Profile cover photo
Profile photo
Gabinet Weterynaryjny Przy Węgierskiej
5 followers
5 followers
About
Posts

Post has attachment
Zapraszamy także na nasz fanpage na Facebooku!

Post has attachment
UWAGA na TRUTKI NA SZCZURY!!
Niedawno miałam przypadek psiaka, który zmarł z powodu zjedzenia trutki na szczury. Trafił do mnie w stanie agonalnym, z silnym krwotokiem wewnętrznym i zewnętrznym. Ratunku niestety nie było…. Z wywiadu dowiedziałam się, że pies czuł się znakomicie, biegał, bawił się z właścicielami. Stan pogorszył się nocą, dzień przed wizytą. Zaczął popiskiwać, słaniać się na nogach, zrobił ciemną kupę. Następnego dnia z samego rana pies zaczął wymiotować świeżą krwią, pojawiła się krew na nozdrzach, w uszach… potem było już tylko gorzej…. Po rozmowie z właścicielem dowiedziałam się, że psiak uciekł do piwnicy jakieś 2 tygodnie wcześniej (goniąc za kotem) i że w piwnicy kilka dni wcześniej dozorca umieszczał trutki…
Zbliża się zima, stąd wiele gryzoni (myszy, szczury) wchodzi do domostw, do piwnic. Właściciele domów, chcąc wytępić szkodniki rozrzucają trutki w różnych miejscach i często nie zabezpieczają ich przed dostępem innych zwierząt – naszych czworonogów.
Obecne w sprzedaży trutki mają formę granulatów (czerwone, różowe, niebieskie) ale także past w woreczkach. Trutki te bardzo często zawierają rodentycydy II generacji, które charakteryzują się tym, że efekt ich działania widzimy dopiero po kilku, a nawet kilkunastu dniach! (dlatego szur nie ginie zaraz po zjedzeniu, ale dopiero np. po 2 tygodniach).
Typowymi objawami ciężkiego zatrucia są: wybroczyny krwawe, krwawienie z nosa, krwawienie z przewody pokarmowego, krwiomocz, krwioplucie. Bardzo często taki stan kończy się niestety śmiercią…
Pamiętajcie żeby mieć na oku wasze pupile. Obserwować czy Wasz pies nie znalazł i nie zjadł czegoś z ziemi, przy śmietniku , w piwnicy, na strychu..
Jeśli już przytrafi się, że nie upilnowaliście czworonoga i zjadł on trutkę na szczury lub coś co przypominało trutkę - nie czekajcie! Natychmiast udajcie się do najbliższej lecznicy weterynaryjnej. Szybka interwencja, szybkie leczenie uratuje Waszego zwierzaka.
Photo
Photo
2015-11-18
2 Photos - View album

Post has attachment
Często Wasz psiak w ten sposób może okazywać lęk...
Photo

Post has attachment
Oprócz świadczenia profesjonalnych usług weterynaryjnych również:
Strzyżemy........
kąpiemy.........
zapraszamy:)
Umów się już dziś! tel. 570-990-333
PhotoPhotoPhoto
2015-11-17
3 Photos - View album

Zapraszamy do zapoznania się również z naszą stroną www:
www.gabinetprzywegierskiej.pl
Wait while more posts are being loaded