Profile cover photo
Profile photo
TOP FOCUS Tomasz Krzyżański
Słyszałem i zapomniałem. Widziałem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem.
Słyszałem i zapomniałem. Widziałem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem.
About
Posts

Post has attachment
Dlaczego, My Polacy, jesteśmy bardziej predystynowani do nauki języków obcych. Czy rzeczywiście ich nauka przychodzi Nam z ogromną łatwością?

Gwarantujemy Ci, że nie znając j. hiszpańskiego zrozumiesz w 80% to co powiedział Mateusz Grzesiak w poniższym materiale... Jak to możliwe? Sprawdź :)
Add a comment...

Post has attachment
Wesołych Świąt Wielkanocnych,
smacznego jajka, szalonego
i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych i cudownych dni życzy zespół #TopFocus :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dlaczego przedsiębiorstwa boją się (nie chcą?) zatrudniać osoby niepełnosprawne?

"Co przeszkadza w zatrudnieniu niepełnosprawnych? – Na ten temat możemy grubą książkę napisać." – mówią pracownicy organizacji zajmujących się tą tematyką.

Jest to wina systemu czy może mentalnego podejścia większości prezesów, którzy zarządzają swoimi firmami, ich stereotypowego podejścia do tematu i wyznawanej postawy wobec pracy?

Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć poniższy artykuł: http://rynekpracy.org/wiadomosc/763104.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Inspirujące, motywujące, reflektujące na otaczającą Nas rzeczywistość, ludzi, reflektujące na Nasz wewnętrzny świat i podejście to życia...

Bądź odważny i wyjdź poza sferę komfortu, tylko w ten sposób możesz się rozwijać!
Add a comment...

Post has attachment
SZKOLENIA TOP FOCUS SZYTE NA MIARĘ 2014/2015 - o tym co było i o tym co będzie, słów kilka.

Od początku istnienia, systematycznie intensyfikujemy swoją działalność na rynku polskich firm szkoleniowych. W samym ubiegłym roku udało nam się z sukcesem przeprowadzić aż kilkadziesiąt szkoleń, zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych. Większość z nich odbyła się w formie kursów wyjazdowych w górach lub nad morzem, wraz z zakwaterowaniem w ośrodkach o wysokim standardzie.

Jesteśmy obecnie jedną z najbardziej aktywnych firm szkoleniowych w Polsce, które umożliwiają nabycie kompetencji osobom niepełnosprawnym z tak wielu dziedzin życia (m.in. oprogramowanie powiększające oraz udźwiękawiające system Windows, komputerowy sprzęt brajlowski, lektorski itp.) .

Najszerszym obszarem działalności Firmy była realizacja kursów w ramach programu „Aktywny Samorząd”, w którym to udział wzięło dziesiątki osób niepełnosprawnych.

Drugim obszarem działalności TOP FOCUS jest przeprowadzanie szkoleń dla osób pełnosprawnych, w ramach których, w roku 2014 szkoliliśmy m.in. z zakresu kompetencji społecznych oraz języków obcych.

Jednak pragniemy podkreślić, iż miarą naszego sukcesu jest, przede wszystkim, rozwój uczestników naszych szkoleń, a nie jedynie ich ilość. Ich zadowolenie z udziału w kursie oraz radość i duma z nowo nabytych umiejętności są dla nas dowodem na to, że wykonujemy naszą pracę bardzo dobrze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych szkoleń za zaufanie jakim nas obdarzyli oraz za wiele pozytywnych opinii na temat kursów.
Pragniemy też wyrazić wdzięczność wobec wszystkich firm, które przyczyniły się do tego by pobyty szkoleniowe upływały każdemu w komfortowych i przyjaznych warunkach.

Wierzymy, że rok 2015 – tak jak i rok ubiegły - również przyniesie wiele niezapomnianych wrażeń i satysfakcji z naszej pracy.

Pozdrawiamy,

zespół ‪#‎TopFocus‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Z pewnością większość z Was miała w swojej dotychczasowej karierze zawodowej osobę, która w niezwykle płynny, prosty i przyjazny sposób wdrażała Was w nowe obowiązku na nowym stanowisku pracy w Waszej organizacji... Dziś taką osobę nazywa się MENTOREM. Kim jest mentor i jaka jest jego funkcja w organizacji? Sprawdźmy.

"Mentorami są eksperci z danej dziedziny, branży bądź firmy, odgrywający rolę wewnętrznego doradcy. Bardzo często działają w oparciu o wcześniej wypracowane metody. Zakres relacji mentorskiej ograniczony jest zazwyczaj do spraw zawodowych i koncentruje się na rozwoju kariery podopiecznego." - definicja zaczerpnięta z Encyklopedii Zarządzania.

Posiadanie w swoich szeregach wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników pretendujących do roli MENTORA jest sytuacją niezwykle pożądaną w organizacji. Oprócz pewności wykonywania przez nich obowiązków na najwyższym poziomie mamy dodatkową gwarancję, że osoby nowo zatrudnione, które trafią pod opiekę mentora w perspektywie czasu zdobędą unikalne kwalifikacje i umiejętności, które pozwolą im stać się wartościowym dla firmy pracownikiem, co oczywiście przełoży się na większe zyski dla przedsiębiorstwa.

Kilka słów więcej o tym kim jest MENTOR: http://www.polishpsychologists.org/projektybk/czym_jest_mentoring/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Szkolenia w Polsce - komu i na co to potrzebne?

Zawody związane z edukacją (np. nauczyciel, trener, coach, mentor, szkoleniowiec), szczególnie osób dorosłych i pracowników to w Polsce melodia przyszłości. Jako, że jesteśmy stosunkowo "młodym" pod kątem wolności, państwem niektóre trendy zachodu docierają do Nas z opóźnieniem, a do niektórych potrzebujemy więcej czasu aby się przekonać. W takiej sytuacji znalazł się rynek szkoleniowy w Polsce. Coraz więcej firm i przedsiębiorstw dostrzega palącą potrzebę podnoszenie kwalifikacji i umiejętności swoich pracowników. Dzieje się tak nie bez kozery. Bardziej kompetentny i świadomy pracownik przyniesienie wymierne zyski dla firmy widoczne gołym okiem. Rynek szkoleniowy i lifelong learning w Polsce jest w natarciu i z pewnością ten trend utrzyma się jeszcze przez kilka najbliższych lat. Polacy coraz chętniej uczestniczą w szkoleniach zdobywając nową wiedzę i umiejętności, które sprawiają, że są lepszymi i bardziej wydajnymi pracownikami, co za tym idzie, zwiększa się ich motywacja do pracy, a satysfakcja z wykonywanego zawodu staje się przyjemną codziennością.

Inwestując w swój rozwój osobisty - inwestujesz w swoją przyszłość!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Coaching, coaching, coaching... gdzieś to słowo obiło mi się o uszy, ale nie kojarzę "z czym to się je".

Czym jest coaching?

Coaching to "interaktywny proces szkolenia, poprzez metody związane z psychologią, realizowaniem procesu decyzyjnego do zaspokajania potrzeb, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania, osiągnięcia celu." (via. Wikipedia)

Coaching ma na celu wydobycie z jednostki głęboko skrywane pokłady umiejętności, wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji, które ukierunkowane w odpowiedni sposób przyniosą wymierne korzyści zarówno danej osobie jak i jednostce organizacyjnej (np. firmie). Coaching jest zorientowany wyłącznie na teraźniejszość i przyszłość, ponieważ przeszłości nie możemy zmienić. Coaching pomaga przekraczać bariery, rozszerzać strefę komfortu, poznać lepiej samego siebie, podnieść poczucie własnej wartości, znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

Czy warto korzystać z usług coachingu? Z pewnością tak. Jeśli mamy odpowiednie zasoby organizacyjne i finansowe oraz pragniemy zainwestować w Nasz zespół - coaching jest najlepszym sposobem na zmotywowanie pracowników do jeszcze bardziej wytężonej pracy, które dodatkowo przyniesie im ogromną satysfakcję.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Konkurencja na rynku pracy jest coraz większa. Podnosi się poziom świadomości, wykształcenia i kompetencji pracowników. Ludzie coraz szybciej postanawiają rozpocząć swoją karierę zawodową. I dobrze.

Z pewnością stawia ich to w korzystny świetle w oczach przyszłych pracodawców, którzy o wiele chętniej zatrudniają doświadczonych specjalistów od tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z rynkiem pracy. Gołym okiem można także zauważyć zwiększone aspiracje, ambicje i zapotrzebowanie pracownika na ciągły, dalszy rozwój posiadanych umiejętności/kompetencji, a także naukę nowych, dotychczas jeszcze nie odkrytych obszarów, które sprawią, że wykonywana praca przyniesie im jeszcze większą satysfakcję i zadowolenie. Nie tylko w sferze ekonomicznej, ale przede wszystkim w sferze osobistej, moralnej i duchowej.

Nie ma nic efektywniejszego niż szczęśliwy i zadowolony pracownik.

Dlatego drodzy Prezesi, Dyrektorzy, Kierownicy i Szefowie - nieustannie szkolimy i uczmy! Z pewnością inwestycja w rozwój kadry w przyszłości Nam się zwróci!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Szanowni Państwo, przed Nami niezwykle ważny dzień dla wszystkich osób wierzących, weekend pełen refleksji, zadumy i zastanowienia się nad patosem ludzkiej egzystencji. W ten szczególny dzień jakim jest 1 listopada życzymy Państwu spokoju i skupienia zatracając się we wspomnieniach o tych, których już z Nami nie ma.

Niech spoczywają w pokoju.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded