Profile cover photo
Profile photo
Łukasz Marciniak
About
Łukasz Marciniak's posts

Post has attachment
Ostatni Potomkowie jest dobrym otwarciem nowej trylogii, przedstawiającej nowy wymiar konfliktu pomiędzy Bractwem Asasynów a Zakonem Templariuszy. Jest to zdecydowanie powieść młodzieżowa, dlatego nie można liczyć na bardzo rozbudowaną kreację postaci, czy mnogość szczegółów, ale pomimo tego książka zapewnia kilka godzin przyjemnej lektury.

Post has attachment
Bestiariusz Słowiański 2. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach jest wspaniałym uzupełnieniem pierwszej części i oba tomy stanowią wspaniałą podróż po dawnych wierzeniach i lękach naszych przodków. Wspaniałe ilustracje oraz interesujące opisy powodują, że obie części Bestiariusza można przeglądać wielokrotnie i wciąż będziemy czerpać z nich taką samą przyjemność. Polecam!

Post has attachment
Bastiariusz słowiański. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach jest wspaniałym leksykonem, który w sposób bardzo przystępny przedstawia istoty z legend i mitów naszych przodków. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto choć w niewielkim stopniu interesuje się mitologią słowiańską.

Post has attachment
Wilcza godzina przedstawia w sposób bardzo interesujący alternatywną historię Wilna, w której po niebie latają sterowce, a w domach znajdują się liczne urządzenia napędzane parą. Niestety, chwilami odnosi się wrażenie, jakby autor chciał pokazać zbyt wspaniałości Wilna, zamiast skupić się na głównej intrydze. Jednak pomimo tego, spędziłem z książką Andriusa Tapinasa kilka godzin udanej lektury i czekam na kolejne tomy tej trylogii.

Post has attachment
Fionabarski Gobelin z pewnością zainteresuje czytelnika szukającego klasycznego fantasy, gdzie na końcu następuje wielka bitwa dobra ze złem i któremu nie straszne pojawiające się znane motywy i schematy. Jest to bardzo długa, ale interesująca powieść, którą czytało mi się bardzo dobrze i z pewnością jeszcze kiedyś do niej powrócę.

Post has attachment
Zapraszam na podsumowanie czerwca. Dowiecie się z niego jakie książki przeczytałem w minionym miesiącu oraz jakie pozycje wzbogaciły moją biblioteczkę :)

Post has attachment
Na blogu pojawiły się lipcowe zapowiedzi :) Zapraszam!

Post has attachment
Drugi numer Okolicy Strachu prezentuje ponownie wysoki poziom. Pomimo że mniej tekstów przypadło mi do gustu niż w poprzednio, to wszystkie są bardzo dobrze napisane, różnorodne i prezentują szeroki przekrój tematyczny. Polecam!

Post has attachment
Kości skryby to nie kolejna, zwyczajna książka dla dzieci, lecz niesamowita i interaktywna lektura, która może być czytana przez czytelników w każdym wieku. Brandon Sanderson kolejny raz nie zawodzi i pokazuje, że potrafi stworzyć również powieści zupełnie niepoważne, a przez to niesłychanie przezabawne. Polecam!

Post has attachment
Wrota obelisków stanowią bardzo udaną kontynuację Piątej pory roku. Książka przedstawia jak zmienia się świat w obliczu globalnej katastrofy oraz zostaje ujawnionych wiele tajemnic dotyczących górotwórstwa, a także samej Ziemi i Obelisków. Jest to przemyślana od początku do końca książka i nie ma mowy o zbędnych powtórzeniach, czy rozwodzeniu się na nieistotne tematy. Polecam!
Wait while more posts are being loaded