Profile cover photo
Profile photo
Národní knihovna České republiky
220 followers -
Knihovna s prastarou tradicí zaměřená na uchování českého kulturního bohatství
Knihovna s prastarou tradicí zaměřená na uchování českého kulturního bohatství

220 followers
About
Posts

Z důvodu plánované technické odstávky bude systém Kramerius 5 mimo provoz v době od pátku 11.1. od 21 hod. do pondělí 14.1. do 8 hod. Děkujeme za pochopení.
Add a comment...

Post has attachment
Veselé vánoční svátky a šťastný nový rok přeje Národní knihovna ČR
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Srdečně vás zveme na tradiční vánoční jarmark, který se koná 12. prosince od 10 do 16 hod. na nádvoří Klementina.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Letošní rok se nese ve znamení připomínky 100. výročí založení Československé republiky. Nejvíce oslav se chystá na 28. října, kdy ani Národní knihovna ČR nezůstane pozadu a v tento slavnostní den otevře své brány. V Klementinu, barokním sídle Národní knihovny České republiky, se uskuteční Den otevřených dveří. Každý návštěvník si odnese malý dárek v podobě klopové trikolóry.
Photo
Add a comment...

Pro zájemce o historické obchodně ekonomické informace o teritoriu Rakouska a střední Evropy z období až k roku 1812 nabízíme až do 6.listopadu zkušební přístup do databáze ZEDHIA. Více informací na stránce o Aktuálních zkušebních přístupech https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju/katalogy-a-db/licencovane-db/aktualni-zkusebni-pristupy
Add a comment...

Z důvodu plánované technické odstávky je systém Kramerius 4 mimo provoz v době od čtvrtka 20.9. od 7 hod. do pondělí 24.9. do 12 hod. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Add a comment...

Post has attachment
V pátek 28. září nás najdete v Nostickém paláci na Malé Straně v rámci Dne otevřených dveří Ministerstva kultury ČR. Těšíme se na vás :)
Photo
Add a comment...

Z technických důvodů je momentálně mimo provoz digitální knihovna Kramerius, na obnovení přístupu se pracuje. Předpokládáme, že závada bude odstraněna během dnešního dne. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
Add a comment...

Post has attachment
Srdečně vás zveme v rámci činnosti Pracovní skupiny „Plasty“ při Komisi konzervátorů restaurátorů Asociace muzeí a galerií České republiky ve spolupráci s Odborem ochrany knihovních fondů Národní knihovnou České republiky (NK ČR), Ústavem chemické technologie restaurování památek VŠCHT Praha a Metodickým centrem konzervace (MCK) při Technickém muzeu v Brně na další konferenci s názvem "Péče o moderní materiály v muzeích, galeriích, knihovnách a archivech", která se koná 3. září 2018 v budově VŠCHT v Praze.
Add a comment...

Upozorňujeme, že v době uzavření Národní knihovny bude probíhat údržba infrastrukturních prvků a systémů knihovny. Z tohoto důvodu bude docházet k výpadkům služeb v rozsahu nezbytném pro provedení údržby, oprav a odstranění případných chyb a závad nalezených v rámci prováděných činností. Všechny služby budou obnoveny jakmile to provozní podmínky dovolí. Jedná se zejména o služby Kramerius a Webarchiv. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded