Profile cover photo
Profile photo
HAMMERmed Medical Polska Sp. z o.o. Sp.k.
5 followers
5 followers
About
HAMMERmed Medical Polska Sp. z o.o. Sp.k.'s posts

Post has attachment
Jednym z najważniejszych czynników zależności biologicznej jest grupa krwi. Niestety często zdarza się, że krew jest towarem deficytowym, szczególnie przy grupach krwi występujących rzadko.

Podczas transfuzji krwi muszą zostać zachowane zasady zgodności w obrębie układów grupowych krwi. I tak najlepszymi dawcami są osoby z grupą 0Rh-, natomiast są najgorszymi biorcami, ponieważ muszą dostać tylko i wyłącznie ten konkretny rodzaj krwi. Z kolei najlepszym biorcą są osoby z grupą ABRh+, ponieważ można podać im każdy rodzaj krwi.

Dzięki naukowcom z University of British Columbia i Centre for Blood Research te zależności mogą wkrótce przestać mieć znaczenie, pracują oni bowiem nad uniwersalną krwią.

Post has attachment
12 maja Europejskim Dniem Walki z Czerniakiem

12 maja będzie można skorzystać z bezpłatnej porady dermatologicznej. W ponad 50 miastach, 280 dermatologów będzie przeprowadzało badania znamion. Na stronie www.euromelanoma.org/poland dostępna jest lista gabinetów, które biorą udział w akcji. Od 14 kwietnia można telefonicznie umawiać wizyty.

Według danych Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej z roku na rok rośnie częstotliwość występowania czerniaka i innych nowotworów skóry, co trzeci diagnozowany nowotwór złośliwy to rak skóry. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko choroby jest wystawianie się na intensywne promieniowanie ultrafioletowe – słoneczne i sztuczne.

Dlatego tak ważne jest by regularnie wykonywać samobadanie skóry i przynajmniej raz w roku badać się u specjalisty.
Photo

Post has attachment
Od 17 do 19 kwietnia 2015 w Kazimierzu odbędzie się XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Postępy w chirurgii naczyń " i "Masterclass w leczeniu tętniaków aorty piersiowej i brzusznej".
Konferencja "Postępy w chirurgii naczyń " to kontynuacja corocznych spotkań z radiologami interwencyjnymi, chirurgami naczyniowymi, flebologami, angiologami oraz chirurgami ogólnymi zajmującymi się tematami naczyniowymi.
W ramach konferencji we współpracy ze znakomitymi ośrodkami krajowymi i zagranicznymi  odbędzie się również "Masterclass w leczeniu tętniaków aorty piersiowej i brzusznej".
Serdecznie zapraszamy na stoisko firmy Hammermed.

Więcej informacji na stronie konferencji: http://vascular2015.skolamed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=625&Itemid=673
Photo

Post has attachment
W niedalekiej przyszłości świat medycyny zostanie wyposażony w nowy środek diagnostyczny do wykrywaniu raka, a wszystko za sprawą dobrze już znanych pasożytów. Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Kiusiu odkryli, że nicień Caenorhabditis elegans potrafi wykryć nowotwór w ludzkim moczu. Test zapachowy z udziałem nicieni pozwala wykryć 9 nowotworów (jelita grubego, okrężnicy, żołądka, prostaty, piersi, płuc, trzustki, dróg żółciowych oraz przełyku). Więcej w artykule poniżej.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Według doniesień agencji Associated Press, firma internetowa Google i koncern farmaceutyczno-chemiczny Johnson&Johnson zaczną wspólne prace nad robotami, które mają pomóc chirurgom na sali operacyjnej. Nowoczesna technologia ma zmniejszyć urazy u pacjentów oraz przyspieszyć leczenie pooperacyjne.

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded