Profile cover photo
Profile photo
Prawnik na macierzyńskim Prawnik
114 followers -
Prawnik na macierzynskim Blog
Prawnik na macierzynskim Blog

114 followers
About
Posts

W Polsce na szczęście jeszcze tego nie doświadczamy, ale w krajach zachodnioeuropejskich, takich jak Anglia, Niemcy, Holandia, czy też Szwecja, które stały się ofiarą propagandy tzw. ideologii „multi- kulti” często można obserwować jak tłumy muzułmanów przetaczają się przez ulice, powołując się na allaha, niosąc transparenty i domagając się wprowadzenia i respektowania prawa szariatu, nie u siebie, ale w tychże wspomnianych krajach, do których przyjechali przecież jako goście. O tym, że jego wprowadzenie skończyłoby się rychłym upadkiem naszej kultury i cywilizacji chyba już nikogo nie trzeba przekonywać. Pytanie jak długo uda się nam stawiać temu opór pozostawiam otwarte. Niezbędna jest do tego z pewnością wola polityczna, ale na ten temat celowo nie będę się wypowiadać, starając się pozostać przy kwestiach prawnych. Żeby poznać czym jest prawo szariatu, co ono oznacza i jakie spustoszenie za sobą niesie, trzeba poznać źródła islamu, o czym dzisiaj opowiem.
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2017/08/18/poznaj-islam-i-jego-zrodla-zeby-zrozumiec-czym-prawo-szariatu/
Add a comment...

Post has attachment
Jak można nie pisać o prawie szariatu, skoro europejskie sądy zaczęły już stosować to prawo z pierwszeństwem przed prawem krajowym? Przykładowo w Szwecji politycznie poprawne sądy, te same nota bene które odbierają Szwedom prawa rodzicielskie za tzw. klapsa wymierzonego dziecku, nie widzą nic złego w tym, żeby małżeństwa pomiędzy dorosłym muzułmaninem a jego 5 letnią "żoną" uznać za dopuszczalne, bowiem nie chcą ingerować w religię i prawo szariatu. Innymi słowy - zezwala się na przemoc i gwałt wobec takiej małoletniej i nikt nie widzi tu problemu!
W takiej Francji, czy Belgii matkom niemuzułmankom odbiera się ich dzieci i przekazuje rodzinie ojca muzułmanina w taki sposób, że tracą one już na zawsze z nimi kontakt, dlatego, że jest to zgodne z prawem szariatu, nawet w sytuacjach kiedy jest to niezgodne z prawem francuskim, a to dlatego, że prawa francuskiego w tym przypadku sądy w ogóle nie stosują.
W Niemczech z kolei natomiast upokarzana przez męża kobieta nie może uzyskać rozwodu, ponieważ bije ją mąż muzułmanin, a jak wiemy - prawo szariatu zezwala na takie formy dyscyplinowania wobec kobiet. Mogłabym tak jeszcze długo. To nie są wymyślone historie. Niestety.
Dlatego dziś kontynuuję temat prawa szariatu. Warto wiedzieć ku czemu świat zmierza.
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2017/09/18/mezczyzna-kobieta-malzenstwo-czyli-prawo-szariatu-cd/
Add a comment...

Kolejna odsłona zawiłości prawa rodzinnego. Nadszedł czas na poruszenie ważnej kwestii jak sprzeciw oraz zgoda małżonka wobec niektórych czynności współmałżonka, a także odpowiedzialności małżonków za podejmowane przez nich czynności. Z przyczyn oczywistych będę musiała jednak podzielić ten wpis na części.Zaczynamy od sprzeciwu i zgody - co to takiego i z czym się to je.
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2017/06/02/sprzeciw-i-zgoda/
Add a comment...

Post has attachment
Czy ona jest wdową czy rozwódką?
Oto jest pytanie.
Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się być uzależniona od stanu faktycznego: jeśli w czasie trwania małżeństwa mąż umarł - ona jest wdową. Jeśli przed śmiercią męża, zdążyła się z nim rozwieść - rozwódką.
Niestety nie zawsze co dla faktów jest oczywiste, jest takie dla prawa.
Bagatelizować tego problemu w tym akurat przypadku nie radzę, bo jak mawiał mój ulubiony aktor filmowy - życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo co się przytrafi i czy w przyszłości ona nie zechce wyjść ponownie za mąż. Wówczas jednoznaczne ustalenie jej statusu okaże się niezbędne.
Jednak, jeśli był to rozwód zagraniczny, może się tak zdarzyć, że natkniemy się na absurdy prawa z pogranicza różnych ustawodawstw - polskiego i obcego. Wówczas konia z rzędem temu, kto rozstrzygnie czy ona wdowa czy rozwódka...
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2017/04/22/rozwodka-czy-jednak-wdowa/
Add a comment...

Post has attachment
Moi drodzy, to już jutro!
I pamiętajmy: nie tylko o jaja w tych Świętach chodzi! ;)
Wesołego Alleluja i mokrego Dyngusa!
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2017/04/15/zyczenia-wielkanocne/
Add a comment...

Zanim zdecydujesz się wejść na ścieżkę wojenną z bankiem, czy ubezpieczycielem możesz skorzystać z drogi pośredniej.
O tym, w jakim trybie to uczynić i co ci to daje w praktyce, dowiesz się z dzisiejszego wpisu:
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2017/02/19/na-sciezce-wojennej-z-bankiem-i-ubezpieczycielem/

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na taką możliwość, czy od razu będziesz chciał wejść w spór sądowy pamiętaj, że czasem warto upomnieć się o swoje prawa. Przepraszam, mała korekta: zawsze warto
Add a comment...

Post has attachment
Czy zastanawialiście się w jakiej sytuacji ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów pokrywa szkodę wyrządzoną przez fruwające sanki i czy w ogóle to jest możliwe?
Brzmi abstrakcyjnie, ale wierzcie mi to jest możliwe. Ja się nad tym ostatnio zastanawiałam, a zmusiły mnie do tego niespodziewane okoliczności.
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2017/01/19/kiedy-ubezpieczenie-oc-posiadaczy-pojazdow-pokrywa-szkode-wyrzadzona-przez-fruwajace-sanki/
Add a comment...

Post has attachment
Znajomość prawa, przynajmniej w stopniu podstawowym, powinna być obowiązkowa dla każdego człowieka, nie tylko prawnika. Z taką ideą przewodnią powstał właśnie Prawnik na macierzyńskim - żeby pomóc przebić się z tą niewdzięczną materią – jaką jest prawo – poprzez komunikaty zrozumiałe, pisane bez prawniczego zadęcia. Może nie zawsze mi się to udaje, ale taki właśnie przyświeca mi cel.
Tyle, że moja strona dedykowana jest dla dorosłych, a edukacja w zakresie prawa z powodzeniem może – i powinna – rozpoczynać się znacznie wcześniej.
Dziś o tym, czy warto zaznajamiać dzieci z prawem? Jeśli tak to jak to zrobić?
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2016/11/17/prawo-wlozone-miedzy-bajki/

Add a comment...

Post has attachment

Powrót do szkoły po wakacjach jest bolesny nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców, którzy muszą ogarnąć tę całą logistykę z zajęciami obowiązkowymi, zajęciami dodatkowymi, odrabianiem lekcji i wszystkimi innymi "okołoszkolnymi" tematami i upchnąć to wszystko między dotychczasowe obowiązki. Nie wiem jak wy drodzy rodzice, ale ja już tęsknię za wakacjami!
Dziś trochę o przepisach, które regulują szkolne życie.
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2016/09/16/pierwszy-szkolny-dzwonek-za-nami/
Add a comment...

Post has attachment

Pewnie nie wszyscy się orientują, że ich ukochane pupile: pies czy kot, których często traktują jak członków rodziny, według przepisów prawa nie mają tak uprzywilejowanej pozycji. Przeciwnie – zwierzęta w prawie w niektórych przypadkach traktowane są na równi z rzeczami.
Niestety prawo nie zapewnia zwierzętom należytej ochrony. Ludzie postępujący okrutnie wobec zwierząt, zbyt często pozostają bezkarni. A przecież pozostawienie w upalny dzień psa zamkniętego w samochodzie lub na balkonie, przesyłanie zwierząt w paczce i nadawanie ich kurierom, ale także głodzenie, bicie, czy wreszcie przywiązanie do drzewa w lesie to tylko niektóre, niestety nie rzadkie, przypadki bezmyślności , czy wręcz bestialstwa człowieka.
Planowane są zmiany ustawy o ochronie praw zwierząt, które zaostrzają kary, dla tych którzy dopuszczają się okrucieństwa wobec zwierząt, ale projekt ten póki co utknął w ścieżce legislacji.
Proponuje się rozszerzenie katalogu czynów uznawanych za znęcanie nad zwierzęciem oraz wprowadzenie zakazu trzymania psów na łańcuchu. Trzeba uregulować także kwestię pseudohodowli i wiele innych spraw.
Zanim napiszę więcej na temat proponowanych zmian, kar oraz miejsca, jakie w naszym ustawodawstwie zajmuje zwierzę, dziś zdradzę Wam co jeszcze zainspirowało mnie do wpisu na temat praw zwierząt.
http://prawnik-na-macierzynskim.blog.pl/2016/10/05/zwierzeta-tez-maja-prawa/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded