Profile cover photo
Profile photo
Melisa Öğüt
7 followers
7 followers
About
Posts

Esaretten uzak kalmış huzurlu bir ortamda geleceği düşünebilmemizin en temel sebebi Ata'm Mustafa Kemal ve ölen şehitlerimizdir. Hepsinin ruhları ayrı ayrı şâd olsun ve tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Melisa Öğüt

Demokrasinin ne olduğunu 15 Temmuz da tüm dünyaya gösterdik. Milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmamıştı: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! Bayrağımızı indiremez, bu ezanları susturamazsınız. Darbe girişimine izin vermeyen Türk milletimiz hep var olsun, dilerim 15 Temmuz Şehitleri hiç unutulmaz. Bilinmeli ki: En büyük zaferimiz hiç düşmemek değiI, her düştüğümüzde kaIkabiImektir. Eğer inanmaktan bir an olsun vazgeçersek işte o zaman eksik kalırız ve her zaman için ayakta ölmek diz üstünde yaşamaktan onurludur. Bir kez daha darbe girişimine karşı kahramanca mücadele vererek yaşamını yitiren şehitlerimizi saygı ve minnetle anarım. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.

Melisa Öğüt 

Karanlık bir çağı kapatıp insanlığa yeni bir pencere, yeni bir çağ açan; komutan Fatih Sultan Mehmet'i ve ordusunu kutlu asker yapan büyük zaferin 564. yıl dönümü kutlu olsun. İstanbul’un Fethi, dünya tarihi açısından büyük bir öneme sahiptir. Sadece Osmanlı ve Bizans Devleti’nin değil, kıtaların, milletlerin, medeniyetlerin, inançların tarihî seyrine de tesir etmiş büyük, çok yönlü ve etkili bir durumdur. İstanbul, fethin ardından pek çok inanç ve kültürün bir arada yaşadığı bir cihan başkenti olmuş; gerek ilim, kültür ve sanatta; gerek ticari, siyasi, diplomatik ve ekonomik sahalarda dünyaya açılmış hatta yön vermiştir. Böylece her din ve kültürün kendi kuralları içinde, birbirine saygı duyarak yaşadığı, barış ve esenlik şehri dersaadet kurulmuştur. Bu topraklar, dün olduğu gibi bugün de bu vasfını sürdürmektedir. Benzersiz bir coğrafi konuma, görkemli bir tarihi geçmişe ve büyük bir ekonomik potansiyele sahip olan İstanbul’ da fetih ruhuyla milletçe bir ve beraber oldukça, birbirimize saygı, sevgi ve hoşgörü anlayışı ile yaklaştıkça ülkemiz daha da güçlenecek ve dünyaya yön verecek medeniyet, yine bu topraklardan yayılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle fetihin 564. yıl dönümünü tebrik ediyor, Fatih Sultan Mehmet’ i, onun kutlu askerlerini, kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Melisa Öğüt 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en samimi duygularımla kutlar, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım... Ayrıca bağımsızlık için ölümü göze alan millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla teselli bulur ve elbette esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin, haysiyetsiz bir millete nazaran dost ve düşman nazarındaki mevkii farklı olur. Bir milletin başarısı, mutlaka bütün milli güçlerin bir istikamette oluşması ile mümkündür. Bu nedenle bilelim ki, elde ettiğimiz başarı milletin güç birliği etmesinden, ortak hareket etmesinden ileri gelmiştir. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak aynı esasa dayanalım ve aynı şekilde yürüyelim. Milletimiz yücedir, korkusuzdur. O, esaret ve aşağılığı asla kabul etmez. Vatanın bütün ümidi bize bağlanmıştır. Ata'mın ruhu şad olsun... Biliriz ki, ülke her ne fena vaziyette olursa olsun gerekeni yapmak görevimizdir.

Melisa Öğüt

Bizi birbirimize bağlayan milli değerlerimizdir. Dünü bugün gibi yapan ruhları şad olsun Aziz Türk askerimizdir. Hiçbir şey değişmedi benliğimizden, ne esiri olduk düşmanın ne de boyun eğileni. Yılmadık azimle, saygıyla, özlemle ve minnetle koştuk. Geleceğe umutla baktık, başımızı ters köşe edip çevirmedik. İşte bize bu umudu ve içimizi sımsıcak ısıtan duyguları hatırlatan benliğimiz, bedenimizden bir an olsun ayrılmadı. Peki niye biliyor musunuz? Bazı şeylerin değerini en iyi değer vermesini bilenler bilir. Ata'm Mustafa Kemal'den sonra bu vatana, bu millet bu Aziz Türk ordusunun şehitleri de bu denli taptı. 15 Temmuz gecesini hatırlayın ve aklınızdan hiç çıkmasın. Öyle bir günle nasıl başa çıkabildiğimizin kitabını yazmış milletiz biz. Ama bir an olsun içimizde olmazla başlayan şüphelere yer vermedik. Her ne olursa olsun da demedik. Bedenimizi saran bu minnetle geleceği buralara bizler taşıyacak ve yücelteceğiz. Çünkü biz yüceltmeyi de iyi biliriz. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günümüzün 102. yıl dönümü kutlu olsun.

Melisa Öğüt

En içten ve en yoğun duygularım içerisinde İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 96. yıldönümünde; başta Ata'm Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şair'imiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı, rahmet ve özlemle anıyorum. Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı'mızdır ve Mehmet Akif Ersoy'un, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel ve en anlamlı bir şekilde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk Milleti'nin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı'mız bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermiştir. Allah'ım bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın! NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!!

Melisa Öğüt

Post has attachment
Hermosa...
Photo

Post has attachment

Post has attachment
2017 Porsche Panamera

Post has attachment
Lütfen Hakarete Alışmayın!!

Alışırsınız, kabullenirsiniz ve normal bir durummuş gibi gelir.


Melisa Öğüt
Wait while more posts are being loaded