Profile cover photo
Profile photo
javad oftadeh
1,479 followers -
socialmedia.ir (social media monitoring, measurement and analitics)
socialmedia.ir (social media monitoring, measurement and analitics)

1,479 followers
About
javad oftadeh's posts

Post has shared content
فیلم نشستِ «تلگراف به خیابان‌های انتخابات» که در شانزدهم اسفند در پلی‌تکنیک برگزار شد، بر روی سایت یوتیوب قرار گرفت. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید این جلسه را ببینید؛ جلال سمیعی و جواد افتاده درباره‌ی فضای مجازی و انتخابات سخنرانی کردند؛

قسمت اول:
http://youtu.be/kGLlFFWeKRE

قسمت دوم:
youtube.com/watch?v=79uzwGaC6Mc

قسمت سوم:
http://youtu.be/QrAHCr6IejM

قسمت چهارم:
youtube.com/watch?v=jLjPbSfx9D4

همین فیلم‌ها در آپارات هم هستند:

قسمت اول:
http://www.aparat.com/v/ZQJ21
قسمت دوم:
http://www.aparat.com/v/O0buy
قسمت سوم:
http://www.aparat.com/v/TI0X2
قسمت چهارم:
http://www.aparat.com/v/3Z2NO

فرصت شغلی:
1- طراح رابط کاربری و احیانا تجربه کاربری خلاق و مبتکر
2- طراح گرافیک، وی نیز خلاق و مبتکر
3- تولید کننده محتوا (وب سایت و سوشیال مدیا) 
جهت استخدام در یک شرکت خصوصی معتبر نیازمندیم.
رزومه به javad.oftadeh@gmailلطفاارسال شود.
#نیازمندی‌ها   #بازارکار  

Post has attachment
و حالا بچه دوم‌م منتشر شد smile emoticon
کتاب «تحلیل شبکه‌های اجتماعی» نوشته جواد افتاده با مقدمه‌ای از دکتر یونس شکرخواه از سوی انتشارات ثانیه منتشر شد.
این کتاب همزمان با بیست‌ویکمین نمایشگاه مطبوعات (۱۶ الی ۲۲ آبان‌ماه) منتشر شده و در غرفه انتشارات ثانیه (بخش مطبوعات فرهنگی، غرفه شماره ۲۷۸) به قیمت ۹ هزار تومان قابل عرضه است.
به گزارش انتشارات ثانیه، شبکه‌های اجتماعی آنلاین امروز مهد افکار عمومی و ارتباطات میان‌فردی است. افکار و ارتباطاتی که محققان را وسوسه می‌کند تا به دنبال تحلیل، پژوهش و بررسی آنها بروند. یکی از همین روش‌های پژوهش در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی، تحلیل شبکه‌های اجتماعی است. تحلیل شبکه‌های اجتماعی روش علمی است که روابط بین افراد یا سازمان‌ها را در شبکه‌های یا رسانه‌های اجتماعی بررسی و تحلیل می‌کند.
شکرخواه در مقدمه این کتاب آورده است: این اثر یک مجموعه دو پایه از هستی شناسی و روش شناسی است که تحلیل شبکه‌های اجتماعی را به مثابه محصولی مشترک از همگرایی جامعه‌شناسی، روان‌شناسی اجتماعی، مردم‌شناسی و ارتباطات اجتماعی در برابر علاقه‌مندان به مباحث شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهد. این همگرایی همچنین به ریاضیات و مقولات مرتبط با مهندسی شبکه نیز عمیقا وام‌دار است.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران معتقد است، خواننده این اثر با مطالعه آن در سه مسیر مشخص با رویکردهای مفهومی تحلیل شبکه‌های اجتماعی، با ادبیات و نظریه‌های مربوط به تحلیل این شبکه‌ها و در نهایت با دو نرم افزار رایج در تحلیل این شبکه‌ها آشنا خواهد شد. وجه مهم دیگر کتاب تحلیل شبکه‌های اجتماعی – که به لطف نگارنده برای نوشتن مقدمه‌ای بر آن، پیش از چاپ در اختیار من قرار گرفت – این است که عملا آمیزه‌ای از نظر و عمل است درعرصه شناسایی، اندازه‌گیری مولفه‌ها و کشف روابط و خصیصه‌های در هم تنیده شبکه‌های اجتماعی که در نهایت، تمایلات؛ موجودیت مشارکتی و الگوهای ارتباطی موجود در این شبکه‌ها را نیز به شیوه‌ای ساختمند و مبتنی بر متد به ترسیم می‌کشد.
گفتنی است، کتاب تحلیل شبکه‌های اجتماعی، در پنج فصل تقسیم‌ شده است. فصل اول با عنوان «چیستی تحلیل شبکه‌های اجتماعی» درباره تاریخچه مفاهیم و کارکردهای تحلیل شبکه‌های اجتماعی بحث می‌کند. فصل دوم در عنوان «مفاهیم و سنجه‌های شبکه‌‌های اجتماعی» خلاصه شده است و در آن سنجه‌ها یا همان فرمول‌های اجتماعی عمومی تحلیل شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌شود.
فصل سوم در عنوان «نظریه‌های تحلیل شبکه‌های اجتماعی» به رشته تحریر در آمده است و در آن نظریه‌های شبکه، شش‌درجه جدایی، جهان کوچک و گراف مرور شده است. اما در فصل چهارم به «روش‌های نمونه‌گیری در تحلیل شبکه» پرداخت شده است تا محققان تکلیف خود را با نمونه و جامعه آماری تحلیل شبکه بدانند و در نهایت فصل پنجم «تحلیل شبکه‌های اجتماعی با نود‌اکس‌ال و گفی» به آموزش و معرفی این دو نرم‌افزار می‌پردازد.
Photo

Post has shared content
کارگاه بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی رو 28 اردیبهشت ماه در چهارمین کنفرانس روابط عمومی و صنعت در هتل المپیک در پیش دارم. 
برای #کسب‌وکارها پیشنهاد می‌شود و تمام
کارگاه آموزشی #بازاریابی_محتوا در شبکه‌های اجتماعی در هفته روابط عمومی برگزار می‌شود
«بازاریابی محتوا در شبکه‌های اجتماعی» عنوان کارگاه آموزشی جواد افتاده از پژوهشگران حوزه روابط‌عمومی و شبکه‌های اجتماعی است که همزمان با گرامیداشت هفته روابط‌عمومی در چهارمین کنفرانس روابط‌عمومی و صنعت ارائه خواهد شد.
بازاریابی محتوا، فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می‌شود. به عبارتی، تکنیک خلق و پخش کردن محتوا جذاب، ارزشمند و مرتبط با نیاز مشتری و یا مخاطب هدف اصلی بازاریابی محتوا است .
در این مقاله، تکنیک‌ها، راهکارها و راهبردهای عملی برای حضور کسب ‌وکارها (شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی) در شبکه‌های اجتماعی بررسی می‌شود و در پایان مدل حضور کسب‌وکارهای ایرانی در رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌شود .
http://socialmedia.ir/online-communication/online-public-relations/content-marketing.html 

از مترو که اومدم بیرون بوی پیاز داغ عجیبی منو به خودش جذب کرد. نفهمیدم چی شد که دیدم جلوی میزی که پشت اون چند دیگ آش‌ه ایستادم و به آشپز میگم: «یک پرس آش رشته لطفا!» آشپز: «همه چی بریزم توش؟» من: «بله» آش‌پز: «میبری؟» من: «بله». آش رو گرفتم و رفتم جلوی صندوق که حساب کنم. دو نفر بودند یکی مشغول آش خوردن و دیگری مسول پاچال یا همون صندوق. گفتم: «چقدر تقدیم کنم؟» اون که آش میخورد یک نگاهی عجیب و بلندبالایی به من کرد و بعد در گوش صندوق‌دار یک چی گفت و بعد از اون، صندوق‌دار رو به من: «نمیخواد»! من یک لحظه هنگ کردم و سریع متوجه شدم که بعله اون آقا چون لباس سربازی بر تن بنده دیدن، مرام گذاشتن و آش بنده رو حساب کردن و هرچی اسرار کردم اجازه نداد حساب کنم! 
پ.ن1: هنوز معرفت در این روزگار نامرد هست. هنوز مهربانی و محبت پیدا میشه در این نامهربانی ها 
پ.ن2: از مزایای سرباز بودن اینجور مرام‌های مردم و بخصوص کسانی است که خودشان روزی سرباز بودن و آن حس مشترک را درک می‌کنند. وقتی سربازی با سرباز راحت‌ دیالوگ و ارتباط (خودش کیس مطالعاتی برای هم دوستان ارتباطی عزیز است :) ) برقرار میکنی. مهم نیست سرباز کجا و کی مهم اینکه هستی و باید بگذرونی!

دوستان این پرسشنامه پایان‌نامه ارشد یکی از دوستان خوب من درباره بررسی ابعاد هویتی (فردی، اجتماعی، مذهبی، ملی و مدرن) ‫#‏فیس‌بوک‬ است. لطفا با پرکردن آن به این محقق کمک کنید. 
https://docs.google.com/forms/d/1sB-LbLpNee0mi2OU4mFzv0pj9Gu2Ywbzpj_wskpTcmo/viewform?c=0&w=1

Post has shared content
روزنامه نگاری موبایل به مشهد رسید. بعله :)
مشتاق زیارت دوستانیم
سومین دوره کارگاه آموزشی #روزنامه‌نگاری_موبایل در #مشهد برگزار می‌شود
http://socialmedia.ir/social-media/events/mojo-workshop-3.html
Photo

- شبکه‌های اجتماعی موبایل
+ منظور همان اپلیکیشن‌های پیام رسان 
- مدیریت و فیلترینگ؟
+ هان؟

Post has shared content
استقبال از کارگاه اونم تو یک هفته ثبت‌نام خیلی خوب بود. جدی تصور نمیکردم! 

Post has shared content
خب بالاخره گذر پوست به دباغخانه افتاد!
شنبه جاری کارگاه آموزشی تحلیل شبکه های اجتماعی رو در دانشگاه خودمون شروع میکنم :)) 
هعی علامه هعی 
Wait while more posts are being loaded