Profile cover photo
Profile photo
Vervo SIA - Kravu pārvadājumi
27 followers -
Starptautiskie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi
Starptautiskie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi

27 followers
About
Posts

Post has attachment
Latviju iezīmē kā hipermodālu reģionālo loģistikas centru

Konferencē Rīgā tranzīta un loģistikas nozares eksperti uzsver Latvijas būtisko lomu starptautiskajos transporta koridoros, kā arī iezīmē nākotnes potenciālās iespējas.
Transporta un loģistikas nozarē aizvien nozīmīgāki kļūst tieši multimodāli transporta savienojumi, tādējādi paaugstinot konkrētā reģiona konkurētspēju, kā arī paplašinot un uzlabojot kravu transportēšanas iespējas, tostarp drošumu, ātrumu un izmaksu efektivitāti. Taču tehnoloģiju attīstība jau šobrīd ļauj prognozēt, ka Latvija varētu spert soli tālāk un kļūt par pirmo valsti pasaulē, ieviešot hipermodālus jeb ne tikai dažādu transporta veidu, bet arī digitāli integrētus savienojumus, un kļūt par visu transporta mezglu centru reģionā, 11. septembrī notikušajā va/s Latvijas dzelzceļš (LDz) rīkotajā ikgadējā starptautiskajā konferencē Globālās transporta kustības izaicinājumi atzina nozares eksperti.

Uzsver Latvijas sasniegto

Latvija var lepoties ar lidostām, neaizsalstošām ostām un plašu dzelzceļa tīklu, tomēr ir aktīvi jāstrādā, lai ieinteresētu jaunus tirgus šīs vērienīgās infrastruktūras izmantošanā, konferences dalībniekiem adresētā vēstulē norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis, uzsverot, ka tās starptautiskais mērogs ir apliecinājums tam, cik nozīmīga šajā jomā ir Rīga un visa Latvija kopumā. "Mums ir jābūt gataviem arvien jauniem izaicinājumiem, lai varētu gūt maksimālu labumu no minētajām priekšrocībām, neuzskatot tās par pašsaprotamām un tādām, kuras a priori nodrošina lielu peļņu. Attiecībā uz šīs infrastruktūras izmantošanu ir jāspēj izstrādāt starptautiskajiem partneriem pievilcīgus un Latvijas tautsaimniecībai ekonomiski izdevīgus piedāvājumus," pauda M. Kučinskis.

Savukārt satiksmes ministrs Uldis Augulis, atklājot konferenci, uzsvēra, ka Latvijas transporta un loģistikas nozarei ir jāiet kopsolī ar globālajiem procesiem, lai spētu noturēt konkurētspēju un savu nozīmīgo vietu transporta koridoros. "Lai spētu šajā pasaulē dzīvot, mums ir nemitīgi jāaug, jāpilnveidojas un jāmācās citam no cita. Kopīgiem spēkiem viss ir iespējams," pauda U. Augulis, piebilstot, ka Latvijai šajā jomā ir nozīmīga sadarbība ar kaimiņvalstīm, tostarp Skandināvijas valstīm, Baltkrieviju. "Mums piemīt visi priekšnosacījumi, sākot ar lielisko ģeogrāfisko stāvokli un beidzot ar augsti attīstītu transporta un loģistikas infrastruktūru, kas aptver visus transporta veidus, lai kalpotu par transporta un loģistikas izcilības centru, kas savieno Ziemeļeiropu un Āzijas valstis," uzsvēra ministrs.

"LDz ir nodefinējis savu darbību, balstot to uz trim pīlāriem – transports, loģistika un tehnoloģijas. Un mēs zinām, ka ikvienā no šīm jomām varam rast jaunus veidus, kā attīstīties un radīt augstāku pievienoto vērtību saviem klientiem un partneriem. Pēdējos gados mēs esam aktīvi izstrādājuši jaunus piedāvājumus sadarbībā ar partneriem Baltkrievijā, Krievijā, Ķīnā, Kazahstānā un citviet, kas dod iespēju savienot Ziemeļeiropu ar jebkuru Āzijas reģionu. Ir pilotprojekti, kuriem regulāra darbība vēl priekšā, bet ir jau šobrīd sekmīgi funkcionējoši projekti, piemēram, kravu ekspresvilciens Minska–Rīga, kas kopš pavasara pārvadājis jau vairāk nekā 100 vilcienu un pārsniedz sākotnēji plānoto "ekspreslaiku", 28 stundu vietā visu maršrutu veicot ātrāk nekā diennaktī. Attīstot sadarbību ar Ziemeļvalstīm, ir visas iespējas gan šo, gan citus maršrutus efektīvi noslogot un radīt papildu pienesumu gan Latvijas ekonomikai, gan nostiprināt Latvijas vadošo lomu reģionā," konferences dalībniekiem pauda LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Jāspēj izmantot izdevības

Visā pasaulē transporta un loģistikas nozare, tostarp arī dzelzceļa joma, šodien saskaras ar dažādiem izaicinājumiem, piemēram, uzdevumu vienlaikus gan samazināt pakalpojumu izmaksas, gan nodrošināt infrastruktūras kvalitatīvu uzturēšanu un tālāku attīstību, padarot šo transporta veidu pievilcīgāku kravu pārvadājumiem. "Manuprāt, piemērojoties straujajām pārmaiņām, Latvija šos izaicinājumus var izmantot savā labā," konferencē uzsvēra Zviedrijas Dzelzceļa operatoru asociācijas izpilddirektors Bjorns Vesterbergs, norādot, ka kravu pārvadājumu organizēšanā aizvien lielāka loma ir digitalizācijai un daudzi uzņēmumi pasaulē jau ir ieviesuši jaunās tehnoloģijas, tādējādi veicinot pārvadājumu nozares attīstību. "Ja šodien tiek aktīvi attīstīti multimodālie transporta savienojumi, tad jau tuvākajā nākotnē liela loma būs tā dēvētajiem hipermodālajiem jeb digitalizētajiem savienojumiem, un Latvija varētu būt pirmā valsts, kas šādus savienojumus ievieš. Īpaši būtiski tas ir arī kontekstā ar Eirāzijas savienojumiem, jo Jaunā zīda ceļa paplašinājumi arī kļūst digitālāki, nekoncentrējoties tikai uz fiziskajiem transporta savienojumiem," uzsvēra B. Vesterbergs.

B. Vesterbergs arī iezīmēja Latvijas iespējas kļūt par nozīmīgu tranzīta posmu preču transportēšanā starp Zviedriju un Ķīnu. "Patlaban Ķīna ir ļoti fokusēta uz Vāciju un arī uz Zviedriju, un ir skaidrs, ka Ķīnas kravu apmēri šajā virzienā nākotnē tikai augs. Šobrīd kravas tiek transportētas pārsvarā caur Baltkrieviju un Poliju, taču šajā maršrutā kravām bieži vien uz robežas Brestā ir kavēšanās nepietiekamās kapacitātes dēļ. Savukārt Latvijai jau patlaban ir izveidots labs savienojums gan ar Ķīnu, gan Ziemeļeiropu," akcentēja

B. Vesterbergs, piebilstot, ka tad, ja dzelzceļš caur Latviju spēs piedāvāt labu infrastruktūru, viegli pieejamus pieejas punktus, modernas tehnoloģijas, intermodālos termināļus, tad pārvadājumi caur Latviju partneriem būs interesanti. Runājot par Latvijas lomu tranzīta savienojumos, B. Vesterbergs uzsvēra Rail Baltica projekta nākotnes potenciālu, kā arī sadarbības aktivizēšanu ar Zviedriju, paplašinot prāmju satiksmi un palielinot vidēja mēroga konteineru pārvadājumu apjomus. "Rīgai ir labas perspektīvas paplašināt un attīstīt satiksmi ar Zviedriju, ja izdosies paplašināt prāmju satiksmi un pievērsties vidēja lieluma konteineru pārvadājumiem šajā maršrutā. Tāpat no Zviedrijas ir iespējams arī dažādu preču eksports uz Ķīnu, jo virkne Zviedrijas uzņēmumu, to skaitā IKEA, ABB, Volvo un citi, ir ieinteresēti eksportēt savas preces uz Ķīnu, kur tirgum ir tendence aizvien paplašināties," norādīja B. Vesterbergs.

Rīgas un kopumā Latvijas lomu transporta savienojumos ar Eiropas ziemeļu reģioniem uzsvēra arī Ziemeļu dimensijas Transporta un loģistikas partnerības sekretariāta direktors Odgeirs Danielsens. "Lai gan Latvija jau ir izveidojusi savienojumus ar Ķīnu, pie līdz šim sasniegtā apstāties nedrīkst, jo Ķīna nav koncentrējusies uz sadarbību tikai vienā virzienā, tā izmanto arī ziemeļu reģionu piedāvātās iespējas un ikvienā valstī, kuru apmeklē, pārrunā potenciālās sadarbības iespējas," norādīja O. Danielsens, piebilstot arī, ka Rīgai jāraugās ne tikai uz austrumiem un rietumiem, bet arī uz ziemeļiem, kam ir labs potenciāls. Viņš gan uzsvēra, ka nenoliedzama Latvijas priekšrocība ir†dzelzceļa savienojumi ar Krieviju.

Runājot par nākotnes tehnoloģiju potenciālajām iespējām, eksperts rosināja kravu apstrādē plašāk izmantot automatizētas sistēmas, kā arī būt drosmīgiem un turpināt spert soļus ar ūdeņradi darbināmas lokomotīves projekta īstenošanā.

To, ka digitalizācija ir viens no attīstības stūrakmeņiem, kas var nodrošināt ekonomisko izaugsmi un attīstību, konferencē uzsvēra arī Siemens Mobility Oy izpilddirektors Somijā un Baltijas valstīs Juha Lehtonens. Kā piemēru viņš minēja noliktavu Somijā, kur tiek izmantotas elektrificētas lokomotīves, kas darbojas gan ar dīzeļdegvielu, gan elektrību, savukārt kravu iekraušana notiek pilnībā automatizēti un iekraušanas dokumentācija ir digitalizēta. Transportā un pārvadājumos viens no nākotnes izaicinājumiem ir procesu automatizācija, tostarp arī bezpilota tehnoloģiju izmantošana, prognozēja Lehtonens.

Analizējot iespējamos riskus, kas kavē turpmāku attīstību, LDz meitasuzņēmuma SIA LDz Loģistika valdes priekšsēdētājs Gundars Ābols atgādināja, ka daļa Latvijas robežas vienlaikus ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža, kas tādējādi palielina atbildību par visu Eiropas Savienības politikas dokumentu ievērošanu, un tas atsevišķus sadarbības jautājumus transporta un loģistikas jomā padara par sava veida izaicinājumiem. Tajā pašā laikā ir daudz politikas instrumentu, kas ļauj atrisināt atsevišķus sadarbības šķēršļus, uzlabojot procedūras, piemēram, digitalizācija, kur Latvija jau ir starp līderiem dzelzceļa nozarē.

LDz konference Globālās transporta kustības izaicinājumi notika piekto gadu pēc kārtas, un šogad diskusijas tika veltītas Latvijas kā vadoša Ziemeļeiropas kravu loģistikas mezgla attīstībai, savienojot Āzijas valstis ar Skandināviju, kā arī par tālākas nākotnes attīstības perspektīvām un tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Konferencē šogad piedalījās ap 400 nozares pārstāvju no 24 pasaules valstīm.

https://vervo.lv/lv/jaunumi/nozares-jaunumi/1692-latviju-iezime-ka-hipermodalu-regionalo-logistikas-centru #vervo #kravu #pārvadājumi #transports #loģistika #dzelzceļš
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ne tikai uzvaram, bet arī pārvadājam!
SIA Vervo atbalsta autosporta meistaru Ēriku Ulasu, kurš šogad ir kļuvis par Latvijas un Baltijas drifta čempionu, ar ko ļoti lepojamies. Mums prieku sagādā arī apziņa, ka latvieši māk būvēt sporta mašīnas, par kuru iegādi interesējas, gan Rietumeiropā, gan NVS valstīs.
SIA Vervo ir nodrošinājis auto transporta pakalpojumus H. Šlegelmilham, piegādājot Lamborgini Huracan 620LP uz sacensību norises vietu Gruzijā.
Šonedēļ jaunajam īpašniekam piegādājām Viļņa Tiona BMW E30, izmantojot autovedēja piekabi. Novēlam viņam sasniegt augstus rezultātus nākamās sezonas drifta sacīkstēs, kā arī nogādāsim Jūsu automašīnu vai motociklu pircējam vai, izmantojot autovedēja piekabi, piegādāsim no pārdevēja Jums.
https://vervo.lv/lv/jaunumi/vervo-jaunumi/1691-ne-tikai-uzvaram-bet-ari-parvadajam #vervo #kravu #pārvadājumi #transports #loģistika
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vakar, 16.09. mūsu Vervo drifta pilots Ēriks Ulass piedalījās Lietuvas drifta čempionāta noslēguma posmā, kurš notika Lietuvā, “Nemuno Žiedas” trasē.
Uz starta izbrauca 17 PRO klases sportisti un no Latvijas mēs bijām vienīgie, jo diemžēl otrs Latvijas pilots Rinalds Rižovs īsi pirms kvalifikācijas piedzīvoja avāriju, kā rezultātā bija spiests izstāties no sacensībām.
Visi mūsu tandēmu braucieni iekrita ar stabiliem un ātriem sportistiem, līdz ar ko cīņa nebija viegla un divos tandēmu pāros rezultātu noteikšanai bija nepieciešami pārbraucieni. Esam gandarīti ar sacensību iznākumu, jo noslēdzām tās godalgotā 2. vietā, šoreiz nedaudz piekāpjoties šīs sezonas Lietuvas drifta čempionam Benediktas Čirba.
Šis bija arī Latvijas pirms pēdējais drifta čempionāta ieskaites posms, līdz ar ko Ēriks ir sev nodrošinājis 2018. gada Latvijas drifta čempionāta kopvērtējumā 1. vietu un izcīnījis vēl vienu Latvijas drifta čempiona titulu! No sirds apsveicam mūsu drifta pilotu Ēriku Ulasu!

https://www.facebook.com/parvadajumi/photos/a.551498331555130/1935934429778173/?type=3&theater #vervo #kravu #pārvadājumi #eriks #ulass #latviandrift #mriepas #motoring#edelworx #novators #latserviss
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kāpēc ir nepieciešams profesionāls iekraušanas un izkraušanas serviss?
Gadījumos, kad Jūsu rīcībā nav atbilstošas tehnikas, kas var nodrošināt efektīvu un precīzu kravas iekraušanu vai izkraušanu, Vervo speciālists, balstoties uz kravas specifiku un apjomu, atradīs optimālāko risinājumu, lai droši iekrautu vai izkrautu Jūsu kravu, kā arī gadījumā, kad manuāla kravas iekraušana aizņem pārāk daudz laika vai arī nav iespējama kravas svara dēļ.
https://www.facebook.com/parvadajumi/photos/a.551498331555130/1930914616946821/?type=3&theater #vervo #kravu #pārvadājumi #transports #loģistika #iekraušana #izkraušana
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pārliecība, ka piegāde būs laikā!
Mūsu vērtība ir mūsu klienti, kas uzticas mums un arī iesaka, ko vēlētos uzlabot mūsu servisā. Viens no šādiem ieteikumiem, ir iespēja izsekot kravas atrašanās vietu, kas līdz šīm ir bijis kā ekrānšāviņu pārsūtīšana, bet bija neparocīgi un laikietilpīgi. Lai atrisinātu šo jautājumu esam uzsākuši sadarbību ar vienu no vadošajiem GPS iekārtu un programmatūras izstrādātājiem Latvijā "Mapon", nodrošinot kravas izsekošanu reālā laikā un tikai viena klikšķa attālumā.
https://vervo.lv/lv/kravu-parvadajumi/logistikas-pakalpojumi/kravu-izsekosana #vervo #kravu #pārvadājumi #transports #loģistika #izsekošana
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pirmajā pusgadā kravu pārvadājumi pieaug
2018. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2017. gada pirmo pusgadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir pieaudzis par 3 miljoniem tonnu jeb 5,3 %, bet kravu apgrozība samazinājusies par 1,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Kravu pārvadājumi pa dzelzceļu samazinās, ar autotransportu – pieaug
Kravu pārvadājumi pa dzelzceļu samazinājās par 0,6 miljoniem tonnu jeb 2,3%, bet kravu apgrozība pieauga par 3,1%. Ar autotransportu pārvadāto kravu apjoms pieauga par 4,2 miljoniem tonnu jeb 13,6%, bet kravu apgrozība samazinājās par 3,2%.
Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu transportēto naftas produktu apjoms un kravu apgrozība samazinājās attiecīgi par 26% un 26,1%.
Ostās saglabājas kravu apgrozījuma kritums
No Latvijas ostām 2018. gada pirmajā pusgadā nosūtīja un ostās saņēma 32,4 miljonus tonnu kravu, kas ir par 4,6% mazāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā. Kravu apgrozījums Rīgas ostā bija 17,6 miljoni tonnu, par 0,7% vairāk, salīdzinot ar pagājušajā gada pirmo pusgadu, Ventspils ostā – 10 miljoni tonnu jeb par 19,2% mazāk, Liepājas ostā – 3,9 miljoni tonnu jeb par 18,2% vairāk, bet mazajās ostās – 0,9 miljoni tonnu, par 13,7% vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā.
No ostām nosūtīja 28,2 miljonus tonnu kravu, kas ir par 7,4% mazāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā. Nosūtīto kravu apjoma samazinājumu noteica ogļu iekraušanas kuģos apjoma kritums par 0,9 miljoniem tonnu jeb 9% un naftas produktu samazinājums par 2,3 miljoniem tonnu jeb 25,6%.
Savukārt kuģos iekrautās labības un labības produktu apjoms pieauga par 56,5%, bet kokmateriālu apjoms – par 34,5%. Pieauga arī nosūtīto kravu konteineros un mobilo kravu apjoms attiecīgi par 13,2% un 19%.
Ostās saņemto kravu apjoms pieauga par 19,5%. No kuģiem izkrauto kravu konteineros un mobilo kravu apjoms pieauga attiecīgi par 2,7% un 12,3%, bet naftas produktu izkraušanas apjoma – par 18,5%.
Lidostā “Rīga” saņēma un no lidostas nosūtīja 12,4 tūkstošus tonnu kravu, kas ir par 23,6% vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā.
Pasažieru skaits pieaug ostās un lidostā, sauszemes pārvadājumos saglabājas iepriekšējā gada līmenī
2018. gada pirmajā pusgadā ar sauszemes pasažieru transportu pārvadāto pasažieru skaits saglabājās iepriekšējā gada līmenī: pārvadāja 121,3 miljonus pasažieru.
Ar dzelzceļa transportu pārvadāto pasažieru skaits pieauga par 4,4%, bet ar regulāras satiksmes autobusiem un ar pilsētu elektrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits samazinājās attiecīgi par 0,4% un 0,3%.
Ar prāmjiem Latvijas ostās iebrauca un no ostām izbrauca 486,6 tūkstoši pasažieru, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā.
Ar kruīza kuģiem Rīgas pasažieru ostā iebrauca 28 tūkstoši pasažieru jeb par 19,5% mazāk nekā pagājušajā gadā attiecīgajā laika periodā.
Lidostā “Rīga” ielidoja un no tās izlidoja 3,2 miljoni pasažieru, kas ir par 18,2% vairāk salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusgadu.

https://vervo.lv/lv/jaunumi/nozares-jaunumi/1690-pirmaja-pusgada-kravu-parvadajumi-pieaug #vervo #kravu #pārvadājumi #transports #loģistika
Krāj VERVO punktus & SAŅEM DĀVANAS!
https://vervo.lv/lv/kompanija/akcijas/sac-krat #vervopunkti
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ēriks Ulass – 2018. gada Baltijas drifta čempions!
Prieks un lepnums par kopā sasniegto! Apsveicam Ēriku par neatlaidību un mērķtiecību, jo, zinot “virtuvi no ķēķa puses”, ir neizsakāms gandarījums, jo uzvarēt vienu posmu var visi, bet noturēt stabili labu līmeni visas sezonas laikā gan morāli, gan arī tehniski var tikai labākie!
Īss Ērika komentārs par beidzamo posmu “Raganas katls”:
“Trases konfigurācija tika izveidota ar vienu vērtēšanas zonu, kur fiziski nebija iespējams trāpīt, lai pēc tam nepazaudētu līniju. Kvalifikācijas otrajā braucienā izlēmu, ka šī zona ir "jāpaņem" un rezultātā – avārija. Kā vēlāk izradījās, reduktors avārijā tika salauzts, bet to konstatēju tikai uzsākot pirmo TOP 32 tandēma braucienu. Atvēlētajā servisa laikā nomainīt reduktoru fiziski nebija iespējams un tā arī turpināju cīņu, klausoties kā reduktors maļas un pamīšus, jūtot, ka spolē tikai viens ritenis te abi, te atkal viens, braukšana bija nestabila un “sportiņu” novaldīt bija grūti. Šādos apstākļos aizcīnījos līdz TOP 4, bet, ņemot vērā, straujo tumsas iestāšanos, sacīkstes tika pārtrauktas. Gribēju piedalīties cīņā līdz finālam, bet iekrātais pārsvars pār konkurentiem arī bez fināla cīņām nodrošināja pirmo vietu Baltijas Čempionāta kopvērtējumā! Prieks, ka nospraustais mērķis tika sasniegts. Nākamajam gadam jau domāju par augstākiem mērķiem, bet par to vēlāk.”

https://www.facebook.com/parvadajumi/photos/a.551498331555130/1920161098022173/?type=3&theater #vervo #kravu #pārvadājumi #eriks #ulass #latviandrift #mriepas #motoring #edelworx #novators #latserviss
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jau atkal pīlādži sārto
un dzērves aizbēg no salnām.
Bet mums vēl daudz jāsakārto,
lai kāpt varam zinību kalnā.

Un ejam mēs septembrim pretī
pārpilni vasaras spara.
Un skola mums panāks pretim,
lai ātrāk satikties varam.

Sirsnīgi sveicam visus, kuri šodien dodas uz zinību namiem, lai nākotnē kaldinātu stipru un gudru Latviju!
Īpaši sveicieni mūsu kolēģiem!!!
https://www.facebook.com/parvadajumi/photos/a.551498331555130/1919004578137825/?type=3
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kravu pārvadājuma izaicinājums
Piegādāt 12 moduļu mājas uz kempingu Gotlandes salā ar ierobežotu budžetu, kur piebraukt var tikai ar tenta puspiekabēm, gabarītu ierobežojumu dēļ.
Vervo loģistikas speciālista risinājumus.
Kravu pārvadājuma izmaksu optimizācijai Latvijā uzkraušana tika veikta uz speciālām platformām uz kurām var pārvadāt divas moduļu mājas. Attiecīgi 12 platformu vietā tika izmantotas 6 speciālās platformas, kas nodrošināja izmaksu optimizāciju uz kravas transportu un prāmja izmaksām. Prāmja izmaksas sastādīja lielu daļu no kopējām kravu pārvadājuma izmaksām, jo līdz Gotlandes salai nav tiešo prāmja līniju no Latvijas un bija nepieciešams kombinēt divus prāmjus.
Lai atrisinātu otru izaicinājumu - gabarītu ierobežojumu, tika nodrošināti spēcīgi (spec) vilcēji un spec platformas Gotlandes salā, kas pēc pārkraušanas pa šaurajiem meža grants ceļiem piegādāja moduļu mājas līdz galamērķim.
Patiecoties Vervo SIA loģistikas speciālista zināšanām, izmaksas tika samazinātas par aptuveni 35% pretēji standarta risinājumam veikt piegādi ar 12 standarta platformām.
https://vervo.lv/lv/jaunumi/vervo-jaunumi/1685-kravu-parvadajuma-izaicinajums #vervo #kravu #pārvadājumi #transports #loģistika #lielgabarīts
Krāj VERVO punktus & SAŅEM DĀVANAS!
https://vervo.lv/lv/kompanija/akcijas/sac-krat #vervopunkti
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Par gandrīz 31% audzis lidostā "Rīga" apkalpoto kravu apjoms

Starptautiskā lidosta "Rīga" šā gada pirmajos septiņos mēnešos apkalpojusi 3,99 miljonus pasažieru jeb par 17,5% vairāk nekā gadu iepriekš, informēja lidostā. No tiem gandrīz 30% ceļojuši transfērā, izmantojot Rīgas lidostu kā pārsēšanās punktu, lai dotos uz tālākiem galamērķiem citviet pasaulē. Populārākie lidostas "Rīga" galamērķi 2018.gada septiņos mēnešos bija Londona, Maskava un Helsinki.

Šā gada jūlijā lidostā apkalpoti 739 403 pasažieri, kas ir par 14,4% vairāk, nekā attiecīgajā laika posmā pērn. Turklāt jūlijā pārsniegts vienā mēnesī apkalpoto pasažieru skaita rekords - pirmo reizi lidostas vēsturē vienā mēnesī apkalpoti vairāk nekā 700 000 pasažieru.

Par gandrīz 31% audzis lidostā "Rīga" apkalpoto kravu apjoms, sasniedzot 16 300 tonnu, savukārt lidojumu skaits palielinājies par 14,3%, septiņos mēnešos apkalpojot 47 800 lidojumu.

Gada otrajā ceturksnī lidostā "Rīga" apkalpoto pasažieru skaits pieaudzis par 17,4%, salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo periodu, ļaujot Rīgas lidostai ierindoties otrajā vietā Eiropas straujāk augošo lidostu piecniekā lidostu grupā ar 5-10 miljoniem apkalpoto pasažieru. Vidēji Eiropas lidostās pasažieru skaits gada otrajā ceturksnī audzis par 6%.

Lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Ilona Līce norādīja, ka lidosta "Rīga" ir vienīgā no Baltijas valstu lidostām, kas 2018.gadā vairākkārtīgi atzīta par vienu no straujāk augošajām Eiropas lidostām.

"Gada pirmo septiņu mēnešu rādītāji liecina, ka izaugsmi piedzīvojušas gandrīz visas lidostā "Rīga" strādājošās aviokompānijas - gan zemo cenu lidsabiedrības, kuru tirgus daļa veido 28% un kuru tiešo pasažieru skaits pieaudzis par 16%, gan pilna servisa aviokompānijas, gan čartera un biznesa pārvadātāji. Tomēr neapstrīdams tirgus līderis ir nacionālā aviokompānija "airBaltic", kuras pārvadāto pasažieru skaits audzis par 20% un tirgus daļa veido 54,3%," informēja Līce.

Otrs lielākais pasažieru pārvadātājs lidostā "Rīga" ir Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair", kura pirmajos septiņos mēnešos pārvadājusi 605 900 pasažieru jeb par 10,2% vairāk, un kuras tirgus daļa veido 15,2%. Savukārt trešajā vietā ierindojusies Ungārijas zemo cenu lidsabiedrība "WizzAir" ar 355 000 pārvadāto pasažieru jeb 21,1% vairāk.

Starp Baltijas valstu lidostām Rīga saglabā līdera pozīciju, apkalpojot 44% no kopējā pasažieru skaita un 52% no kopējā pārvadātā kravu apjoma.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas "Rīga" ziemas sezonā iespējams doties uz gandrīz 80, bet 2018.gada vasaras sezonā - uz 100 galamērķiem, ko nodrošina 19 aviosabiedrības. 2017.gadā lidosta "Rīga" apkalpoja vairāk nekā sešus miljonus pasažieru - 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

https://vervo.lv/lv/jaunumi/nozares-jaunumi/1684-par-gandriz-31-audzis-lidosta-riga-apkalpoto-kravu-apjoms #vervo #kravu #pārvadājumi #transports #loģistika #avio
Krāj VERVO punktus & SAŅEM DĀVANAS!
https://vervo.lv/lv/kompanija/akcijas/sac-krat #vervopunkti
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded