Profile cover photo
Profile photo
Ali Ayaz
About
Posts

Post has attachment
Malum bugün önemli bir gün ; Trabzonsporlular öncülüğünde (diğer renklerden pek destek görülmese de böyle diyoruz) temiz futbol amaçlı eylemler olmakta ve bende bu konuda bir iki kelam etmek istedim bu taraftarın bir üyesi olarak…
 Temiz futbol eylemlerini ve temiz futbol amaçlı panelleri gündeme getirmeyerek veya –ki böyle- özellikle gizleyerek ne yapmaya çalıştığını iyice açıklayan bir medyamız ve federasyonumuz var. Sadece Türkiye’de değil Avrupa'nın da birçok yerinde yapılan temiz futbol eylemleri herkese de – tüm renklere- örnek olmalıdır.
Hem amaçladığı hem de yaptığı sorunsuz eylemlerle eylemin bir açığını , kötü yanını arayan zihniyete de her hafta ve her yapılan yerde ders vermektedir.Medyanın ve federasyonun bu denli görmemeye çalışması temiz futbola karşı duruşundan başka hangi ifade ile açıklanabilir ki ; aksi takdirde gelip yanımızda durup bize destek vermezler miydi ?
Şunu da bilmelidir ki herkes amaç Trabzonspor’un çalınan kupası değildir; fakat bu amacın-temiz futbolun-peşinden koşan,bunu isteyen hep ötekilik çeken Trabzonspor taraftarıdır. Asıl gaye temiz futbol içinde temiz mücadele etmektir.Temiz futbola kirli ellerin girip bayrak kaldırmasına,düdük çalmasına engel olmaktır.Bunu Trabzonspor taraftarının başlatmış olması sadece bizim amacımız olduğunu da göstermez.Temiz futbol isteyen herkes destek olmalıdır. Bedenen olmasa da fikren ve gönülden bu amacın yanında olunmalıdır.
Biz Trabzonsporlular olarak yıllarca öteki , dışarıdan gelip huzuru bozan –statükoyu yıkan- muamelesi gördük,aslında inkarda etmedik;evet biz ötekiydik, başkaydık güçlüye karşı hep dik duran boyun eğmeyendik. Fakat bugün güçlüler-güçsüzler değil temizler-kirliler oyunu oynanmakta  ve biz yine doğrudan yana,doğru taraftayız. Bizim gibi , tüm Trabzonsporlular gibi temiz futbolun ,temiz siyasetin içinde olmak isteyenler ,kirli her şeyi temizlemek isteyenlere kapımız her zaman açıktır. Kısaca temiz futboldan temiz mücadeleden yana olan herkesi yanımızda görmek isteriz…
FAKAT BİR GÜN DEĞİL HER GÜN.!!!
İşte bu yüzden toplum içinde yer etmişliğimiz olan öteki kavramına rağmen-rağmen desem de biz memnunuz- bize sempati duyulması davalarımızdaki ve amaçlarımızdaki kutsiyeti ve haklılığı gözler önüne sermektedir.
Bu bilinenleri tekrar tekrar yazmak ve görmeyenlerin gözüne sokmak ise boynumuzun borcudur.
Amacımızın hiçbir zaman teneke olmadığını, temel amacın TEMİZ futbol, TEMİZ mücadele ve TEMİZ alınteri olduğunu iyice kavramalıyız. İşte bu amaçla SESSİZ fakat gösterişli,ASİ fakat arbadesiz HIRÇIN ama yırtmadan,yıpratmadan Temiz Futbol Eylemleri devam edecektir. Giden-gitmeyen destek veren herkesin ayağına ve yüreğine sağlık…      
Dipnot : Fenerbahçeli yöneticinin zararlı dediği bu eylemlerin anlattığım gibi ne arbedeli bir eylemi olmuştur ne de bir tek kişiyi rahatsız edici açıklaması ; gocunan yöneticimizin taraftarının yaptığı tek eylem Çağlayan’da olan arbedeli  kargaşanın fazlaca olduğu eylemdir ; kendilerini her zaman sütten çıkma ak kaşık sanmaları her türlü pisliği barındırmalarından mıdır acaba?
                               ALİ AYAZ
                               https://twitter.com/trbznlugnc61
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded