Profile cover photo
Profile photo
Схеми: корупція в деталях
44 followers -
«Схеми» — програма журналістських розслідувань, що викриває високопосадову корупцію
«Схеми» — програма журналістських розслідувань, що викриває високопосадову корупцію

44 followers
About
Posts

Post has attachment
Розгадайте ребус від Федерації легкої атлетики!
Спочатку легкоатлети з'їздили на чемпіонат, а потім пройшли підготовчі тренування до нього.
Трохи нелогічно, правда?
Але ми розібралися.
Виявляється, це можливо, якщо не бачити, як саме витрачаються гроші на спортивні заходи.
А тепер по порядку.
З 2015 року спортивні федерації в Україні мають можливість напряму отримувати і розпоряджатися бюджетними коштами для організації та проведення спортивних заходів. Єдина умова – всі закупівлі мають проходити через електронну систему ProZorro.
Але наскільки прозоро тепер витрачаються гроші, задався питанням наш Максим Савчук.
І виявив, що Федерація легкої атлетики, яку очолює (увага!!) заступник міністра молоді та спорту Ігор Гоцул, отримує найбільші обсяги фінансування з державного бюджету з-поміж спортивних організацій. При цьому заступник міністра неодноразово підписував доповідні для своєї ж федерації, якими дозволяв фінансувати змагання в обхід системи електронних закупівель!
І це попри наказ самого Міністерства молоді та спорту!
Чи не схоже це на конфлікт інтересів?
У НАЗК про це ми також запитали
#Схеми
Add a comment...

Post has attachment
Українські пенсіонери – одні з найбідніших у Європі. На збільшення пенсійного забезпечення у бюджеті грошей систематично бракує. Ще з 2015 року існує ліміт, вище якого пересічній людині пенсію не нарахують, – це близько 11 тисяч гривень. Але декому вдається хитрощами обійти це обмеження. І через сумнівне та ще й приховане рішення суду домогтися пенсії у десятки тисяч гривень. Пенсійна історія одного дуже впливового прокурора ↓
#Схеми
Add a comment...

Post has attachment
На що тільки не підуть українські можновладці, аби не декларувати чималі статки незрозумілого походження. Схоже, уникнути (та ще й як!) зайвих запитань до майна спробував і суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов, який, попри численні звинувачення у рейдерстві і корупції та навіть кримінальне провадження щодо незаконного втручання в діяльність судових органів, продовжує вершити правосуддя.

Наші журналісти встановили, що перебуваючи у шлюбі з суддею, Світлана Ємельянова роками скуповувала елітну нерухомість в Україні та за кордоном. Нині вона є власницею зокрема готелів в Австрії, апартаментів в Еміратах, вілли в Анталії.

Але в 2014 році суддя розлучився з дружиною після 20 років у шлюбі. Чи не було розлучення фіктивним, щоб не декларувати все це майно? Адже попри офіційне розірвання стосунків подружжя не тільки продовжує бачитись у Відні, де Світлана Ємельянова мешкає з їхніми дітьми, а й регулярно подорожує їздити на відпочинок разом. Докази від Natalie Sedletska та Oleksandr Chornovalov у розслідуванні ↓

#Схеми
Add a comment...

Post has attachment
Витвори мистецтва українців, що мають передаватись із покоління в покоління, – це спільний скарб нації, і саме на державу покладені функції з його збереження.
Ми ретельно придивились, як ці функції виконуються. Досі залишається звичною практикою передача картин із музеїв до закритих кабінетів урядовців на тимчасове експонування. Більше того, деякі мистецькі роботи не тільки залишаються недосяжними для споглядання простими українцями, а й часом… просто «губляться»!
Загадково зникають і з-під носа чиновників, і з самих музеїв. Часом дослідити, де вони, не під силу навіть правоохоронцям. Це означає, що масштаб викрадених або загублених культурних цінностей України сьогодні навіть неможливо оцінити.
Історія про картинне шахрайство – у спецрепортажі ↓
#Схеми
Add a comment...

Post has attachment
Ніколи пояснювати
Просто дивіться!
Add a comment...

Post has attachment
Чи можна жити на широку ногу, отримуючи невелику бюджетну зарплату? Як показує на власному досвіді Голова департаменту ГПУ Володимир Гуцуляк, можна. Головне - мати заможних знайомих, яким не шкода дати покористуватися своїм елітним майном.

А у начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури вони є. Ми виявили, що він з родиною живе в будинку подруги дружини, сама дружина їздить на авто, оформленому на родича фігуранта справи, якою займався підлеглий Гуцуляка. Сам він якийсь час пересувався на машині, оформленій на кузена.

Чом би й ні, еге ж? Адже безоплатне користування чужим майном для посадовців така зручна схема, яка завжди дозволяє похвалитись щедрими друзями та родичами, а не пояснювати походження власних статків

#Схеми
Add a comment...

Post has attachment
Держохоронці чи персональні «лакеї» за бюджетні гроші?
Після нашого розслідування про святкування весілля сина Луценка, де був задіяний суттєвий бюджетний ресурс – службові автівки генпрокуратури, карети швидкої допомоги та пожежна, а також працівники Управління державної охорони, які не лише охороняли перших осіб держави, а й виконували не властиві їм функції, – генпрокурор загалом відмовчався.
Основний же удар на себе взяв голова Управління державної охорони Валерій Гелетей. Мовляв, це він вирішує, скільки відправляти підлеглих та заходи за участю перших осіб держави, і що саме їм там робити.
У нас закрався сумнів, чи, бува, начальник УДО Валерій Гелетей не зловживає своїм становищем, систематично залучаючи своїх підлеглих для виконання не пов'язаних із держслужбою функцій? Не лише у випадку обслуговування весілля генпрокурорського сина, а й на інших приватних подіях.
Наприклад, на власному дні народження, свідками якого знімальна група програми стала наприкінці серпня...

#Схеми
Add a comment...

Post has attachment
«Присвоєння, розтрата та заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем» – ця стаття Кримінального кодексу добре знайома Юрію Луценку не лише тому, що він наразі обіймає посаду генерального прокурора України. А й тому, що саме з таким формулюванням у 2010 році він потрапив за ґрати, де зрештою провів два роки та три місяці.
Його тоді звинуватили у розтраті бюджетних грошей на святкування Дня міліції, яку він очолював при Ющенку, та незаконному нарахуванні пенсії й виділення квартири своєму водієві. Правда, це трапилось за президентства Януковича, коли Луценко перебував в опозиції, і тоді багато говорили про політичну мотивованість справи. Але чи став з того часу Юрій Луценко, який після Революції знову прийшов до влади, обережніше ставитися до бюджетних благ, які його оточують тепер вже на посаді генерального прокурора?
Святкування весілля сина Юрія Луценка 15 вересня у ресторанному комплексі під Києвом перетворилось на місце скупчення адміністративного ресурсу. А спроби знімальної групи програми «Схеми» зафіксувати це для оприлюденння суспільно важливої інформації закінчились силовим нападом на журналіста та оператора «Схем» співробітниками Управління державної охорони, які охороняли цей захід. Весілля по-генпрокурорськи. Спеціальне розслідування Михайла Ткача

#Схеми
Add a comment...

Post has attachment
Конфлікт інтересів?
Ні, не чули!
Кількох кандидатів до нового Верховного суду (голову Вищого господарського суду Богдана Львова та голову Вищого спецiалiзованого суду з розгляду цивiльних i кримiнальних справ Бориса Гулька) ми помітили у компанії члена Вищої ради правосуддя Ярослава Романюка, який і вирішить їхню долю у конкурсі.
Усі вони разом пішли вітати з ювілеєм очільника Управління державної охорони Валерія Гелетея, на святкування якого прибуло чимало й інших високопосадовців.
Завтра Вища ради правосуддя має розглянути кандидатуру Богдана Львова на посаду у новому Верховному суді. А кандидатуру Бориса Гулька розглянули 15 вересня 2017 року (чи пройшов він відбір – стане відомо наприкінці місяця).
Чи можна очікувати від Вищої ради правосуддя неупередженого рівного ставлення до всіх кандидатів, якщо з окремими з них вони проводять спільне дозвілля?
#Схеми
Add a comment...

Post has attachment
Українські політики звикли вирішувати безліч питань та ухвалювати силу-силенну рішень подалі від очей громадян і виборців. Темрява для них – сприятливе середовище.

Саме увечері 7 вересня і була організована непублічна зустріч президента Порошенка з депутатами його парламенстької фракції у державній резиденції «Залісся». На неї завітав навіть генпрокурор Юрій Луценко, якому кодекс професійної етики працівників прокуратури забороняє брати участь у будь-якій політичній діяльності, демонструвати свої політичні переконання та вчиняти інші дії, що можуть бути розцінені як його особливе ставлення до певної політичної сили.

Чому президент організовує закриті неформальні зустрічі партії у місці, яке давно мало бути національним парком, і що на такій вечірці робив генпрокурор?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded