Profile cover photo
Profile photo
Ahmet Seyhan
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Üst Göz Kapağı Estetiği :
 
Üst göz kapağından fazla deri birikimi basit bir işlemle alınabilmektedir, ancak kaş kenarının biraz düşük olması buradaki derinin fazla görünmesine sebep olduğundan bazı hastalarımızda üst göz kapağının derisini almakla beraber aynı zamanda kaşların dış kenarını da yukarı kaldırmaktayız. Bu işlemi yaparken saçların hemen dibinden, göze batmayacak yerden küçük bir kesi yapılmaktadır.

Ayrıca üst göz kapağında fazla yağ dokusu varsa alınmaktadır. Özellikle üst göz kapağının tam iç köşesinde bulunan küçük bir yağ topağı oradaki görünümü bozmaktadır, oda aynı seansta alındığında üst göz kapağı düzgün görünmektedir.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Alın Germe Ameliyatı - (Endoskoplu Ve Endoskopsuz Alın Germe ):

Özellikle kaşların birbirine yakın olduğu, kaşların iç kısımlarının biraz aşağıda bulunduğu ve insana sinirli görünüm veren bir durum söz konusuysa endoskopik alın germe tercih etmekteyiz. Bu durumda kaşlar bir bütün olarak yukarı kalkmakta kaşların arasındaki insanı sinirli gösteren dikey çizgilerde giderilmektedir. Kaşların komple kaldırılması gerekmiyorsa endoskop kullanılmadan daha basitçe yapılmaktadır.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Orta Yüz Germe ( Gençleştirme ) :
 
Orta yüz germe işlemlerinde öncelikle dolgunluğu artırıcı basitçe yağ enjeksiyonu gibi uygulamalar yeterli ise bunların yapılması, göz altı torbalarının alınması göz kapağı cildini kesmeden göz altı torbalarının alınması mümkündür.

Ancak yüzün aşağı sarkıklığı belirginse ve yanaklara doğru inmiş yağ dokuları varsa ilave yağ enjeksiyonu yapıp yüzü gereksiz dolgun göstermek yerine orta yüz kaldırma yada midface lift denilen operasyonla aşağı sarkmış yüz yapılarının daha yukarıya kaydırılması sağlanmaktadır.  

Bu işlem genel anestezi altında yapılan yaklaşık 1-1.5 saat süren bir işlemdir. Bu işlem sonunda kasların kenarı da bir miktar yukarı kalkmaktadır. Ağız kenarındaki çizgiler azalmakta, gözlerin altındaki aşağı inmiş dokular elmacıkların olduğu bölgeye tekrar toplanmaktadır.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Göğüs (Meme) Büyütme Estetiği
http://www.izmirgogusestetigi.com/gogus-meme-buyutme-estetigi.php

Göğüs Büyütme :

Göğüslerin istenenden küçük olması genç bayanlarda genellikle göğüslerde sebebi bilinmeyen bir gelişme yetersizliğine bağlı olmakta, bazen de göğüslerin hamilelik sonrası fazlaca küçülmesinden sonra görülmektedir. Her iki durumda da silikon göğüs protezi uygulaması ile durumun düzeltilmesine çalışılır. Genellikle bu durumda protez göğüs altına yapılacak 5-5.5 cm uzunluğunda bir iz bırakarak konulur. Sadece protez konulmasıyla yeterince gergin ve dik duran bir göğüs elde edilemeyeceği durumlarda protez konulmasına ilaveten fazla derinin de çıkarılması gerekir. Fazla deri göğüs areolası (koyu daire) etrafından yapılmakta ve protez de bu durumda buradan konulabilmektedir. 
Meme protezinin içeriği, şekli, büyüklüğü, konulacağı boşluk vb konularında hekim hastasına gerekli ön bilgileri verdikten sonra gerekçeli kararını açıklamalı ve bu karara hastasını ortak etmelidir. 

Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi ile yapılmakta ve yaklaşık 1-1.5 saat sürmektedir.Estetik ameliyat sonrası hastanede bir gün yatış tavsiye edilir. 10-15 gün süre sonunda ağır olmayan işler ve aktiviteler yapılabilir hale gelinir.
Add a comment...

Yeni Sitemiz; İzmir Göğüs Estetiği Yayına Başlamıştır.
http://www.izmirgogusestetigi.com/
Add a comment...

Post has attachment
Prof. Dr. Ahmet Seyhan,
Estetik burun Ameliyatı
http://youtu.be/Ob-GYQpmDKQ
Add a comment...

Post has attachment
Prof. Dr. Ahmet SEYHAN
Sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmak ve estetik ameliyatlarımızın fiyatlarını öğrenmek için hemen bize ulaşın.
Tel : 0232 422 22 99 pbx
GSM : 0532 111 22 99      
E-Posta : ahmetseyhan@estetik.org
Web : http://estetik.org
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jinekomasti (Erkekte Göğüs)
http://www.estetik.org/jinekomasti-erkekte-gogus.php

Erkeklerde daha çok çocukluk çağında ve gençlik döneminde ancak her yaşta olabilen göğüs bölgesinde belirginleşme ile ortaya çıkan problemdir. Bazen vücut geliştirme sporu yapanlarda bazen de ileri yaşta fazla alkol alan beylerde bir problem olarak ortaya çıkar. Bölgede yağ dokusu birikimi yanında meme bezinin büyümesi de söz konusu olabilir. Şüpheli durumlarda gereken hormonal tetkikler yapılır, ultrasonografik inceleme yapılır.

Bu tetkiklerden genellikle olarak cinsel ya da malignite (kanser riski) problemi çıkmaz ve problemin estetik olarak düzeltimine karar verilir. İşlem genel anestezi altında 1 ile 2 saat arasında zaman alan bir işlemdir. Bölgedeki yağ dokularının liposuctionla alınması bazen tamamen yeterli olurken bazen de fazla miktardaki meme dokusunun mini (1-2 mm) deliklerden endoskopik cerrahide kullanılan aletlerle alınması sağlanır. Ancak aşırı büyük meme oluşumu nedeniyle derinin bollaştığı ve içerisinin boşaltılmasının deri gevşemesine sebep olacağı durumlarda bu işlemler deri çıkarımı ile yapılmalıdır.

Bu durum memenin koyu halkasının etrafından yapılır ve çepeçevre bir yara izi kalmasını gerektirir. İşlemden sonra birkaç hafta süre ile elastik sargı ya da korse uygulaması iyi sonuç almak için gerekir.

İzmir Alsancak'ta bulunan estetik merkezimizde Jinekomasti (Erkekte Göğüs) operasyonları Prof. Dr. Ahmet SEYHAN tarafından başarı ile yapılmaktır.
Add a comment...

Post has attachment
http://www.youtube.com/watch?v=Edzxe0TrRsg

Prof. Dr. Ahmet Seyhan: Estetik göğüs ameliyatları
Add a comment...

Post has attachment
Liposuction (Yağ Aldırma)
http://estetik.org/liposuction-yag-aldirma.php

Deri altında bulunan fazla yağ dokularının ince metal bir kanülün yardımıyla küçük deliklerden deri altına sokulmasıyla alınması işlemidir. Liposuction uygulanacak bölge ve alınacak yağ miktarına göre kanül seçimi yapılır. Bu işlem için kullanılan kanüller 2 mm - 5 mm çapında, 10 cm - 45 cm uzunluğundadır. Kanüller değişen derecelerde vakum uygulayan bir cihaza şeffaf bir hortum aracılığıyla bağlanmıştır. 

Yağ alımı öncesi deri altı bölgeye kanamayı azaltıcı ve dokunun kolayca alınabilmesini sağlayan bir karışım enjekte edilir. Bir bölgeden yağ dokularının alınması o bölgedeki fazlalığın alınmasını sağlamakla kalmaz, daha sonraki dönemlerde de o bölgenin yağ depolama kapasitesini de azaltmış olur. Bunun sebebi bölgedeki yağların o yağları depolayan odacıklarla birlikte alınmasıdır ki o bölgedeki odacık (yağ hücresi) sayısı net olarak azaltılmış olmaktadır. Hücre sayısı zaman içinde artmamaktadır. Liposuction (yağ aldırma) işleminin sık uygulandığı bölgeler animasyonlarda görülmektedir. Karın ön tarafında derinin gevşek ve sarkık olması durumunda liposuction sonrası deri daha da sarkık hale gelebileceğinden bu durumda liposuctionla birlikte karın germe "abdominolasti" işlemi uygulanmalıdır. 

Cerrahi işlem tam donanımlı bir hastanede genel anestezi ya da spinal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu estetik ameliyatı süre olarak 1 saat ile 2 saat arasında tamamlanır. 

Bu sayfanın kelimeleri: Liposuction izmir, yağ aldırma izmir
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded