Profile cover photo
Profile photo
Midgard, o.s.
9 followers -
Sdružení pro oživení historie.
Sdružení pro oživení historie.

9 followers
About
Posts

Post has attachment
Milí přátelé,

dovolte, abychom Vás pozvali na devátý ročník raně středověké bitvy Rogar - Válka rodů, která se bude konat 15. - 16. srpna 2015 v Brdečném u Neveklova.

Opět pro Vás chystáme bitvu v sobotu i v neděli, ukázky dobových řemesel, turnaj v Glimě, Holmgang – souboj na volské kůži, soutěž v hodu kopím, soutěž o nejlepšího lučištníka, kuchařskou soutěž, soutěže o nejlíbivější Vikinské vousy a nejkrásnější raně středověkou dívku :-) Doufáme, že přibudou další zájemci a zájemkyně pro tuto veselou módní přehlídku :-)
Dále po třech letech pauzy se můžete opět těšit na zavedení podvečerní soutěže „běh bojovníka“ a jako perličku nabídneme celotáborovou hru, jejíž podmínky a pravidla budou pro zatím tajemstvím ( neboť je sami zatím nevíme :-) )

Zde je krátký úvod do letošního ročníku:
V letošním devátém příběhu se společně s Jarlem Rogarem přesuneme na samotné hranice jeho domoviny.
Po úspěšné výpravě do Hedeby se stal zase o něco slavnější a zkušenější, ale také o rok starší. Na Rogara pomalu začínají doléhat neduhy stáří a jeho zdraví už není nejpevnější - při divokém způsobu života tohoto severského válečníka se také není čemu divit. V srdci se mu proto začne rodit touha zanechat po sobě nějaký odkaz.
Nejdříve však musí jednou pro vždy vyřešit odvěké spory dvou nesmiřitelných rodů. Rogarův lid totiž válčí s kmenem primitivních pastevců, kteří už od dávných věků sestupují z hor, aby si podmanili území, na které mají údajně právo. Jejich útoky jsou nečekané a přicházejí jednou za několik let. Nyní nadešel ten okamžik, kdy lidem z hor zřejmě docházejí zásoby a potřebují nové pastviny. Rogara čeká krutý boj o svá území. I kdyby však porazil nezkrotné horaly v bitvě, jak zabrání tomu aby se po několika letech opět nevrátili v plné síle a s ještě větším odhodláním?
Jak si Severský válečník Rogar poradí jednou pro vždy s hrozbou z hor? Uvidíte 15. a 16.8. 2015...
Je deváté století křesťanského letopočtu - čas obchodu, čas výprav, čas válek a čas smrti.
Další kontakty : bitva@os-midgard.info
Dagfari Hrut: 739 077 705
Anwend Zůl: 608 773 799

WEB: http://www.os-midgard.info/rogar_2015.php
Add a comment...

Post has attachment
Proběhla aktualizace webu, plus máme nově i mobilní web.
Snad se budou líbit:
http://www.os-midgard.info/
http://m.os-midgard.info/
Add a comment...

Jménem Občanského sdružení Midgard, bych chtěl poděkovat všem účastníkům za účast, aktivní předvádění řemesel, účasti v soutěžích a hlavně za to, že až na pár drobných výjimek, měli všichni perfektně uklizený tábor, kouřili na vymezených místech a nepoužívali plastové a skleněné nádoby k pití a to ani v noci.

Dále také děkuji za šetření vodou, odnošení pytlů s odpadky k cisterně, odnošení nepoužitého dřeva do lesa či remízků a až na jednu výjimku za zahrabání ohnišť. Moc nám to pomohlo při pondělním úklidu.

Jmenovitě bych velmi rád poděkoval skupině Perkunas za poskytnutí lodi, kterou přivezli na ukázku společně s udírnou a kovárnou, Zpátečníkům za jejich pec na chleba, skupině Skjaldborg za předvádění výroby z hlíny a přednášku o zbraních, Skupině Gunnar za zorganizování žárového pohřbu a dodání figuríny s atributy, Skupině Daga za „vodní hlídku“ u cisterny,  Chomimu za provázení diváků táborem, Rudovi Novému za výlep Pražských plakátů, Šroubovi za psí trhání bojovníka, Monice za výpomoc s likvidací odpadků, a Marianě za soutěže pro děti. Určitě jsem na někoho ještě zapomněl, tak se tímto omlouvám, že jsem si nedokázal momentálně vzpomenout. :-)

Dodatečně také gratuluji skupině Au Juge za nalezení pokladu v táborové hře.  :-)

Doufám, že jsme Vám připravili hezký víkend a užili jste si ho, jak se patří.

Budeme se těšit brzy na viděnou.
 
Dagfari Hrut a celý Midgard, o.s.
Add a comment...

Připomínáme, že za devět dní, 8. 8. 2013 je posledním termínem pro účinkující na přihlášení se na Rogara.

Pokud jste obdrželi pozvánku, chcete k nám přijet, ale ještě jste se nenahlásili, učiňte tak prosím co nejdříve. Podle počtu přihlášených budeme objednat jídlo a další věci.

Vám kteří jste již nahlášení děkujeme a těšíme se již brzy na viděnou.
Add a comment...

Post has attachment
Po Dobývání Curie Vítkov se chystáme na Wolin.
Strona główna
Strona główna
jomsborg-vineta.com
Add a comment...

Post has attachment
Veverčiny fotky z Curie, zatím táborový život. bitvy fotila Morgyš. Ty budou později.
Add a comment...

Post has attachment
Dnešním dnem počínaje si můžete v předprodeji pořídit vstupenky na letošní bitvu.
Add a comment...

Post has attachment
Plakát Rogar 2013, Naděje.
Více na: http://www.os-midgard.info/rogar_2013.php
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded