Profile

Cover photo
Politechnika Opolska
325 followers|87,806 views
AboutPostsPhotosYouTube
Story
Tagline
Oficjalny profil Politechniki Opolskiej na Google +
Introduction

Politechnika Opolska to nowoczesna uczelnia, która oferuje 25 kierunków studiów nie tylko technicznych, ale również humanistycznych, czy ekonomicznych. Kształci się tu blisko 10 tysięcy studentów, a w ciągu całej historii nasze mury opuściło 40 tysięcy absolwentów.

Słyniemy z nowoczesnych i innowacyjnych laboratoriów. Specjalistyczne urządzenia pozwalają m. in. symulować trzęsienia ziemi i … podać sobie rękę z humanoidalnym robotem.

Studia bez granic - osoby ciekawe świata mogą wyjechać do jednej z naszych 140 partnerskich uczelni zagranicznych! 

Najbarwniejszym akcentem studenckiego życia są majowe Piastonalia, wiosna w klimacie kultury trwa jednak przez cały rok. Każdy może dołączyć do chóru, orkiestry, albo studenckiego radia Emiter, którego codziennie budzi audycją PoliBudka!

Politechnika Opolska to też największy w Polsce (!) Akademicki Zawiązek Sportowy, który w 25 sekcjach zrzesza ponad 1750 osób.

Przy politechnice działa najlepszy w Europie (!) Instytut Konfucjusza, który promuje wiedzę o potężnym, nie tylko powierzchniowo, Kraju Środka. Skorzystajcie z okazji opanowania języka, którym włada półtora miliarda ludzi.