Profile cover photo
Profile photo
Biblioteknik
3 followers -
#dijitalyayıncılık #ekitap #EPUB3 #ecom #egt #edu #edtech
#dijitalyayıncılık #ekitap #EPUB3 #ecom #egt #edu #edtech

3 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
TÜBİTAK 5000 için örnek e-kitap ve e-ders uygulamaları videomuz yayınlandı. Proje hazırlığında olan akademisyenlerimize katkıda bulunmasını umuyoruz.
Add a comment...

Post has attachment
TÜBİTAK 5000 Projelerinde Biblioteknik ağırlığı

3. Çağrıda desteklenmesine karar verilen 7 e-kitap projesinden 3’ü başvuru hazırlıklarını Biblioteknik ile yaptı ve projelerini Biblioteknik’le gerçekleştiriyor.

http://www.biblioteknik.com/tubitak-5000-proje-sayfasi/
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
E-öğrenme için yaratıcı çözümler

İnteraktif e-kitaplarınız için gereken tüm hizmetler tek noktada. Ses ve görüntü kayıt stüdyosu, HD, 2K, 4K çekim, özel efektler, 3D ve 2D animasyonlar, interaktif uygulama tasarımı, compositing. http://www.biblioteknik.com/biblioteknik-studio/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Çocuk Kitaplarını Dijitale Taşıyoruz

Çocuk kitapları dijital yayıncılığın en çok heyecan yaratan alanlarından biri. Biblioteknik EPUB3 formatının olanakları, etkileşimli kitaplar alanındaki yetkinlikleri yanı sıra dijital kitapların pedagojisine dair araştırmaları ve çözümleriyle de yayıncılarımızla etkin bir işbirliği içine giriyor.

Mevcut kitapların dijital alana taşınması söz konusu olduğunda çocuk kitapları alanı çok fazla özgün çözüm ve esneklik gerektirir. Ülkemizde ilk interaktif çocuk kitaplarını uygulayan ekibimiz yüzeysel olanın ötesine geçerek yayınevlerimizin editörleri ile birlikte üretiyor.

Doğrudan dijital olarak tasarlanıp üretilecek kitaplar için farklı formatların tüm etkileşimli uygulama seçeneklerini ve Biblioteknik Studio‘nun geniş olanaklarını size sunuyoruz.
Add a comment...

Post has attachment
Akademik Kitaplar Yeniden Tanımlanıyor

EPUB3 formatının sağladığı olanaklar akademik e-kitapları yepyeni bir boyuta taşıyor. İnteraktif uygulamalar, multimedya kullanımı, animasyon, simülasyon ve 3 boyutlu nesnelerin kitap içinde yer bulmasıyla yazar ve okur arasındaki etkileşim bir üst düzeye çıkıyor.
Biblioteknik EPUB3 formatı üzerindeki yetkinliği ile etkileşimli öğrenme nesneleri alanındaki birikimini ve olanaklarını bir araya getiriyor. Böylece yeni öğrenme deneyimine kapı açan zengin içerikli akademik kitapların üretimi için gereken her şey tek noktada bir araya gelmiş oluyor.
Add a comment...

Post has attachment
Dünyanın 11. büyük kitap ekonomisi Türkiye

2015 yılı verileriyle Türkiye’de kişi başına 8 kitap basıldı, sektör adet bazında %10.6 büyüdü ve dünyanın 11. büyük kitap ekonomisi olduk.
2015 yılında toplam 620.751.618 adet kitap üretildi. Bu kitaplar için 384.054.363 adet bandrol satın alındı. Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılında ilk ve orta öğretim öğrencilerine 236.697.255 adet ücretsiz ders kitabı dağıttı.
Türkiye’nin nüfusu 77.695.904. Toplam kitap sayısının nüfusa oranına göre, 2015 yılında kişi başına 8 kitap düştü.
Add a comment...

Post has attachment
Hizmetlerimiz EPUBZone’da

EPUB dünyasının bir numaralı bilgi ve iletişim kaynağı EPUBZone, “EPUB Solutions Showcase” bölümünde Biblioteknik hizmetlerine de yer verdi.
EPUBZone IDPF (International Digital Publishing Forum) tarafından EPUB dünyasının iç iletişimini güçlendirmek ve standardı geliştirmek için oluşturduğu bir bilgi, iletişim ve topluluk portalı. EPUB Solutions Showcase bölümünde ise dünyada EPUB2 ve EPUB3 standartlarında dijital yayıncılık teknolojileri ve hizmetleri üreten firmaların bilgileri ve hizmetleri listeleniyor.
Add a comment...

Post has attachment
Biblioteknik IDPF üyesi oldu

Biblioteknik, IDPF‘e (International Digital Publishing Forum) üye olarak kabul edildi. Uluslararası açık e-kitap formatı olarak EPUB formatını ortaya çıkaran, bunun son güncel sürümü olan EPUB3 formatını oluşturup destekleyen ve bu formatın kullanımını yaygınlaştırmak üzere Readium Foundation‘u kurarak okuyucu desteği sağlayan IDPF’e e-kitap dünyasının önde gelen kuruluşları üye olarak katkıda bulunuyor.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded