Profile cover photo
Profile photo
Bhig Baza Hoteli
About
Bhig's posts

Post has attachment
Najdłuższe połączenie bezpośrednie na świecie, otwarto 5 lutego 2017 z Dohy do Auckland w Nowej Zelandii a otworzyły je Qatar Airways. Rejs trwa 17 godzin i 30 minut. Nowa trasa katarskiego przewoźnika biegnie nad pięcioma krajami i przez pięć stref czasowych. Jej długość to ponad 14,5 tys. km.Połączenie obsługiwane jest Boeingiem 777 . Ciekawa mapa - film, jak codziennie wygląda nad nami niebo .


Post has attachment
Dziś pokazał się RAPORT Oxfamu ( międzynarodowa organizacja humanitarna, zajmującą się walką z głodem na świecie i pomocą w krajach rozwijających się) dotyczący nierówności majątkowych na świecie
I tak czytamy w nim:
a) ośmiu ludzi na świecie dysponuje majątkiem porównywalnym z zasobami biedniejszej połowy ludzkości.
b) CEO dużej amerykańskiej spółki giełdowej zarabia rocznie tyle, co 10 tys. ludzi zatrudnionych w fabryce tekstyliów w Bangladeszu.
W ciągu następnych 20 lat 500 superbogaczy przekaże swoim spadkobiercom 2,1 biliona dolarów (dla wyjaśnienia: nasz bilion i anglosaski „trillion” ma dwanaście zer). To więcej niż PKB Indii, gdzie żyje 1,3 mld ludzi.
No comment z mojej strony, choć nasuwa się myśl, że Medyceusze piją szampana, że ktoś ich godnie zastąpił po ich wymarciu.
Cały raport w języku angielskim na stronie
http://policy-practice.oxfam.org.uk/publications/an-economy-for-the-99-its-time-to-build-a-human-economy-that-benefits-everyone-620170


Post has attachment
Happy New Year 2017
Photo

Post has attachment
To, że klimat się wokół nas zmienia to czujemy wszyscy - jest jakby cieplej a ostatnia sroga zima była huuu huuu a może i jeszcze wcześniej. To wymusza zmianę przyzwyczajeń ludzi zwierząt i roślin co do wegetacji zimowej.Zmienia się powoli kultura upraw. stąd cieszy taka wiadomość z tego tygodnia, że Parlament Europejski zatwierdził w imieniu UE ratyfikowanie światowego porozumienia klimatycznego, które ma pomóc utrzymać wzrost globalnych temperatur na poziomie mniejszym niż 2 stopnie Celsjusza w stosunku do epoki przedindustrialnej.
"Dzięki temu głosowaniu otwieramy drogę do tego, by porozumienie weszło w życie na całym świecie" - powiedział szef PE Martin Schulz. "Europa pokazuje, że jest zdolna do wielkich rzeczy, jeśli łączy swoje siły i ambicje" - podkreślał szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
Na głosowanie nad ratyfikacją specjalnie na sesję Parlamentu Europejskiego do Strasburga przyleciał sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Jak podkreślał wejście w życie umowy z Paryża oznacza przejście do gospodarki niskoemisyjnej i wejście na drogę bezpieczniejszej przyszłości, która będzie służyła następnym pokoleniom.
Zawarte pod koniec 2015 roku porozumienie będzie mogło wejść w życie w 30 dni po zdeponowaniu aktu ratyfikacji w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, czyli jeszcze przed zaplanowanym na listopad kolejnym światowym szczytem klimatycznym w Maroku. W związku z tym będzie się tam mogło odbyć pierwsze posiedzenie stron, które zaakceptowały umowę i zacznie się praca nad jej implementacją.
Dotychczas ratyfikacji porozumienia paryskiego dokonały 62 kraje sygnatariusze umowy odpowiadające za 42 proc. światowych emisji. Tymczasem do wejścia w życie umowy potrzeba ratyfikacji przez 55 krajów odpowiadających za 55 proc. światowych emisji gazów cieplarnianych. Zgoda UE, która odpowiada za ok. 12 proc. światowych emisji, przypieczętowuje porozumienie.
Photo

Post has attachment
Jako że o gastronomii też pisze to taki news. Rolnicy w Polsce bez pośredników ( co jest praktykowane na całym świecie i na wszystkich kontynentach bez żadnej łaski władz rządzących w danym kraju) będą mogli sprzedawać dżemy lub sery wytworzone w swoich gospodarstwach.Ma to ułatwić sprzedaż rolnikom i zwiększyć dochody gospodarstw.Przede wszystkim będzie można z gospodarstwa sprzedać nie tylko produkty rolnicze nieprzetworzone, ale też przetworzone produkty roślinne. Do 20 tysięcy będzie zwolnienie z podatku dochodowego, powyżej - 20 tysięcy podatek ryczałtowy(tutaj państwo nawet to, że człowiek chce przeżyć, chce opodatkować). Rolnik będzie mógł sprzedawać swoje wyroby w gospodarstwie lub na targowisku. Do tej pory mógł handlować tylko płodami zebranymi z pola. Nowe rozporządzenie ministra rolnictwa w tej sprawie ma obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku. O tym wszystkim poinformował minister rolnictwa 26.09.2016 , hmm niestety, nic już minister nie wspomniał o GMO o Umowie tzw. CETA (budząca dużą falę protestów w Europie Zachodniej tych co nie chcą jeść tworzyw sztucznych i małych producentów jeszcze naturalnej żywności) , którą rząd poparł, która przede wszystkim dla nas Konsumentów nie jest tak zdrowa, jak sprzedawane przez rolników płody rolne bezpośrednio z gospodarstwa czy to przetworzone czy też nieprzetworzone.Kto pamięta jak kiełbasa w sklepie miała rzeczywiście skład kiełbasy a nie wody i innego badziewia?albo że boczek, to było najtańsze obok parówek mięso, a teraz? Na pewno nie pamiętają tego ludzie urodzeni w Polsce po 1990 roku to dla nich są organizowane m.in. takie imprezy jak Smaki Regionów, gdzie mogą zobaczyć nie tanie, ale naturalnie wytwarzane produkty żywnościowe - zobacz zdjęcia 2016 (nie wydaje Wam się, że na pewnym kontynencie, gdzie mieliśmy nie mieć a mamy wizy wjazdowe choć są naszymi przyjaciółmi, do którego należy 90% światowych social-mediów i trendy ich kształtowania, ludzie tam od żywności GMO są jakby szersi,więksi i w ogóle?ach to od słodyczy i tłuszczu i braku ruchu:).Najgorsze, że wmawia się, że GMO wyżywi cały Świat, nawet Afrykę, gdy tyle miliardów ton dziennie jedzenia ląduje w koszu, bo ile jest wstanie człowiek zjeść?) 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
28.09.2016
51 Photos - View album

Post has attachment
Chiny przez 26 lat zbudowały z własnych środków 111.900,00 km (wg stanu na 2015 rok) autostrad i dróg ekspresowych natomiast wyremontowały lub zbudowały od podstaw w zróżnicowanych terenie w latach 2011-2015 aż 1 milion km dróg z łącznej długości 4,5 miliona km dróg o innej randze. Polska w czasie 26 lat z funduszy PHARE i innych funduszy unijnych i wkładu własnego zbudowała lub wyremontowała ok.3129,1 km (wg stanu na 2016 rok GDDKiA) dróg ekspresowych i autostrad.Ciekawa jest również chińska inwestycja najdłuższego Mostu na świecie, który połączy Hong Kong na wschodzie i Zhuhai i Makau na zachodzie. Budowa 55-kilometrowego mostu rozpoczęła się w 2009 roku, a zakończenie planowane jest w 2016 roku .. czas przejazdu z Zhuhai lub Makao do Hongkongu zostanie zmniejszony do 30 minut z obecnych trzech godzin Czujecie ile jeszcze jest do nadrobienia? :) W kolejnictwie i żegludze śródlądowej w Państwie Środka wygląda podobnie, chińczycy odskoczyli od innych państw w tym UE o kilka długości do przodu.
Photo

Post has attachment
Podróżując po świecie możemy za darmo oglądać i podziwiać dzieła sztuki, charakterystyczne dla danego regionu...zobaczcie ciekawsze z nich.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Oryginalne_Rzeżby
28 Photos - View album

Post has attachment
Na pólkuli północnej naszego globu rozpoczyna się astronomiczne LATO - czas wzmożonej turystyki, której sprzyjają wakacje. Natomiast na półkuli południowej lata nie ma już 3 miesiące- skończyło się:)
Photo

Post has attachment
Wybieracie się gdzieś na nocleg, posiłek, zwiedzanie i wierzycie ślepo w sugestie reklamy te miejsca promujące? Warto sprawdzić w kilku niezależnych żródłach co o nich piszą. Uwzględniając "poprawki na wszechobecny content marketing" i "świnki" podkładane takim miejscom przez subiektywych złośliwców i zazdrośników :)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-06-16
10 Photos - View album

Post has attachment
Podobno, dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku. Pocałunek – akt polegający na kontakcie ust z ciałem innej osoby (np. ustami, policzkiem, dłonią....:) lub przedmiotem. Na pewno pamiętamy te przyjemne i mniej przyjemne;) warto dzisiaj powspominać szczególnie te pierwsze pocałunki w naszym życiu tak na dobry początek nowego tygodnia.
Photo
Wait while more posts are being loaded