Profile cover photo
Profile photo
HELIMED Diagnostic Imaging
Helimed - Centrum Diagnostyki Obrazowej
Helimed - Centrum Diagnostyki Obrazowej
About
HELIMED Diagnostic Imaging's posts

Post has attachment
Prześwietliliśmy gruszkę 🍐 Okazało się, że warto po nią sięgać w leczeniu zapalenia strun głosowych. Jest wskazana na deser zwłaszcza dla kobiet w ciąży (ze względu na dość wysoką zawartość kwasu foliowego) oraz seniorów (obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko udaru mózgu).

Na marginesie, dotarły do nas słuchy, że owoc ten przyśpiesza metabolizm alkoholu. Nie testowaliśmy ;)
#zdrowie #dieta #gruszka #owoce
Photo

Post has attachment
Dzięki technologii stworzonej już w 1952 roku, a udoskonalanej w kolejnych dekadach, możemy dziś korzystać z supernowoczesnych urządzeń diagnostycznych.

Rezonans magnetyczny, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje pole magnetyczne, które jest nawet 60 tysięcy razy silniejsze od pola magnetycznego Ziemi! Mimo tej zaskakującej mocy, rezonans jest bezpieczny dla zdrowia Pacjenta 💙

👉 www.helimed.pl/uslugi/rezonans-magnetyczny-3t
📞 32 355 95 10.
#Helimed #rezonansmagnetyczny
Photo

Post has attachment
O ile konkretnych myśli raczej nie zobrazujemy, to badając rezonansem magnetycznym aktywność mózgu, możemy nawet wykrywać kłamstwa! :) W Helimedzie stosujemy go jednak tylko i wyłącznie w celach medycznych.

Dzięki działaniu pola magnetycznego i fal radiowych, możemy obserwować aktywność danej okolicy mózgu, lokalizować rejony odpowiedzialne za konkretne procesy mózgowe, diagnozować patologie w funkcjonowaniu centralnego układu nerwowego. Czynnościowy rezonans magnetyczny to nieoceniona pomoc w leczeniu padaczki, przewidywania stadiów rozwoju Alzheimera czy oceny uszkodzeń spowodowanych np. udarem.

👉 www.helimed.pl/uslugi/rezonans-magnetyczny
📞 32 355 95 10.
#Helimed #rezonansmagnetyczny #mózg #MRI
Photo

Post has attachment
Niejednokrotnie słyszymy pytanie: co lepsze, tomografia czy rezonans? Lepsze jest to, co zaleci lekarz. Specjalista wypisuje skierowanie na dane badanie, by uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania. Bywa tak, że oba badania będą równie potrzebne. Dlaczego? Bo to techniki uzupełniające się, a nie dwie alternatywy, które można wybierać w zależności od upodobania. Dlatego warto zaufać specjaliście :)

Tomografia 👉 www.helimed.pl/uslugi/tomografia-komputerowa
SuperRezonans 3T 👉 www.helimed.pl/uslugi/rezonans-magnetyczny-3t
Rezonans 👉 www.helimed.pl/uslugi/rezonans-magnetyczny.
📞 32 355 95 10.
#Helimed #rezonansmagnetyczny #tomografiakomputerowa #diagnostykaobrazowa #rezonans #tomografia
Photo

Post has attachment
Prześwietliliśmy #jabłko i okazało się, że jest co najmniej kilka powodów, by zjeść chociaż jedno dziennie :)
🍎 ze względu na dużą zawartość flawonoidów, np. kwercetyny, która uszczelnia żyły i tętnice, oraz zapobiega odkładaniu się cholesterolu, kocha je serce;
🍏 jest skarbnicą antyoksydantów, które hamują starzenie się komórek organizmu;
🍎 zawiera wiele minerałów, takich jak: cynk, żelazo czy potas oraz witamin, które wspierają nasz organizm, poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci;
🍏 jest smaczne i lepsze do chrupania niż ciastka!
Teraz tylko trzeba zdecydować które... antonówka, kosztel, papierówka... hmmm ;)

#zdrowie #jabłka #dieta
Photo

Post has attachment
Człowiek Magnes? To nie nowy superbohater, a każdy Pacjent w trakcie badania rezonansem magnetycznym :)

Przez oddziaływanie silnego (acz bezpiecznego!) pola magnetycznego nasze ciało staje się wielkim magnesem. Cewka nadawcza rezonansu emituje sygnał radiowy o częstotliwości, wprawiającej w ruch wybrane atomy wodoru ("naturalne magnesy"), następnie jest wyłączana, atomy wracają do stanu spoczynku, emitując w tym czasie sygnał, który z kolei odbiera cewka odbiorcza. Następnie jest on przetwarzany na obraz, który może już przeanalizować na ekranie komputera lekarz specjalista :)

👉 www.helimed.pl/uslugi/rezonans-magnetyczny-3t
📞 32 355 95 10.
#Helimed #rezonansmagnetyczny
#Helimed #rezonansmagnetyczny #rezonans #diagnostykaobrazowa #mri #magnes
Photo

#INFORMACJA: system energetyczny szpitala w Żywcu uległ awarii, w związku z czym, z przyczyn od nas niezależnych, żywiecka pracownia HELIMED-u będzie nieczynna do czasu naprawienia usterki (prawdopodobnie tylko dzisiaj). Za utrudnienia przepraszamy!

Post has attachment
#PROMOCJA Obniżyliśmy ceny badań rezonansem magnetycznym w Żywcu: 350 zł bez kontrastu, 450 zł z kontrastem 👉 http://bit.ly/PromocjaZywiec Krótkie kolejki, nowoczesny sprzęt, precyzyjne wyniki - gwarantowane :)

📞 Rejestracja: (32) 355 95 10.
Usługi w pracowni żywieckiej świadczymy wyłącznie prywatnie.
Promocja obowiązuje do końca 2017 roku.
#Helimed #rezonansmagnetyczny #rezonansŻywiec
Photo

Post has attachment
Dla Helimed​ ważny jest nie tylko sprzęt, ale i ludzie! 💙 Dlatego tak istotna jest dla nas obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie. Na infolinii w ciągu tygodnia udzielamy na bieżąco informacji i rejestrujemy badania: 32 355 95 10. Z powodzeniem funkcjonuje także e-rejestracja: www.helimed.pl/kontakt/e-rejestracja.

Masz pytania dot. diagnostyki obrazowej lub chciałbyś podzielić się swoim spostrzeżeniem lub uwagą odnośnie do funkcjonowania danej pracowni? Napisz do nas mailowo lub w wiadomości na Facebooku (www.fb.com/HELIMEDDiagnosticImaging) - robimy wszystko co w naszej mocy, by stale podnosić jakość obsługi Pacjenta. Z góry dziękujemy za Twoje wskazówki!

#Helimed #diagnostykaobrazowa #diagnostyka #rtg #usg #mri #tk #rezonans #tomografia
Photo

Post has attachment
Najlepszym, niezastąpionym, niesamowitym... Mamom Wszystkiego, co najlepsze! 💙 💐
#DzieńMatki #mama #matka
Photo
Wait while more posts are being loaded