düzeylerini yükselteceği, öğrencilerin yeni bilgiyi ne şekilde özümseyeceklerinde emin olmalarını sağlayacağını düşünen bir diğer eğitimci ise Avusturalyalı yazar Helen Askell.
Kendisi bu konuda Pısa (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) değerlendirmelerinin sonuçlarını şu şekilde özetliyor. Temel amacı, gençlerimizi daha iyi tanımak; onların öğrenme isteklerini, derslerdeki performanslarını ve öğrenme ortamları ile ilgili tercihlerini daha açık bir biçimde ortaya koymak olan Pısa değerlendirmelerinin sonuçları bizlere okuduklarını anlamak ve hatırlamak için uygun stratejileri (önemli bulduğu yerlerin altını çizmek, öğrendiklerini arkadaşları ile paylaşmak) kullanan ve bu stratejileri iki yıl boyunca kullanmayı alışkanlık haline getirmiş öğrencilerin daha iyi öğrendiklerini gösteriyor. Pısa projesi kapsamında yapılan değerlendirmeler bu yönde çalışmalarını sürdüren öğrencilerin diğer öğrencilerden en az 73 puan fazla puan aldıklarını gösterdi.
 ·  Translate
5
Add a comment...
People
Have him in circles
75 people
Bilgehan Kamber (bkamber)'s profile photo
AKTİF DRAMA's profile photo
zeynep oylum's profile photo
idris izmirli's profile photo
EDA KURT's profile photo
Aktif AKDEMİ's profile photo
Kenan Sormadangel's profile photo
büşra peker's profile photo
hilal aktaş's profile photo
Education
  • Anadolu University
    present
Basic Information
Gender
Male
Work
Employment
  • aktif akademi
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
ERZURUM