Profile cover photo
Profile photo
Bhig Baza Hoteli
About
Posts

Post has attachment
Najdłuższe połączenie bezpośrednie na świecie, otwarto 5 lutego 2017 z Dohy do Auckland w Nowej Zelandii a otworzyły je Qatar Airways. Rejs trwa 17 godzin i 30 minut. Nowa trasa katarskiego przewoźnika biegnie nad pięcioma krajami i przez pięć stref czasowych. Jej długość to ponad 14,5 tys. km.Połączenie obsługiwane jest Boeingiem 777 . Ciekawa mapa - film, jak codziennie wygląda nad nami niebo .
Add a comment...

Post has attachment
Dziś pokazał się RAPORT Oxfamu ( międzynarodowa organizacja humanitarna, zajmującą się walką z głodem na świecie i pomocą w krajach rozwijających się) dotyczący nierówności majątkowych na świecie
I tak czytamy w nim:
a) ośmiu ludzi na świecie dysponuje majątkiem porównywalnym z zasobami biedniejszej połowy ludzkości.
b) CEO dużej amerykańskiej spółki giełdowej zarabia rocznie tyle, co 10 tys. ludzi zatrudnionych w fabryce tekstyliów w Bangladeszu.
W ciągu następnych 20 lat 500 superbogaczy przekaże swoim spadkobiercom 2,1 biliona dolarów (dla wyjaśnienia: nasz bilion i anglosaski „trillion” ma dwanaście zer). To więcej niż PKB Indii, gdzie żyje 1,3 mld ludzi.
No comment z mojej strony, choć nasuwa się myśl, że Medyceusze piją szampana, że ktoś ich godnie zastąpił po ich wymarciu.
Cały raport w języku angielskim na stronie
http://policy-practice.oxfam.org.uk/publications/an-economy-for-the-99-its-time-to-build-a-human-economy-that-benefits-everyone-620170
Add a comment...

Post has attachment
Happy New Year 2017
Photo
Add a comment...

Post has attachment
To, że klimat się wokół nas zmienia to czujemy wszyscy - jest jakby cieplej a ostatnia sroga zima była huuu huuu a może i jeszcze wcześniej. To wymusza zmianę przyzwyczajeń ludzi zwierząt i roślin co do wegetacji zimowej.Zmienia się powoli kultura upraw. stąd cieszy taka wiadomość z tego tygodnia, że Parlament Europejski zatwierdził w imieniu UE ratyfikowanie światowego porozumienia klimatycznego, które ma pomóc utrzymać wzrost globalnych temperatur na poziomie mniejszym niż 2 stopnie Celsjusza w stosunku do epoki przedindustrialnej.
"Dzięki temu głosowaniu otwieramy drogę do tego, by porozumienie weszło w życie na całym świecie" - powiedział szef PE Martin Schulz. "Europa pokazuje, że jest zdolna do wielkich rzeczy, jeśli łączy swoje siły i ambicje" - podkreślał szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
Na głosowanie nad ratyfikacją specjalnie na sesję Parlamentu Europejskiego do Strasburga przyleciał sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Jak podkreślał wejście w życie umowy z Paryża oznacza przejście do gospodarki niskoemisyjnej i wejście na drogę bezpieczniejszej przyszłości, która będzie służyła następnym pokoleniom.
Zawarte pod koniec 2015 roku porozumienie będzie mogło wejść w życie w 30 dni po zdeponowaniu aktu ratyfikacji w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, czyli jeszcze przed zaplanowanym na listopad kolejnym światowym szczytem klimatycznym w Maroku. W związku z tym będzie się tam mogło odbyć pierwsze posiedzenie stron, które zaakceptowały umowę i zacznie się praca nad jej implementacją.
Dotychczas ratyfikacji porozumienia paryskiego dokonały 62 kraje sygnatariusze umowy odpowiadające za 42 proc. światowych emisji. Tymczasem do wejścia w życie umowy potrzeba ratyfikacji przez 55 krajów odpowiadających za 55 proc. światowych emisji gazów cieplarnianych. Zgoda UE, która odpowiada za ok. 12 proc. światowych emisji, przypieczętowuje porozumienie.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jako że o gastronomii też pisze to taki news. Rolnicy w Polsce bez pośredników ( co jest praktykowane na całym świecie i na wszystkich kontynentach bez żadnej łaski władz rządzących w danym kraju) będą mogli sprzedawać dżemy lub sery wytworzone w swoich gospodarstwach.Ma to ułatwić sprzedaż rolnikom i zwiększyć dochody gospodarstw.Przede wszystkim będzie można z gospodarstwa sprzedać nie tylko produkty rolnicze nieprzetworzone, ale też przetworzone produkty roślinne. Do 20 tysięcy będzie zwolnienie z podatku dochodowego, powyżej - 20 tysięcy podatek ryczałtowy(tutaj państwo nawet to, że człowiek chce przeżyć, chce opodatkować). Rolnik będzie mógł sprzedawać swoje wyroby w gospodarstwie lub na targowisku. Do tej pory mógł handlować tylko płodami zebranymi z pola. Nowe rozporządzenie ministra rolnictwa w tej sprawie ma obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku. O tym wszystkim poinformował minister rolnictwa 26.09.2016 , hmm niestety, nic już minister nie wspomniał o GMO o Umowie tzw. CETA (budząca dużą falę protestów w Europie Zachodniej tych co nie chcą jeść tworzyw sztucznych i małych producentów jeszcze naturalnej żywności) , którą rząd poparł, która przede wszystkim dla nas Konsumentów nie jest tak zdrowa, jak sprzedawane przez rolników płody rolne bezpośrednio z gospodarstwa czy to przetworzone czy też nieprzetworzone.Kto pamięta jak kiełbasa w sklepie miała rzeczywiście skład kiełbasy a nie wody i innego badziewia?albo że boczek, to było najtańsze obok parówek mięso, a teraz? Na pewno nie pamiętają tego ludzie urodzeni w Polsce po 1990 roku to dla nich są organizowane m.in. takie imprezy jak Smaki Regionów, gdzie mogą zobaczyć nie tanie, ale naturalnie wytwarzane produkty żywnościowe - zobacz zdjęcia 2016 (nie wydaje Wam się, że na pewnym kontynencie, gdzie mieliśmy nie mieć a mamy wizy wjazdowe choć są naszymi przyjaciółmi, do którego należy 90% światowych social-mediów i trendy ich kształtowania, ludzie tam od żywności GMO są jakby szersi,więksi i w ogóle?ach to od słodyczy i tłuszczu i braku ruchu:).Najgorsze, że wmawia się, że GMO wyżywi cały Świat, nawet Afrykę, gdy tyle miliardów ton dziennie jedzenia ląduje w koszu, bo ile jest wstanie człowiek zjeść?)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
28.09.2016
51 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Chiny przez 26 lat zbudowały z własnych środków 111.900,00 km (wg stanu na 2015 rok) autostrad i dróg ekspresowych natomiast wyremontowały lub zbudowały od podstaw w zróżnicowanych terenie w latach 2011-2015 aż 1 milion km dróg z łącznej długości 4,5 miliona km dróg o innej randze. Polska w czasie 26 lat z funduszy PHARE i innych funduszy unijnych i wkładu własnego zbudowała lub wyremontowała ok.3129,1 km (wg stanu na 2016 rok GDDKiA) dróg ekspresowych i autostrad.Ciekawa jest również chińska inwestycja najdłuższego Mostu na świecie, który połączy Hong Kong na wschodzie i Zhuhai i Makau na zachodzie. Budowa 55-kilometrowego mostu rozpoczęła się w 2009 roku, a zakończenie planowane jest w 2016 roku .. czas przejazdu z Zhuhai lub Makao do Hongkongu zostanie zmniejszony do 30 minut z obecnych trzech godzin Czujecie ile jeszcze jest do nadrobienia? :) W kolejnictwie i żegludze śródlądowej w Państwie Środka wygląda podobnie, chińczycy odskoczyli od innych państw w tym UE o kilka długości do przodu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Podróżując po świecie możemy za darmo oglądać i podziwiać dzieła sztuki, charakterystyczne dla danego regionu...zobaczcie ciekawsze z nich.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Oryginalne_Rzeżby
28 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Na pólkuli północnej naszego globu rozpoczyna się astronomiczne LATO - czas wzmożonej turystyki, której sprzyjają wakacje. Natomiast na półkuli południowej lata nie ma już 3 miesiące- skończyło się:)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wybieracie się gdzieś na nocleg, posiłek, zwiedzanie i wierzycie ślepo w sugestie reklamy te miejsca promujące? Warto sprawdzić w kilku niezależnych żródłach co o nich piszą. Uwzględniając "poprawki na wszechobecny content marketing" i "świnki" podkładane takim miejscom przez subiektywych złośliwców i zazdrośników :)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-06-16
10 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Podobno, dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku. Pocałunek – akt polegający na kontakcie ust z ciałem innej osoby (np. ustami, policzkiem, dłonią....:) lub przedmiotem. Na pewno pamiętamy te przyjemne i mniej przyjemne;) warto dzisiaj powspominać szczególnie te pierwsze pocałunki w naszym życiu tak na dobry początek nowego tygodnia.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded