Profile cover photo
Profile photo
‫رسانه خبر، پایگاه اطلاع‌رسانی ارتباطات و رسانه‌ها‬‎
117 followers -
Medianews.ir | Iran Media & Communication
Medianews.ir | Iran Media & Communication

117 followers
About
Posts

Post has shared content
گروه تخصصی آینده‌پژوهی فرهنگ و ارتباطات و جامعه (افواج) در انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات روز سه‌شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۵ نشست «تاملی در ایده‌های آینده‌نگرانه تافلر» را برگزار می‌کند. سخنرانان این نشست دکتر شهیندخت خوارزمی و دکتر هادی خانیکی خواهند بود.

الوین تافلر نویسنده و آینده‌اندیش آمریکایی بود که برای آثارش در زمینه‌های انقلاب دیجیتال، انقلاب ارتباطات و آینده‌نگری فناوری شناخته می‌شد. تافلر روز ۲۷ ژوئن امسال در سن ۸۸ سالگی درگذشت و این نشست به‌همین بهانه برای مرور اندیشه‌های او برگزار خواهد شد.

این نشست روز سه‌شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۵، ساعت ۱۷ تا ۱۹ در  انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار خواهد شد و شرکت در آن برای عموم آزاد است.

مکان برگزاری نشست: بزرگراه جلال آل احمد، پل نصر (گیشا)، جنب دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، نیم طبقه اول، سالن کنفرانس انجمن‌ها
Add a comment...

Post has attachment
بر اساس یافته‌های پژوهش #آینده_پژوهی #ایران ۱۳۹۵ از میان ۱۹۵ متغیر دارای اهمیت متوسط به بالا برای ایران در سال پیش رو، تعداد ۱۳ مورد در حوزه مسائل رسانه‌ای و ارتباطی قرار می‌گیرند.

متغیر #آزادی_بیان و #آزادی_رسانه_ها با حدود ۷۶ درصد اهمیت و ۴۴ درصد عدم قطعیت در صدر این مسائل قرار دارد که در میان کل متغیرهای ایران رتبه ۴۹ را دارست. پس از آن مسئله «مصرف گسترده #سریال_های_ماهواره_ای» با حدود ۷۳ درصد اهمیت و حدود ۳۲ درصد عدم قطعیت قرار گرفته است.

سایر مسائل رسانه‌ای و ارتباطی در میان ۱۹۵ متغیر برگزیده عبارتند از: رسانه‌‏های مستقل؛ آسیب‌‏پذیری امور مربوط به خانواده‌‏ها از ابزارهای تلفن‏ هوشمند؛ اثرگذاری رسانه‌های غیررسمی بر زندگی شهروندان؛ استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین در بستر اینترنت همراه؛ گرایش به نمایش رسانه‌‏ای ثروت و قدرت؛ سواد دیجیتالی برای مواجهه با امکانات جدید تلفن‌های همراه؛ جنگ سایبری ایران و غرب؛ فیلترینگ اینترنت؛ اعتبار صداوسیما در افکارعمومی؛ معضلات افشای حریم خصوصی در فضای مجازی؛ کلاه‏برداری، مزاحمت‏ و سایر جرائم اینترنتی.

این گزارش علمی را آینده بان در ۱۵۰ صفحه و در قالب فایل پی.دی.اف منتشر کرده و نسخه کامل آن به صورت رایگان قابل دریافت است.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
گزارش «آینده پژوهی ایران ۱۳۹۴» با هدف توصیف و تحلیل ۱۰۰ مسئله اصلی ایران در سال ۱۳۹۴ و روابط متقابل این متغیرها منتشر شده است که در میان ۱۰۰ مسئله اصلی ایران سه چالش رسانه ای نیز به چشم می خورد.

۲۸- مصرف گسترده سریال‌های ماهواره‌ای

۶۰- استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین در بستر اینترنت همراه

۷۴- وضعیت جریان‌های رسانه‌ای مستقل

این گزارش راهبردی به این پرسش پاسخ داده که مسائل و متغیرهای کلیدی ایران در سال آینده ۱۳۹۴ چه موضوعات و چالش‌ هایی هستند؟ پژوهش در چهار مرحله بر اساس اصول علمی آینده پژوهی طراحی و اجرا شده است.

این گزارش را آینده بان در ۱۴۸ صفحه و در قالب فایل پی.دی.اف منتشر کرده و متن کامل آن از طریق وب‏ سایت قابل دریافت است. اطلاعات بیشتر از طریق نشانی زیر قابل دسترس است:

http://www.ayandeban.ir/iran1394
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
صفحه اجتماعی «نظام رسانه ای؛ نقد و نظر» به منظور گرآوری مطالبي که درباره نقطه‌ضعف‌و‌قوت‌هاي اين متن منتشر شده و همچنین ایجاد فضایی برای گفت‏‏ وگو درباره این متن ایجاد شد. پیش نویس قانون سازمان نظام رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران چندی پیش از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها منتشر شده بود تا صاحب نظران، فرهنگیان، اهالی مطبوعات و استادان روزنامه نگاری و حقوق درباره آن نظر بدهند

#نقد_نظام_رسانه‌ای
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded