Profile cover photo
Profile photo
Meteo Aktuality
1,464 followers -
počasí, meteorologie, hydrologie, klima, předpověď, historie, zajímavosti, teorie, rekordy, extrémní
počasí, meteorologie, hydrologie, klima, předpověď, historie, zajímavosti, teorie, rekordy, extrémní

1,464 followers
About
Meteo Aktuality's posts

Post has attachment
Víte, že předpověď počasí na druhý den najdete našem webu vyjma mimořádností aktualizovanou denně již po 13. hodině?

Post has attachment
Hodně oblačnosti, která patří slábnoucímu frontálnímu systému. Takové je nedělní dopoledne. Oblačnost přináší srážky jen ojediněle a během dne se bude odsouvat dále na východ. (MSG ČHMÚ)
Photo

Předpověď počasí na neděli 26. února 2017
Zataženo místy mrholení, na horách zpočátku sněžení. Odpoledne ustávání srážek a ubývání oblačnosti, večer i na skoro jasno.

Nejnižší teploty: +3 až -2°C
Nejvyšší teploty: 6 až 10°C
Vítr: Z/JZ 2-7m/s, na horách nárazy 15-20m/s
Srážky: do 2mm (Výskyt: 40%)
Tlaková tendence: Slabý až mírný poklesPost has attachment
Březen by měl být podle modelu CFS teplotně nadprůměrný a to mírně. Nasvědčují tomu i střednědobé prognózy, tak uvidíme jak to modelům vyjde. Je nutno počítat i s chladnými vpády, nejbližší nás čeká hned ve středu na první březnový den. Ale převládat by měly vyšší teploty přesahující v maximech 10°C. (NOAA.gov)
Photo

UPOZORNĚNÍ: V sobotu 25.2.2017 nebudou mimořádně na této stránce cca do 20. hodin aktualizovány informace - dovolená. Děkujeme, MA.

Předpověď počasí na sobotu 25. února 2017
Skoro jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost. Odpoledne a k večeru od severozápadu přibývání frontální oblačnosti a později na severozápadě a severu místy mrholení nebo slabý déšť, i mrznoucí, na horách zpočátku sněžení.

Nejnižší teploty: 0 až -4°C
Nejvyšší teploty: 3 až 7°C
Vítr: Z/JZ 2-7m/s
Srážky: do 1mm
Post has attachment
Právě vyšel článek se shrnutím rekordně teplého a větrného počasí v ČR během uplynulého dne. Teploty včera místy zůstaly v minimech nad 8°C a v maximech se dostaly téměř k 18°C. Velmi silný vítr se objevil na vrcholech hor, ale pořádně foukalo i v nížinách. Velmi teplé počasí i silný vítr jsou nyní zatím minulostí.

Post has attachment
Přeháňková činnost ve značně proměnlivé oblačnosti. Takové je páteční počasí za studenou frontou v ČR a okolí. Až slunečno může během několika minut střídat poměrně intenzivní smíšená, sněhová přeháňky či přeháňka s krupkami. Večer budou přeháňky ustávat a dojde k vyjasnění. (meteox.de)
Photo

Post has attachment
Na horách opět sněží a bude do konce týdne. Poté nás čeká oteplení. Sněhové vločky či častěji krupky se objeví i v nížinách. (kamery.humlnet.cz)
Photo

Post has attachment
Silný vítr na území ČR. Nejsilněji fouká na Sněžce a to rychlostí 25m/s, nárazy se tam pohybují kolem 40m/s. Nejslabší vítr je zaznamenán k termínu pozorování na nedaleké stanici Pec pod Sněžkou s pouhými 4m/s. (ČHMÚ)
Photo
Wait while more posts are being loaded