Profile cover photo
Profile photo
Zwiadowca Historii
41 followers -
Martwe przedmioty mówią dużo więcej niż żywe istoty, obce im kłamstwo, władza, klejnoty.
Martwe przedmioty mówią dużo więcej niż żywe istoty, obce im kłamstwo, władza, klejnoty.

41 followers
About
Zwiadowca Historii's posts

Post has attachment
Piknik historyczny na zamku Pilcza w Smoleniu jednego z zamków wybudowanych w systemie Orlich Gniazd. Ten film to prawdziwa podróż wehikułem czasu przez różne epoki, od rycerstwa po bytowanie z Polską szlachtą i czasy pierwszej oraz drugiej wojny światowej. Nie zabraknie również czasów bardziej współczesnych czyli spotkania z Ludowym Wojskiem Polskim i pojazdami w nim używanych jak Transporter Opancerzony SKOT, czy legendarną ciężarówkę ZiŁ. Na filmie oprowadze was przez wszystkie stanowiska, wliczając to przegląd całej wystawy Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja". http://www.eksploracjagalicja.pl

Post has attachment

Post has attachment
Przebieg zlotu Lubelskiej Grupy Poszukiwaczy i Green Camo - Lublin, Nasutów 23 IV 2017 A.D.

Post has attachment

Post has attachment
Losowanie 10 osób do których trafi książka "Wojna Śląska 1740-1742" autorstwa Jakuba Hermanowicza.

Post has attachment

Post has attachment
"Złoty Pociąg" oraz "65km w Wałbrzychu" to temat który chyba każdemu obił się o uszy... Miałem przyjemność pracować przy pracach wykopaliskowych w tym projekcie i prowadzić nadzór saperski - a to mój raport dla was z tych prac!

Post has attachment
Film z bardzo udanego zlotu poszukiwaczy "Treasure Island", który odbył się końcem sierpnia 2016 roku w Anglii. W trakcie zlotu znaleziono sporo celtyckich monet, dwie złote znajdziecie w filmie, po za 'celtami' wyszło jeszcze więcej rzymskich monet w tym moje dwie pierwsze sztuki w życiu, dodatkowo masa innych monet z każdego okresu oraz duża ilość ciekawych artefaktów.
Organizatorem zlotu był angielski klub 'Sussex Metal Detecting', a moja jak i wielu obecność tam była możliwa dzięki rodakom z klubu 'PHEC Thesaurus', pozdrawiam i dziękuje!
Zapraszam serdecznie do oglądania filmu jakiego jeszcze nigdy nie było!
Zapraszam również na mój fanpage i zarazem blog: http://www.facebook.com/zwiadowcahistorii

Post has attachment

Post has attachment
Film prezentujący odkrycie z 20 kwietnia 2014 roku na terenie Krakowa nieznanego stanowiska archeologicznego.
Gdy przypadkowo odkryłem zabytki i zgodnie z ustawą zaprzestałem dalszego kopania, zabezpieczyłem miejsce odkrycia i poinformowałem odpowiednie służby. Następnie po zgłoszeniu do WKZ podjęto decyzję o rozpoczęciu wykopalisk ratunkowych którymi zajął się Krakowski Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Miałem przyjemność uczestniczyć w tych badaniach i je dla was nagrywać... ale to wszystko dowiecie się z materiału filmowego.
Zapraszam również na mój fanpage i zarazem blog: http://www.facebook.com/zwiadowcahistoriipl
Wait while more posts are being loaded