Profile cover photo
Profile photo
Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"
36 followers
36 followers
About
Posts

Post has attachment

Наша цифрова бібліотека працює в тестовому режимі! Серед інших рідкісних видань з фондів Бібліотеки НаУКМА викладено альбоми випускників Київської духовної академії та перенесено більшість відсканованих матеріалів.
Цифрова бібліотека — http://bit.ly/2rlNcHg
#НаУКМА #бібліотека #книжки
Photo

Post has attachment
Фахівці Наукової бібліотеки НаУКМА оприлюднили нові рейтинги науковців Києво-Могилянської академії відповідно до інформації бази Scopus.
Переглянути Рейтинги науковців НаУКМА згідно з даними Scopus станом на 08.05.2017 р. Ви можете за посиланням: http://www.library.ukma.edu.ua/index.php?id=605

При складанні рейтингів було враховано h-індекс, кількість цитувань та публікацій науковців. У рейтингах представлені лише ті дослідників, які станом на травень 2017 р. є працівниками НаУКМА та які вказували у своїх публікаціях правильну афіляцію. Враховано всі проіндексовані в Scopus публікації за 1992-2017 рр. Зауважте, що база Scopus містить записи зі списками цитованої літератури лише розпочинаючи з 1996 р.

Лінки на оновлений умовний Рейтинг молодих науковців НаУКМА (віком до 35 років) та загальний перелік науковців згідно з даними Scopus у новині на сайті: http://bit.ly/2pmSRud

Зараз у НаУКМА відкрито необмежений доступ до Scopus, скористатися яким Ви можете з будь-якого комп’ютера мережі НаУКМА (вхід за посиланням: https://www.scopus.com/home.uri).

Нагадуємо, що в НаУКМА діє Положення про Преміювання співробітників НаУКМА за публікації у виданнях, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Web of Science Core Collection та (чи) Scopus і переглянути перелік претендентів Ви можете за посиланням: www.library.ukma.edu.ua/index.php?id=662.

Пропозиції, уточнення, запитання щодо рейтингів науковців НаУКМА просимо надсилати на адреси: nazarovetssa@ukma.edu.ua та borysovato@ukma.edu.ua.
Photo

Post has attachment

Обговорення тривалості роботи бібліотеки

Студентська колегія провела серед студентів НаУКМА опитування, котре з’ясувало, що студенти зацікавлені у подовженні тривалості роботи бібліотеки. Серед 327 респондентів 264 потребують доступу до бібліотеки у вечірні години під час заліково-екзаменаційної сесії.

У всі попередні роки бібліотека НаУКМА радо відгукувалася на подібні запити та намагалася підтримати користувачів, особливо студентів молодших курсів, напередодні іспитів у найбільш напружені вечірні години. Наразі з-поміж усіх бібліотек найдовше працює Бакалаврська бібліотека імені Тетяни та Омеляна Антоновичів, що обслуговує користувачів з 8:30 до 20:30.

Беручи до уваги бажання студентів та враховуючи ініціативу Студентської колегії, бібліотекарі готові провести експеримент під час наступної зимової сесії: змінити графік роботи читальних зал на цей період, щоб обслуговувати читачів до 21:30.

Однак для втілення задуманого могилянській спільноті ще слід вирішити багато непростих завдань: подбати, щоб нововведення не суперечило нормам трудового законодавства України; за відсутності корпоративного транспорту, знайти спосіб, як добиратися додому бібліотекарям, котрі мешкають поза межами Києва; підлаштувати до бібліотечних змін графік роботи інших внутрішніх служб Академії, які підтримують чистоту та порядок у приміщеннях; налагодити освітлення дороги до бібліотеки у вечірні години...

Запрошуємо всіх могилянців до конструктивного діалогу. Віримо, що спільними зусиллями нам і надалі вдаватиметься робити навчання у бібліотеці зручним та продуктивним.
[повідомлення на сайті Бібліотеки: http://bit.ly/2oMb9VL]
Photo

Post has attachment
Студенти та викладачі НаУКМА мають доступ до англомовної періодики онлайн з 24 квітня по 26 травня, протягом тестового доступу до ресурсів видавничої компанії Gale:

- архіву британської щоденної газети Daily Mail Historical Archive, 1896-2004
- архіву британського видання на тему фінансів The Financial Times Historical Archive, 1888-2010.

Компанія також пропонує пошукові інтерфейси Gale NewsVault, Gale Primary Sources, PowerSearch.
Про умови користування та посилання на бази даних Gale — за лінком:
goo.gl/1ITuRV
#ересурси #бази_даних #НаУКМА
Photo

Post has attachment
Міжнародний день рідної мови — це чудова нагода пошукати на власних полицях книжки про мову й мовну політику. Ось що знайшлося в Бібліотеці НаУКМА:
🔹про рідну мову ❤️: Олена Попадинець. «Рідна мова»: роздуми над поняттям
http://194.44.142.55/F/
📌новинки 2016-го📌
🔹Ганна Бардукова. Норма і девіація в сучасній українській фраземіці http://194.44.142.55/F/… — про поширені вислови української мови;
🔹Тарас Лютий. Мова та ідеологія
http://194.44.142.55/F/… — стаття викладача НаУКМА про зв'язки мови з ідеологією на прикладі поглядів філософів та літературознавців;
🔹Лариса Масенко. Концепт єдності в мові радянського тоталітаризму
http://194.44.142.55/F/… — стаття викладачки НаУКМА про те, як мова стає інструментом для втілення ідей.
Photo

Post has attachment
3D друк в Американській бібліотеці

Майже рік в Американській бібліотеці імені Віктора Китастого успішно функціонує креативний простір MakerSpace, обладнаний принтером для тривимірного друку, де вже пройшли кілька майстер-класів з його використання. Учасники дізналися про принципи роботи механізму і побачити, як формуються вироби.

Для принтера підходять лише певні види пластику, а сам він потребує постійного налаштування та догляду, тож раді повідомити Вам, що надійним партнером Наукової бібліотеки НаУКМА щодо забезпечення безперебійної роботи 3D принтера, стала компанія 3DDevice, яка постачає різні види філаментів, а також надає послуги з моделювання, проектування, сканування та 3Д друку.
Photo

Post has attachment
НаУКМА запрошує студентів, аспірантів та викладачів університету взяти участь в конкурсі проектів досліджень з історії України від Фонду Кіндрата МБВФКМА. Якщо Ви мрієте втілити свої ідеї та шукаєте підтримку, заповнюйте форму та надсилайте до 20 березня 2017 року.
Більше інформації: http://bit.ly/2kN2Ivz

Post has attachment
Запрошуємо викладачів, студентів, аспірантів, докторантів НаУКМА та всіх охочих на семінар «Сучасний дослідник в інформаційному просторі».
У рамках Днів науки НаУКМА спеціалісти Могилянської бібліотеки проведуть семінар, на якому розкажуть про аналіз та поширення наукової інформації, а також інструменти, що стануть у нагоді дослідникам.
Теми семінару:
— наукометрія,
— бази даних і відкритий доступ
— ідентифікатори науковця
— бібліографічні менеджери.
Місце проведення: Американська бібліотека імені Віктора Китастого (вул. Волоська, 8/5, корп. 4).
Час: 12:00, 25 січня 2017 р.
Photo

Post has attachment
У НаУКМА відкрито тестовий доступ до бази даних Passport від міжнародної дослідницької компанії Euromonitor International. База містить мільйони статистичних та тисячі аналітичних матеріалів для 28 галузей промисловості із 210 країн. Тестовий період триватиме до 16 лютого 2017 року, доступ - за посиланням в локальній мережі http://www.portal.euromonitor.com
Більше інформації: https://goo.gl/V3MCCT
Photo

Post has attachment
Доступ до хороших наукових журналів — одна з головних потреб студентів та науковців університету. Тому бібліотека докладає постійних зусиль для наповнення електронної колекції якісними і потрібними виданнями. Від сьогодні могилянці мають змогу користуватися ресурсами від Cambridge University Press — понад 300 найменувань журналів із повними архівами із різних галузей знань. Доступ можливий у локальній мережі через онлайн-платформу Cambridge Core https://www.cambridge.org/core.
Більше інформації — за посиланням https://goo.gl/nj9Cv3.
✨ Уже традиційно дякуємо Alexander Demyanchuk за можливість передплатити цю колекцію зі здобутого ним гранту.
Photo
Wait while more posts are being loaded