Profile

Cover photo
Ehsan HDN
1,631 followers|264,064 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
آقا چرا راه دور بریم.
خیلی قبل از این سریال و همه این مسخره بازی هایی در ادامه اش بوجود اومد،
یه نفر روی همین شبکه اجتماعی، فرزند خردسالش تحت عمل جراحی بود،
مادر بچه بیرون غش کرده بوده.
در مورد پزشکانی که بچه رو عمل می کردند نوشته بودن "این پزشکان سنگدل".
دیگه از بعد از اون صفتی که به پزشکا تعلق گرفت به خاطر انجام وظیفه پراسترسشون، بنده دیگه واقعاً انتظار خاصی از مردم و واکنش های احمقانه شون نداشتم.
 ·  Translate
 
اینجا داریم تمرین مهوع بودن میکنیم؟ که کی بیشتر حال به هم زن باشه؟
جدا خیلی مسخره‌ست این بدوبیراه گفتن به تمام دکترها.
دو روز دیگه لابد یه سریال بسازن راجع به مهندسا، اینوریا میرن اعتصاب و اونوریا میان فحش و بدوبیراه به مهندسا؟ چتونه؟
چرا انقدر مهوع شدیم؟ نفرت‌انگیز.
مسابقه‌ست راجع به اینکه کی تخیلش رو بیشتر به کار بندازه و اراجیف بگه؟ مامانمو بردم دندونشو بکشن دکتره اشتباهی پاشو قطع کرد... بچه خواهرمو بردیم آمپول بزنه پرستار از بالای تخت هی مینداختش پایین و میخندید.
همین بی جنبه بازیاست که همه میترسن از اینکه باهاشون شوخی بشه. چون یه شوخی توی سریال بشه پشت بند خنده‌ها همه میگن راست میگه، بخدا که راست میگه و این دکترا همشون همینن.
ما ملت تعمیم بده‌ای هستیم و تا این خصلت رو داریم کسی نباید برنامه طنز راجع به هیچ صنفی بسازه.
 ·  Translate
33 comments on original post
14
Rocky Maninoff's profile photoEhsan HDN's profile photo
8 comments
 
کامنت دومتون رو دیرتر دیدم. :))
 ·  Translate
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
من فکر می کنم آدم باید یه لیست حداکثر 10 تایی داشته باشه،
از فیلم هایی که هر چندسال یک بار باید دوباره (و سه باره، و چهارباره) ببینه.
تعداد چیزای جدیدی که آدم از تجربه های کهنه میتونه بدست بیاره شوکه کننده است.
 ·  Translate
27
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
بعد مثلاً یه عده وقتی تاریخ ایران زمین رو میخونن،
تعجب می کنن که چطور مستشارهای خارجی که در استخدام کشور بودند دلشون بیشتر به حال این کشور میسوخته تا فرزندان خود سرزمین.
 ·  Translate
 
کنفرانس مطبوعاتی کی‌روش، افشاگرانه و در برخی جنبه‌ها تکاندهنده بود! او از «عقرب‌ها و مارهای» کنار «یوزپلنگ‌های» ایرانی‌اش گفت. فقط تکه‌ای از مصائب آقای سرمربی در مورد «سرپرست‌های» کنار تیم‌ملی را بخوانید:
«مسئله به بازی اول دور مقدماتی جام جهانی مقابل ازبکستان در تاشکند بازمی‌گردد. پرواز مشخص شده و بلیت‌ها گرفته شده بود اما ویزاها برای روز بعد ورود به تاشکند و هتل‌ها نیز برای دو روز بعد رزرو شده بودند. زمانی که به فرودگاه رسیدیم نمی‌توانستیم خارج شویم چون ویزا نداشتیم اما پس از طی مشکلات عدیده به هتل رسیدیم اما باز هم هتل نداشتیم و این اتفاق در حالی رخ داد که 48 ساعت بازیکنان تیم ملی نخوابیده بودند. این مسائل راجع به افرادی است که دیگر نمی‌خواهم با آنها کار کنم. او از پول فدراسیون استفاده کرد و دوستانش را به بازی‌های تیم ملی دعوت کرد اما زمانی که وقت پرداخت حق ماموریت کادر فنی و بازیکنان بود، او پول و بودجه فدراسیون را برای دوستانش هزینه کرد و دیگر پولی نداشت. من نمی‌خواهم این افراد کنارم باشند. بگذارید مثال دیگری بزنم. ما در باران و قبل از سفر به اندونزی نیازمند کفش‌های مخصوصی برای بازیکنان بودیم اما این کفش‌ها خریداری نشد؛ چرا که پول‌ها برای دوستان‌شان هزینه شده بود. او لیدرهای استادیوم را در این سفر دعوت کرده بود و به اندونزی آورد تا اسمش را روی سکوها فریاد بزنند. در بحرین نیز اتفاق دیگری با مقامات بحرینی رخ داده بود. 43 پاسپورت را باید به آنها می‌دادند و در حالی که کل تیم 2 ساعت در فرودگاه بحرین معطل شدند، مقامات بحرینی تیم را شمردند و متوجه شدند که ما 42 نفر هستیم. من نمی‌توانم با این افراد کار کنم.
کی‌روش همچنین گفت: مردمِ پرتغال را دزدان دریایی خطاب می‌کنند و ایشان افراد خادم به کشور را جاسوسان و خائنان می‌نامند. نمی‌توانم با سرپرست‌هایی کار کنم که بیش از یک سال پرونده اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد را بسته بودند. اگر من به عنوان مربی کار را پیگیری نمی‌کردم شاید تاکنون هم این دو بازیکن برای ایران بازی نمی‌کردند. نه، من نمی‌توانم با سرپرستانی کار کنم که در صورت من می‌گویند حداقل استانداردهای لازم را برای مربی‌گری ندارم. به این تیم باید احترام بگذاریم با ما یا بدون ما فقط باید تعهد صورت گیرد و دیگر با وعده و وعید نمی‌شود. نمی‌توانیم سرپرستانی که فقط به دنبال عکس گرفتن هستند در کنار تیم داشته باشیم. باید سرپرستی انتخاب شود که کارش را بلد باشد. به ویژه افرادی که به دنبال منافع شخصی‌شان نباشند.»
 ·  Translate
کنفرانس مطبوعاتی کی‌روش، افشاگرانه و در برخی جنبه‌ها تکاندهنده بود! او از «عقرب‌ها و مارهای» کنار «یوزپلنگ‌های» ایرانی‌اش گفت. فقط تکه‌ای از مصائب آقای...
47 comments on original post
9
Daniel Jafari's profile photoMahdi M's profile photo
2 comments
Mahdi M
 
نوت عالی
 ·  Translate
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
 
به هر دلیل که «مهران مدیری» می‌تواند درباره پزشکان سریال طنز بسازد، به همان دلیل پزشکان هم حق دارند به کار او خرده بگیرند و اعتراض کنند.
این چه منطقی است که یکی می‌تواند درباره یکی دیگر حرف بزند، اما آن یکی حق ندارد اعتراض بکند؟
آیا اگر کسی به چیزی نقد دارد، یعنی درست می‌گوید و نقد شونده اگر حرف بزند یعنی ظرفیت ندارد؟ آیا نمی‌شود بر نقد هم نقد وارد باشد؟

#درحاشیه #مهران_مدیری #طنز #اعتراض #پزشک
 ·  Translate
2 comments on original post
11
Modjtaba Fard's profile photo
 
حق نقد یا حق ننه‌من‌غریبم‌بازی؟!
 ·  Translate
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
 
این وطن، وطن نشود!


دکتر «صدرالدین الاهی»، در بخشی از کتاب تازه منتشر شده گفت و گوهای‌اش با «سید ضیاءالدین طباطبایی»، خاطره جالبی از درگذشت دکتر مصدق تعریف می‌کند. وی می‌گوید یکی از جلساتی که برای گفت و گو به سراغ سیدضیاء رفته بودم، او روزنامه‌ای را که به دست‌اش رسید برداشت، چهره‌اش در هم رفت و گفت «انا لله و انا الیه راجعون». سپس برخاست و گفت شما اینجا منتظر باشید من بر می‌گردم. پس از رفتن‌اش دیدم در روزنامه خبر درگذشت دکتر مصدق منتشر شده است. کمی که گذشت و سیدضیاء برگشت آشفته بود. گفت: «نه آقا. این مملکت، مملکت بشو نیست». دکتر الاهی علت را جویا می‌شود. سید ضیاء می‌گوید خبر فوت دکتر مصدق را که خوانده، بلافاصله به سراغ شاه رفته و از او خواسته است که به مناسبت درگذشت «نخست وزیر پیشین» مراسم ترحیمی در مسجد سپهسالار برگزار شود. شاه اما با کینه عمیقی که نسبت به مصدق دارد، مخالفت می‌کند. ابعاد این خاطره زمانی جذاب‌تر می‌شود که به یاد بیاوریم که دکتر مصدق در طول دوران نمایندگی خود همواره یکی از بزرگترین مخالفان سیدضیاء بود تا جایی که برای رد اعتبارنامه نمایندگی او نطق‌های مفصلی می‌کرد. (سید ضیاء برای ترتیب دادن کودتای ۱۲۹۹ از انگلستان پول گرفته بود که خودش هم به این امر اعتراف داشت و مصدق به همین دلیل او را وطن‌فروش می‌دانست) با این حال، دشمن پیشین مصدق، آنقدر از سیاست می‌فهمید که این عرصه جای کینه‌توزی‌ها و عداوت‌های شخصی نیست. مصدق هم هرچه بود، نامی نبود که بتوان از تاریخ سیاسی کشور حذف‌اش کرد. اما شاه چنین درکی نداشت.

محمدرضا شاه، فرزند همان رضاخان قلدری بود که به یاری گروهی از نخبگان سیاسی کشور «رضا شاه» شد اما به هیچ کدام‌شان رحمی نکرد. آنان که در به قدرت رسیدن رضاشاه سهیم بودند اما همگی به دست او به قتل رسیدند فهرست بلندبالایی را تشکیل می‌دهند. از خود سیدضیاء (که البته این یکی جان سالم به در برد) گرفته تا «علی‌اکبرخان داور» و «تیمورتاش» و «جعفرقلی‌خان سردار اسعد بختیاری» و «ارباب کیخسرو شاهرخ». تازه این فهرست، جدای از اسامی بزرگ دیگری همچون مصدق، مدرس، «تقی‌زاده»، «محمدتقی‌خان پسیان»، «صولت‌الدوله»، «میرزاده عشقی»، فرخی یزدی و «تقی ارانی» و ده‌ها آزادی‌خواه و سیاست‌مدار دیگر است که همگی به ویژه در مشروطه خواهی این کشور نقشی پررنگ داشتند اما توسط رضاشاه یا به قتل رسیدند یا تبعید و منزوی شدند. عجیب نبود فرزند خلف چنین پدری نیز رجال سرشناس کشور را یکی یکی از صحنه روزگار خارج کند و حتی از بر زبان رفتن نام آن‌ها  نیز به وحشت بیفتد. گویی بنابر روایت رسمی سلطنت پهلوی، تاریخ ایران زمین از زمان قاچار تا میانه دهه پنجاه شمسی تنها در دو چهره خلاصه می‌شد: رضاشاه و محمدرضاشاه!

* * *

«کوه راشمور» در ایالت «داکوتای جنوبی» آمریکا، از ۹۰ سال پیش تا کنون بنای یادبود مشهوری را در دل خود جای داده است. چهره چهارتن از مشهورترین روسای جمهور تاریخ این کشور که به طرزی زیبا در دل کوه کنده‌کاری شده‌اند. «آبراهام لینکلن»، «تئودور روزولت»، «توماس جفرسون» و «جرج واشنگتن» روسای جمهوری هستند که قطعا هر یک، چه در زمان حضورشان در قدرت و چه بعدها مخالفان و موافقانی داشته‌اند. تردیدی نیست که تمامی مردم آمریکا در مورد عملکرد این چهار سیاست‌مدار اتفاق نظر ندارند، اما در عین حال، هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که اگر امروز، آمریکا، آمریکا است، با تمامی خوبی‌ها و بدی‌های‌اش، این چهارتن نیز نقش پررنگی در بنای این کشور بازی کرده‌اند. این، ویژگی بارز آمریکایی‌ها و البته بسیاری از کشورهای بزرگ جهان است که به تاریخ خود، به ویژه، به روند تکامل سیاسی خود احترام می‌گذارند و آن را با تمام خوبی‌ها و بدی‌های‌اش می‌پذیرند. سیاست‌های آمریکا هم گاه تغییرات عمده‌ای می‌کند. زمانی حمله به ویتنام یک حماسه ملی خوانده می‌شود و زمان دیگری از آن به عنوان یک لکه سیاه یاد می‌شود. اختلافات بنیادین «اوباما» با «جورج بوش» را همه ما طی این چند سال گذشته به چشم خود دیده‌ایم، اما چیزی که قطعا هیچ گاه به چشم نخواهیم دید آن است که یکی از این روسای جمهور سعی کند اساس وجود گذشتگان را انکار و نام آنان را از فهرست تاریخ حذف کند.

* * *

هنوز چهار دهه هم از انقلاب ما نگذشته است. مجموع شمار روسای جمهور و نخست‌وزیران این انقلاب در کل به زحمت به عدد ۱۰ می‌رسد. با این حال، از مجموع تمامی این چهره‌ها، هیچ رییس جمهور یا نخست وزیر «سابق»ی وجود ندارد که امروز مغضوب بالاترین هسته قدرت قرار نگرفته باشد. به جز شخص آیت‌الله خامنه‌ای که از مقام ریاست‌جمهوری به رهبری نظام رسید، تنها هاشمی رفسنجانی است که توانسته، علی‌رغم کدورت‌های بسیار هم‌چنان خود را تا حدودی در صحنه رسمی سیاست حفظ کند. (هرچند او هم در جریان انتخابات سال ۹۲ رد صلاحیت شد) نخستین نخست وزیر انقلاب حتی پس از مرگ‌اش هم هنوز خارج از خطوط قرمز نظام قرار دارد و نخستین رییس جمهور انقلاب هنوز امکان بازگشت به کشور را ندارد. نخست وزیر هشت سال دوران جنگ بدون برگزاری محاکمه در حصر خانگی به سر می‌برد و رییس جمهور هشت ساله دوران اصلاحات بدون حکم قضایی «ممنوع‌التصویر» شده است. بماند که حتی «محمود احمدی‌نژاد» که زمانی نظرش به نظر رهبری نزدیک‌تر بود نیز این روزها حال و روز چندان بهتری از دیگر هم‌تایان‌اش ندارد. گویی، بنابر روایت رسمی حاکم، تاریخ چهار دهه این انقلاب تنها از یک شخص تشکل شده است: «حضرت آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای» که چهل سال تمام در میان یک عده خائن و خودفروخته و بی‌بصیرت (که حتی ذکر نام‌شان هم ممنوع است) محاصره بوده!

* * *

چند روزی است که از درگذشت مادر سیدمحمد خاتمی می‌گذرد. رییس جمهور پیشین کشور، که بدون نیاز به ارایه گواه و سند و مدرک، نفوذ و محبوبیت بالایی در بخشی از بدنه اجتماعی و نخبگان دارد. در این مدت، از رییس جمهور و رییس مجلس گرفته، تا وزیر خارجه و وزیر فرهنگ و بسیاری از رجال سیاسی کنونی و سابق کشور، پیام تسلیتی خطاب به ایشان صادر شده است؛ با این حال، شخص رهبر نظام ترجیح داده‌اند در این باره سکوت کنند. این در حالی است که همین چند روز پیش آقای خاتمی، درگذشت خواهر رهبری را به ایشان تسلیت گفته بودند. خودداری از پاسخ به این تسلیت، که حتی خارج از مرزهای سیاست‌ورزی، در عرف و فرهنگ ایرانی نشان‌گر حداقلی از ادب و اخلاق است، من را صرفا به یاد همان خاطره سیدضیاء از اوج کینه‌توزی شاهنشاه به شخص دکتر مصدق می‌اندازد تا ناخودآگاه دچار این دلهره شوم که نکند این وطن، وطن نشود!
 ·  Translate
دکتر «صدرالدین الاهی»، در بخشی از کتاب تازه منتشر شده گفت و گوهای‌اش با «سید ضیاءالدین طباطبایی»، خاطره جالبی از درگذشت دکتر مصدق تعریف می‌کند. وی می‌گوید یکی از جلساتی که برای گفت و گو به سراغ سیدضیاء رفته بودم، او روزنامه‌ا...
6 comments on original post
13
1
Mostafa M's profile photo
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
The Simpsons has done it again.
28
1
‫کتی یون‬‎'s profile photoFatemeh Abed's profile photo
 
مكارم از نوع سيمپسون :))))))
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
1,631 people
Ali TOPÇU's profile photo
Maryam Mhk's profile photo
samira s's profile photo
mahsa zn's profile photo
‫تیام شهاب‬‎'s profile photo
‫فواد محمدی‬‎'s profile photo
Mad Roodgoli (Jeff)'s profile photo
Qasim Ali's profile photo
Zoh Re's profile photo

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
انیمهUnlimited Blade Works : Fate/Stay Night که بر اساس یک رمان تصویری یا VN به همین نام ساخته شده، یکی از بهترین انیمه هایی بود که این چند وقته دیدم. برای منی که خود رمان رو خونده بودم(داستان انیمه بخش دوم رمان تصویریه، جایی که شخصیت اول زن Tohsaka Rin ه ) از لحاظ داستانی شاید خیلی تازه نبود (هر چند که به چندتا از سوالایی کوچیکی که توی رمان مطرح میشه برای خواننده ولی توی متن جوابی براشون نیست جواب داده میشه) ولی خوش ساخت بودنش باعث شده تا قسمت 15 که این هفته اومد منو با خودش بکشه.
جلوه های بصری خیلی خوب کار شدن که برای یه انیمه که بخش مهمیش در مورد جنگیدنه خیلی نکته مهمیه.
داستان پردازی واقعا خوب بوده، و واقعاً تا اینجا فکر نمی کنم نکته نگفته ای رو از متن باقی گذاشتند، که با توجه به فوق العاده طولانی بودن کل رمان تصویری واقعاً کار بزرگیه.
به نظرم اگر سابقه انیمه دیدن دارید و جزو آدم هایی نیستید که فکر می کنن "کارتون مال بچه هاس" این رو از دست ندید.

پ.ن : اگر از مینی تونز دانلود می کنید و توانایی این کار رو دارید، خواهش می کنم به سایتشون کمک کنید. سایت آرشیو تقریباً کاملی از انیمیشن های متفاوت با کیفیت خیلی خوبه و واقعاً کارشون بی نظیره. خیلی خوبه اگر بتونن ادامه بدن.

پ.پ.ن : ترجمه اسم انیمه غلطه. شما وقتی دارید اسم انگلیسی ای که یک ژاپنی انتخاب کرده رو ترجمه می کنید، بیشتر باید دنبال فهمیدن منظور نویسنده باشید، نه معنای دقیق کلمات.
عبارت STAY NIGHT در واقع چیزی شبیه به Eternal Night بوده. شبی که تا بی نهایت ادامه خواهد داشت.
از Unlimited Blade Works چیزی نمیگم چون Spoiler داره و اگر کسی انیمه رو نگاه کنه، متوجه داستان میشه.
 ·  Translate
8
‫حاج مسوت‬‎'s profile photoEhsan HDN's profile photo
4 comments
 
+حاج مسوت ترجمه انگلیسی.
 ·  Translate
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
تذکر دادن هم انگ "مشکل ژنتیکی" و ملانقطی میخوره.
البته خود ملانقطی که توهین قدیمی ایه نشون میده که ما از دیرباز انسون هایی بودیم مغرور؛ و با یادگیری و پذیرش اشتباه مخالف.
 ·  Translate
 
شما یادتون نمی‌آد؟ دیگه این دفعه یادتون بیاد. یه زمانی اونایی که غلط می‌نوشتن می‌ترسیدن کسی مسخره‌شون کنه. الان اونایی که درست می‌نویسن بیشتر می‌ترسن. قبول کنید زمونه‌ی بدی شده.
 ·  Translate
2 comments on original post
20
‫ا مید‬‎'s profile photoEhsan HDN's profile photoArsham Dayyani's profile photo
3 comments
 
نوت خودت!:))
 ·  Translate
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
 
#از_لحاظ_شباهت_ریزه_خواران_در_هر_زمان
تکفیر قائم مقام فراهانی:
...بعد ازغلبهٔ روس بر ایران(منجر به عهد نامهٔ گلستان) چند سال گذشت، فتوای جهاد علیه روسیه از سوی علما صادر شد .در جلسه ای، فتحعلیشاه از قائم مقام پرسید:<< نظر شما چیست؟>> ایشان در قالب سؤال از شاه پرسید: « عایدی و مالیات شما چقدر است؟>> شاه گفت : <<سالانه شش کرور >> بعد پرسید : <<مالیات روسیه چقدر است؟>> گفت : <<ششصد کرور >> قائم مقام گفت : «عقل حکم میکند کسی که شش کرور دارد با کسی که ششصد کرور دارد در نیاویزد!» جیره خواران ،متعصبین و متملقین شاه ، با هتاکی قائم مقام را مورد شماتت قرار دادند، که او به شاه توهین کرده است! فردای آنروز حکم تکفیر قائم مقام در تبریز پخش شد، به خانهٔ وی حمله و آنرا غارت کردند! نهایت ایشان به مشهد تبعید شد، جنگ با روسیه آغازشد و با شکست مواجه گردید ومتاسفانه قرار داد ننگین «ترکمن چای» تحمیل شد وازآن طرف ریزه خواران همه فرار کردند!

باستانی پاریزی
 ·  Translate
26 comments on original post
7
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
کسایی که میگن خدا یه عقلی به فلانی بده یه پولی هم به ما، به درستی میدونن که با وجود پول به عقل نیاز خاصی نیست.
 ·  Translate
15
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
دروغ چرا، من آدما رو بر اساس سلیقه موسیقیشون واسه خودم رتبه گذاری می کنم.
خیلی ام مفید بوده. از خیلی ارتباطات بیخود جلوگیری کرده خیلی ارتباطات مطلوب به وجود آورده.
 ·  Translate
26
1
Homa SaAdat's profile photo‫علی م‬‎'s profile photoEhsan HDN's profile photoMad Roodgoli (Jeff)'s profile photo
20 comments
 
+علی م آقا ما از شما درس موسیقی شعر می گیریم، شما باید ما رو رتبه بندی کنید قربان.
 ·  Translate
Add a comment...

Ehsan HDN

Shared publicly  - 
 
ساعت زمین تموم شده من دلم نمیاد چراغا رو روشن کنم.
توی تاریکی نشستم دارم Island Blues از Koop& Ane Brun گوش میدم و چای میخورم.
میخوام هر هفته واسه خودم ساعت زمین بذارم.

 ·  Translate
25
3
‫سپینود ناجیان‬‎'s profile photoshokoofe j.k's profile photoSahra AD's profile photo
Add a comment...
People
Have him in circles
1,631 people
Ali TOPÇU's profile photo
Maryam Mhk's profile photo
samira s's profile photo
mahsa zn's profile photo
‫تیام شهاب‬‎'s profile photo
‫فواد محمدی‬‎'s profile photo
Mad Roodgoli (Jeff)'s profile photo
Qasim Ali's profile photo
Zoh Re's profile photo
Basic Information
Gender
Male
Story
Tagline
You can't run from G+.
Links
YouTube