Profile cover photo
Profile photo
Krajská knihovna v Pardubicích
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Srdečně vás zveme na besedu a autorské čtení známého herce a zpěváka Josefa Laufera nejen o jeho knížkách, ale i o životě, která bude doprovázena jeho písněmi.
Josef Laufer je autorem knih Roura od kamen a jiné povídky a Příbalový leták.
Po skončení programu autogramiáda s možností zakoupení CD.

4. 2. 2016 od 16.30 hodin v univerzálním sále KK
Vstup zdrama
Add a comment...

Post has attachment
Během srpna si můžete prohlédnout hned dvě nové výstavy. Ilustrace Honzy Smolíka ke knihám Kláry Smolíkové uvidíte ve vestibulu a soubor dokumentárních fotografií Miroslava Hovorky na vás čeká na schodišti.
Add a comment...

Post has attachment
Běhěm prázdninové pauzy jsme pro vás zrenovovali podlahy v oddělení naučné literatury i beletrie a šatní skříňky. Ať se vám v knihovně líbí!
Add a comment...

Post has attachment
Dětem už se pomalu blíží konec letošního příměstského tábora. Zatím si ještě užívají muziko- a arteterapeutické dílny ke knize Ivana Klímy "Jak daleko je slunce".
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Příměstský tábor: Příběhy jsou vrátka k moudrosti 2
8 Photos - View album
Add a comment...

Út 17.3.2015
Přijďte zachytit ztracený čas spolu se Zdeňkem Burianem

V Krajské knihovně v Pardubicích se můžete díky nové výstavě ponořit do ztraceného času a oblíbených příběhů, které jsou všem důvěrně známé. 11. března připutovala na schodiště krajské knihovny výstava s názvem Zdeněk Burian – malíř ztraceného času. Vystavené reprodukce ilustrací tohoto velkolepého malíře nebudou divákům jistě neznámé. S jeho ilustracemi a obálkami knih a časopisů se setkal snad každý. Ilustroval česká vydání ke knihám Jaroslava Foglara, Eduarda Štorcha, Jacka Londona a třeba i Julese Verna. Také proto je příhodné vychutnat si jeho tvorbu právě v prostorách knihovny. Díky této putovní výstavě si mohou diváci připomenout napínavé příběhy, které Zdeněk Burian zhmotnil ve své tvorbě, a to až do 31. 3. 2015.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded