Profile cover photo
Profile photo
Borusan Holding
106 followers -
Çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerindeki şirketlerini bünyesinde barındırır.
Çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerindeki şirketlerini bünyesinde barındırır.

106 followers
About
Posts

Post has attachment
Agah Uğur: ‘’Bu yıl 300 milyon doların üzerinde yatırım yaptık.’’

CNBC-e’de yayınlanan Finans Cafe-İş dünyasından Programının konuğu olan Agah Uğur, Global Girişimcilik Haftası’nın ardından girişimcilik üzerine görüşlerini paylaşırken, ekonomiye ve Borusan Grubu’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Piyasalardaki sıkıntılara rağmen bu yıl Borusan Grubu’nun 300 milyon doların üzerinde yatırım yaptığını anlatan Uğur, yatırımların 2 yıl sonrasının piyasa koşullarının öngörülerek yapıldığını ve Borusan Grubu’nun yatırımlarını çoğunlukla kendi öz kaynaklarından finanse ettiğini söyledi. Agah Uğur şöyle devam etti:

‘’Kar bir kurumun oksijeni. Çalışanları, hissedarları, toplumu mutlu edeceksiniz, yatırım yapacaksınız.’’

2011 yılını değerlendiren Uğur, hem Türkiye’de hem dünyada ilk 8 ayın harika olduğunu ancak son 4 ayın talebin büyük bir patlama yaratmadığı, geriye de gitmediği, maliyetlere daha çok dikkat edildiği bir dönem olacağını belirtti.

Türkiye 2012’de yüzde 3-4 büyüyecek

Agah Uğur’a göre, 2012’nin ilk yarısında büyüme düşük oranlarda gerçekleşecek, ancak ikinci yarısında yüzde 6-7lere kadar çıkacak. Uğur, böylece Türkiye’nin ortalama yüzde 3-4 civarında büyümesini öngörüyor.

Uğur, diğer taraftan 2012’de toplam 200 milyar dolara varacak cari açığın büyük bir tehdit olacağına da dikkat çekiyor. Agah Uğur, Dolar’ın 1.70 TL bandına oturmasını beklediğini, seviyeden ziyade volatilitenin olmamasının tercihi olduğunu da belirtti.

Agah Uğur girişimcilikle ilgili görüşlerini şöyle aktardı:
"Önümüzdeki 3-5 sene olacaklara girişimcilik şapkası altında çok olumlu bakıyorum. Türkiye’de elektronik ticarette büyük bir kırılım noktası yaşadığını ve onu geride bıraktığını düşünüyorum. İş modelleri geliştirirken, ürünlerin internetten satılabileceğine inanmamız gerekiyor. Müşteriye dokunan süreçlerin hepsi Türkiye’yi bir adım öteye getirecek, bunu yok sayamayız."

Agah Uğur "The Borusans"ı CNBC-e’de anlattı

Uğur; çok yakında Borusan Grubu’nun tamamını kapsayacak The Borusans ile ilgili şunları paylaştı:

Borusan‘ın Facebook’u grup içinde inovasyon ve yeni ürün hizmet anlayışını sağlamlaştırmak hem de 6000 kişiyi bağlamak içindi. Hayata geçti. Her Borusan çalışanının kendi Facebook sayfası var grup içinde. İsteyen bana doğrudan soru soracak, ya da beni tenkit edecek.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded