Profile cover photo
Profile photo
Kołem Się Toczy
54 followers -
Blog o podróżach rowerowych oraz autostopowych
Blog o podróżach rowerowych oraz autostopowych

54 followers
About
Posts

Post has attachment
To Wam się spodoba Emotikon grin Mam dla Was nowy, wyjątkowy tekst, w którym podliczyłem moje wydatki na podróże. Dużo szczegółów, analiz i przykładów na to, że nawet przy średnich zarobkach, można zaoszczędzić całkiem ciekawe pieniądze w skali roku. 

http://kolemsietoczy.pl/ile-kosztuja-podroze-pieniadze-podroz/

Post has attachment
Procesje z czaszkami, picie wina na cmentarzach, trumny w kształcie samolotu, ogromne latawce wysyłane ku niebiosom, wielkie krematoria, zapalanie zniczy. Świat to miejsce pełne dziwnych tradycji pogrzebowych, niezrozumiałych dla mnie wierzeń i w niektórych przypadkach, wręcz głupich obyczajów. 

http://kolemsietoczy.pl/10-dziwne-zwyczaje-pogrzebowe-na-swiecie-cmentarze/

Post has attachment
Przed podróżą do Mongolii na dobrą sprawę nic nie wiedziałem o drogach w tym kraju. O widokach pisali wszyscy, o ludziach większość, o kulturze nieliczni, o drogach zaś nikt. Zresztą w ogóle mnie to nie zdziwiło. Kraj jest ogromny, a dróg tak dużo, że praktycznie niemożliwym było znalezienie tej szutrowej drogi, która akurat mnie interesowała. Pomijając już fakt, że w Mongolii każdy fragment stepu może być drogą! No właśnie – może, ale nie musi. I tutaj zaczyna się zabawa…

http://kolemsietoczy.pl/dziesieciopasmowe-autostrady-przez-step-czym-sie-woza-mongolowie/

Post has attachment
Zachęcony popularnością Instagramowego projektu #ciekawostkiZrana, gdzie kilka razy w tygodniu jadąc rano do pracy przedstawiam jakieś ciekawe informacje o odwiedzonych przeze mnie krajach, tym razem postanowiłem przenieść pomysł na bloga! Przeczytacie m.in. o jurtach w miastach, wymianie koni na hybrydy, dlaczego piwo to nie piwo, a także marynarce wojennej Mongolii, która nie ma dostępu do morza. Zapraszam!

http://kolemsietoczy.pl/14-ciekawostek-o-mongolii-czyli-dlaczego-w-mongolii-nie-ma-piwa/

Post has attachment
O Rosji jeszcze będzie – tym razem zapraszam do wyczekiwanej przez wielu Mongolii! Mandal mu było na imię. Był pierwszą osobą, z którą mieliśmy styczność w Mongolii. Nasz pierwszy kontakt był dziwny, żeby nie powiedzieć szokujący. No bo jak często zdarza się, żeby ktoś kogo widzi się pierwszy raz w życiu, ktoś kto nie ma pojęcia o naszym pochodzeniu, narodowości woła z okna swojego samochodu – DZIEŃ DOBRY!?

http://kolemsietoczy.pl/buddyzm-ciekawostki-whiskey-z-buddyjskiego-oltarzyka/

Post has attachment
Irkuck dla większości ludzi raczej nie brzmi atrakcyjnie. Nazwa ta nie wywołuje dreszczu ekscytacji, kojarzy się bardziej z jakimś dalekim miastem, najpewniej zimnym, wietrznym, szaroburym i nieciekawym. Takim, gdzie nic się nie dzieje, a już na pewno nie ma po co tam jechać. No, o ile ktoś cokolwiek o Irkucku słyszał rzecz jasna. Nie przejmujcie się, też tak myślałem do niedawna i zaraz Was nawrócę!
http://kolemsietoczy.pl/irkuck-zwiedzanie-ciekawe-miejsca-atrakcje-architektura-drewniana/

Post has attachment
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad zakupem kuchenki turystycznej na benzynę? Przybywam z tekstem, który z pewnością rozjaśni Wam sporo kwestii i być może naprowadzi na jakiś konkretny model ;)

http://kolemsietoczy.pl/kuchenki-turystyczne-palniki-wielopaliwowe-na-benzyne-porownanie-msr-optimus-primus-test/

Post has attachment
Rosja, Syberia, Bajkał! Znajdziecie tutaj ciekawe miejsca do zobaczenia w okolicy, porady praktyczne o Kolei Transsyberyjskiej i nie tylko, a także VLOGA!

http://kolemsietoczy.pl/bajkal-rosja-syberia-co-warto-zobaczyc-informacje-praktyczne-ciekawostki/

Post has attachment
20 września 2015   Instagram, Mongolia, Rosja, Tajga i Step   Edytuj
Ostatnimi czasy nagromadziło się nieco poważnych tekstów, więc dziś dla równowagi przybywam z luźniejszym, w sam raz na weekend. Oto krótkie podsumowanie podróży zdjęciami z Instagrama, które wrzuciłem bezpośrednio z Rosji i Mongolii. Tekst powinien zrobić też dobrze wszystkim miłośnikom ciekawostek, statystyk i map. No! Miłego weekendu!

http://kolemsietoczy.pl/podsumowanie-podrozy-prze-rosje-i-mongolie-i-niepublikowane-ciekawostki/

Post has attachment
Dzień dobry! Przybywam z świeżutkim, jeszcze pachnącym tekstem! Czy wiedzieliście, że Polacy także dobrowolnie emigrowali na Syberię?
Zapraszam w podróż Koleją Transsyberyjską, podczas której pogadamy trochę z ludźmi i dowiemy się jeszcze kilku innych ciekawych rzeczy.

http://kolemsietoczy.pl/kolej-transsyberyjska-podroz-polacy-na-syberii/
Wait while more posts are being loaded