Profile cover photo
Profile photo
EuroLinux Sp. z o.o.
EuroLinux tworzą specjaliści z doświadczeniem popartym certyfikatami
EuroLinux tworzą specjaliści z doświadczeniem popartym certyfikatami
About
Posts

Post has attachment
W zeszłym miesiącu przedstawiliśmy Państwu 5 trendów technologicznych, które według Gartnera zdominują najbliższe lata. Pisaliśmy o inteligentnych aplikacjach i urządzeniach, cyfrowych bliźniakach oraz nowej metodzie wymiany informacji, czyli Edge Computing. Dziś prezentujemy kolejną interesującą piątkę.
Add a comment...

Post has attachment
2018 rok rozpoczął się w branży IT prawdziwym trzęsieniem ziemi. Wybuchła ogromna afera medialna w roli głównej z udziałem Intela. Naukowcy z Google odkryli bowiem dwie luki w konstrukcji większości procesorów wyprodukowanych po 2010 roku i sprzedawanych przez wspomnianą firmę. EuroLinux bardzo szybko zaimplementował jednak łatki zabezpieczające przed groźnymi lukami. Czy w jakikolwiek sposób wpływają one na wydajność systemu EuroLinux?
Add a comment...

Post has attachment
Po przerwie powracam do Państwa z artykułem o #Ansible – popularnej platformie automatyzacji. Pierwotna wersja tego artykułu zawierała w sobie tylko rozdział o vault (skarbiec, sejf), jednak szczerze przywyknąłem do pisania bardziej treściwych tekstów. Pozwoliłem więc sobie opisać role, a samym vault zająć się w następnej serii.
Add a comment...

Post has attachment
Początek nowego roku to dla wielu przedsiębiorców nowy impuls do analizy, jakie trendy technologiczne zdominują najbliższe lata. Ciekawą odpowiedź przygotował Instytut Badawczy Gartnera. Według analityków w aplikacjach i urządzeniach będzie królować sztuczna inteligencja, której obecność już dziś w wielu sferach jest wyraźnie zaznaczona. Oprócz tego będziemy obserwować głębsze przenikanie się dwóch światów: analogowego i wirtualnego.
Add a comment...

Post has attachment
Obecnie wszystkie, z listy TOP500 (sic!), czyli 500 najszybszych komputerów świata działają na Linuksie. Jednak ze względu na wagę wykonywanych w nich procesów stosuje się tam tylko najbardziej stabilne i najbezpieczniejsze Linuksy klasy Enterprise. Taką dystrybucją jest właśnie EuroLinux.
Add a comment...

Post has attachment
Rozporządzenie o ochronie danych osobowych wzbudza sporo emocji praktycznie w każdym sektorze biznesu. Nie bez powodu – dotyka ono praktycznie każdego przedsiębiorcy. Ciężko dziś wyobrazić sobie branżę, która mogłaby funkcjonować i rozwijać się, nie przetwarzając danych osobowych. Najmniejsza choćby nawet firma oferująca dostawę przechowuje adresy swoich klientów.
Add a comment...

Post has attachment
Systemy operacyjne to naturalnie „pierwsze” oprogramowanie komputerowe używane w firmach. Zdecydowana większość przedsiębiorstw, poza platformą, korzysta także z innych, bardziej zaawansowanych rozwiązań. Zbiór części lub całości oprogramowania komputerowego używanego w firmie nazywamy stosem technologicznym. Zazwyczaj wybór elementów stosu oraz sposoby jego wspierania mają kluczowe znaczenie dla efektywności organizacji.
Add a comment...

Post has attachment
W artykule Automatyzacja z lotu ptaka: https://pl.euro-linux.com/automatyzacja-z-lotu-ptaka/ pisaliśmy o istocie automatyzacji. Z kolei tekst dzisiejszy prezentuje szereg dobrych praktyk i w ten sposób opowiada na pytanie „jak automatyzować?”. Podzieliliśmy je na dwie grupy: ogólne oraz związane ze środowiskami deweloperskimi.
Add a comment...

Post has attachment
Większość firm w Polsce dysponuje i przetwarza różne dane osobowe. W zależności od rodzaju i rozmiaru przedsiębiorstwa, ich ilość może mieścić się w zakresie od kilku kartek A4 do wielu terabajtów na dyskach twardych. Nie istnieje jednak jedna ustawa lub rozporządzenie, które kompleksowo określałoby wytyczne co do przechowywania i ochrony tych danych w firmach czy instytucjach. Stąd właśnie prace Ministerstwa Cyfryzacji nad dostosowaniem polskiego prawa do unijnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (#RODO). Jak więc dostosować swoje systemy do rozporządzenia? EuroLinux wychodzi naprzeciw.
Add a comment...

Post has attachment
Przetwarzanie dużej ilości danych zawsze stanowi wielopoziomowe wyzwanie. Począwszy od doboru sprzętu i oprogramowania, przez projekt struktury przechowywanych danych aż po finalną optymalizację zapytań. Poniższy artykuł porównuje wydajność dwóch funkcjonalności silnika #PostgreSQL 10 – partycjonowania tabel i indeksu typu BRIN, służących między innymi do optymalizacji wyszukiwania na obszernych zbiorach danych.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded