Profile cover photo
Profile photo
Fripito
24 followers -
Fripito your travel and photography guides all around the world
Fripito your travel and photography guides all around the world

24 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
Cestu rájem vám ukáže buď božský Kája nebo náš nový průvodce :). Je zbytečné něco psát, je to opravdu ráj na zemi. Podívejte se na nádherné fotky od cestovatele a fotografa Jana Kokeše. V průvodci najdete skvělé místní tipy jak na ubytování, dopravu nebo jídlo, tak perfektní praktické rady pro fotografy.

Máte pocit, že seychelský ostrov La Digue, novinka mezi našimi průvodci, je pro vás nedosažitelný luxus? Podívejte se na kalkulaci nákladů, kterou připravil autor průvodce. A zjistíte, že Seychely jsou dostupné i pro vás!
https://docs.google.com/…/1OBR7JdFTGv4bih2lnhwVsM7Aib…/edit…
PhotoPhotoPhoto
29.06.17
3 Photos - View album

Post has attachment
Explore industrial city of Ostrava! Must have if you are coming for the multi-genre music festival Colours of Ostrava. Get the best travel & photo tips in our new guide. Download now with 50% discount! #Ostrava #CzechRepublic #industrialarchitecture #travelphotography

Post has attachment
New pick of the week! Explore #Bolivia - gorgeous volcanos, colorful lagoons and the world largest salt lake...Download now to your smart phone and enjoy 50% OFF.
Get all of our travel and photo tips!

Post has attachment
Explore Oklahoma! Embark up to the top of Wichita or Gloss Mountains, come to the Great Salt Plains for digging beautiful salt crystals and enjoy amazing sunset from Talimena Scenic Drive.

Download the new Oklahoma guide with 50% discount only for $3.99 to your smartphone or tablet and get the best travel and photo tips!

Post has attachment
Nový průvodce Oklahomou! Nasbírejte si krystaly na nekonečných solných pláních, trekujte ve Wichita Mountains či Gloss mountains, foťte divokou zvěř nebo si vychutnejte nádherný západ slunce na Talimena Scenic Drvie. Opět pro vás máme tipy a rady na cesty i pro fotografy... Stahujte do mobilu nebo tabletu, právě teď s 50% slevou jen za 3,99 USD.

Post has attachment

Post has attachment
Víte, kdy se vydat do Namíbie? Nejlepší tipy na cesty i pro fotografy najdete nyní na našem blogu bit.ly/2eEcbkK #cestovani #fotocz #Namíbie

Post has attachment
Explore the stunning moderne architecture of Rotterdam! Find the best travel and photo tips in our new guide. Enjoy 50% discount right now!

Post has attachment
Nový tip týdne! Poznejte Azory - věčně zelený a rozkvetlý ostrov! Průvodce nyní s 50% slevou! #tiptýdne #tipnacesty #fototip #travelphotography

Post has attachment
Enjoy amazing photo walk through Washington D.C. Download new photo guide to your smartphone! Right now 50% OFF.
Wait while more posts are being loaded